Автор Тема: Лечебната сила на глада  (Прочетена 20683 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #30 -: Ноември 16, 2006, 11:09:43 am »
моята преценка след всички ваши постове е че методите Емилова и Ковачева са глупости....


  намерете си книгата на Пол Брег - Лечебен Глад, това е най доброто, казвам го и от личен опит




Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #31 -: Ноември 16, 2006, 11:43:51 am »
То трябва да се спомене, че на Пол Брег системата е може би единствената, за която може да се каже че е подействала перфектно поне за него  :P тъй като той умира на 96г, в перфектно здраве при нещастен случай при това карайки сърф ;) 96 годишен дядка да кара сърф си е голяма реклама ......
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 13:36:43 pm от Alien »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2006, 12:01:58 pm »
По принцип универсално-верни рецепти за здраве няма и в този смисъл трябва да бъдем много внимателни към сигналите на собствения организъм, към начина на живот и заобикалящите ни навици... Аз предлагам ГЛАДУВАНЕТО ДА СЕ РАЗГЛЕЖДА КАТО "ВИСШ ПИЛОТАЖ" и да не се бърза с неговото прилагане; съвременният начин на живот е силно отдалечил човека от природата, пристрастил го е към ред цивилизационни придобивки и го е лишил от естествената пластичност, която притежават телата на дивите зверове. В този смисъл, когато посягате към лечение чрез своето (не)хранене, препоръчвам най-напред да се помисли за заменяне на най-вредните и отвратителни храни с по-леки, по-чисти и живи; ако си хапвате "цър-пър", опитайте да го замените с варено; ако е свинско, постигнете бяло пилешко; ако е пържено, опитайте да бъде без мазнина... В този диалогичен процес на изчистване (диалогичен, защото в него вие следва да разговаряте с тялото си - да му предлагате по-живителни неща, а то от своя страна да се пренастройва към обновяващото се меню) много голяма помощ би дало практикуването на йога. И като споменавам йога, нямам предвид някакво дълбоко-медитативно изчекване на краката ви зад тила, а просто физкултурно упражняване на тялото - дотолкова, доколкото е приятно; постоянството и задълбочаването на вашата телесна пластичност ден след ден ще ви приближава към естественото младежко състояние, което всеки от нас е имал и постепенно е загубвал поради услужливите конспирации на цивилизацията. Когато човек напредне в тези физкултурни отпускания и разтягания на йога (Говоря за чиста гимнастика, не намесвам метафизиката!), той постепено ще открие, че менюто му от само себе си се пречиства и отдалечава от отровите, с които съвремието обилно ни тъпче. Едва някъде след това намирам за уместно да се пристъпи към едно кратко гладуване, като експеримент, заедно с всичките защитни  мерки и съзнание, че по принцип такива техники могат да донесат и много повреди, ако не се практикуват правилно. Това кратко гладуване, ако се следва предписаната тук схема, ще дойде тогава, когато вече по принцип се храним значително по-пестеливо, с решително по-висококачествени съставки, а унищожителното плюскане и навиците към него отдавна са останали далеч зад гърба ни... Тогава ще бъде по-лесно и по-естествено, отколкото опитите на някои от пържолите да скочат директно в Нирвана! ;)
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 12:02:43 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2006, 12:43:47 pm »
Мдам, това е така. Аз не съм много запознат със силата на лечебния глад, обаче съм чувал, че 1 ден седмично е полезно да не се яде. Напоследък имам приказка с една китайка в близкия китайски ресторант. Тя е впечатлена че и казвам "здравей" и "довиждане" на китайски, та...Тя казва, че в Китай се яде страшно разнообразна храна и адски много риба. Хората ядат по малко и с мярка:) Ядат страшно много ориз, както знаете:))

Тай дзе, Оберон

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2006, 13:31:52 pm »
Мда, добре е да се яде повече зърнена храна, от полу-сурови ядки... Пречистващата им функция за организма е несравнима с нищо друго, и в някои племена из островите е съхранена традицията да се храниш само с овесена/ечемичена/пшеничена каша... Просто структирата им е такава, че поемат повече количество светлина, и тя се структурира по един особен начин, подходящ за хората.

В Светлината има всичко, което ни е нужно !!
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2006, 00:18:14 am »
Днес ми разправяха, че на повторението на един епизод на Шоуто на Слави му гостувал някакъв мъжага от тези, които участват в силовите състезания като "Железен мъж" и други такива. Та ми казаха, че Слави като го видял колко е грамаден и висок го попитал с какво се храни, че е израстнал толкова. Онзи му казал, че ядял: ориз, мляко и яйца. Не можал да сподели в какви количества, защото водещия почнал да го занимава с глупости.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #36 -: Ноември 17, 2006, 12:01:15 pm »
Състезанията "Железен мъж", Кеч-състезанията и други подобни fitness-изцепки са пример за най-мрачна американска пропаганда срещу хармоничността на човешкото същество и красотата на неговото непринуждавано в нищо, тяло.

В Светлината има всичко, което ни е нужно !!
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 12:02:26 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #37 -: Ноември 17, 2006, 12:08:37 pm »
Състезанията "Железен мъж", Кеч-състезанията и други подобни fitness-изцепки са пример за най-мрачна американска пропаганда срещу хармоничността на човешкото същество и красотата на неговото непринуждавано в нищо, тяло.

В Светлината има всичко, което ни е нужно !!

Мдам, така е. Младежа от предаването беше огромна каца, 160 кг. на 22 години. Малко заекваше ама карай...
Аз съм бесен противник на американския кеч, и много се нервирам като го дават по телевизията, с техните анаболени телца и грозни физиономии. Пълна смрад...

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #38 -: Ноември 17, 2006, 12:42:53 pm »
Мда - преверзната страст на американците ни доведе до ръба на истерията ... >:( >:( >:(
musica universalis

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #39 -: Ноември 17, 2006, 12:45:59 pm »
Днес ми разправяха, че на повторението на един епизод на Шоуто на Слави му гостувал някакъв мъжага от тези, които участват в силовите състезания като "Железен мъж" и други такива. Та ми казаха, че Слави като го видял колко е грамаден и висок го попитал с какво се храни, че е израстнал толкова. Онзи му казал, че ядял: ориз, мляко и яйца. Не можал да сподели в какви количества, защото водещия почнал да го занимава с глупости.


не разбрах това какво общо има с гладуването ?? моля обясни

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #40 -: Ноември 18, 2006, 22:47:33 pm »
Няма връзка, но някой спомена, че ориза бил много питателен и аз го давам това като доказателство. Такъв грамаден мъж, всеки очаква да се тъпче с пържоли и наденици, а той си кара на мляко с яйца и ориз. Ако смяташ, че това е било офтопик, кажи и го махам. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #41 -: Ноември 18, 2006, 23:34:41 pm »
съгласен съм с теб, ориза е много полезен но яйцата и млякото са много вредни поради високото съдържание на холестерол в тях. млякото може да се приема само от подрастващи организми. възрастни НЕ трябва да приемат мляко.  ПРИМЕР: да си виждал възрастен човек или животно да суче/бозае  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #42 -: Ноември 19, 2006, 01:36:19 am »
Този пример, въобще не е правилен. Да си виждал възрастно животно да отказва мляко, ако му попадне? Особено, кучетата и котките. Холестерола въобще не е толкова вреден колкото го изкарват, има теми за това във форума. Всичко в умерени и нормални количества е полезно. Ти ми дай топло краве мляко с мед, да видим дали ще откажа. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #43 -: Ноември 19, 2006, 10:09:28 am »
това вече е въпрос на вкусово засищане. топлото мляко с мед ти харесва заради вкуса а това че е  излишно тялото ти няма как да ти  го каже.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #44 -: Ноември 19, 2006, 15:49:16 pm »

 Такъв грамаден мъж, всеки очаква да се тъпче с пържоли и наденици, а той си кара на мляко с яйца и ориз.

Ами например слонът яде по малко тревица и плодове, не хапва и грам месо през живота си, а китът поглъща огхромни количества фитопланктон, като изхвърля ненужния био... ;)

това вече е въпрос на вкусово засищане. топлото мляко с мед ти харесва заради вкуса а това че е  излишно тялото ти няма как да ти  го каже.

така е - нуждата от протеини е доста измамна, и може да доведе до крайности някои хора.
Повтарям, че храненето е въпрос на енергийно зареждане, и от това следва всичко в развитието на човека - от определен ъгъл ти не си нищо повече от типа и количеството светлина, което си погълнал. Знаем че водата се структурира - по подобен начин се структурира и ДНК, така че ако ядеш стресирано месо/мляко, купено от стресиран магазин, нама начин да не погълнеш част от целия този стрес... И обратното  ;D
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27