Автор Тема: Лечебната сила на глада  (Прочетена 20705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2006, 10:40:14 am »
Хорус е прав, но всяка храна си има енергийно предназначение. Глада е енергийно балансиране отдолу-нагоре - тоест започвайки от материята към енергийното ниво.

Обратното е по-безопасно според мен, защото тялото само подсказва от какво има нужда. На времето църквата и традициите са налагали постите, защото е било трудно да се обясни на хората за медитация и енергийно балансиране. Но в днешно време, ако човек медитира и се занимава с енергийно балансиране, ще стигне до същия ефект. 

Първото което се случва е намаляване на храната и непоносимост към някои храни и течности - обикновено алкохол и месо. Със времето на човек му се "прияжда" по-малко и по-малко месо и повече и повече пресни плодове и зеленчуци докато се стигне до пълно хармонизиране на енергиите и съответно пълна непоносимост към "мъртва" храна. Междувременно тялото отслабва, чувства се по-ефирно и пълно с енергия.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2006, 16:53:08 pm »
Аз от 5 години съм веган, не се храня с никакви животински продукти и съм 1.65 м / 58 кг. Баланса идва по естествен начин. Да не говорим, че не се разболявам, а ако се случи да се "обърка" някой вирус, всичко минава по-леко и без лекарства /много, много  рядко ползвам фервекс и ли парацетамол/. Обикновено не се налага, само много чайове с лимони, сокове, но тук трябва да отбележа, че се моля всяко едно от тези неща да получи специална вътрешна сила като заряд и вярвам, че след молитвата ми това е факт. Беш е се случило когато бях зле да се помоля преди да изпия чаша топла вода с 1 лимон,  това иначе обикновено средство, да получи вътрешната сила на лекарство и да придобие свойства на такова. Тогава бях с температура над 38, и всички в къщи се бяха тръшнали от грип, но на сутринта нямаше и следа от започващото развитие на настинката, или каквото беше там.. та така .. :)    Не е само механичното практикуване на нещата, аз лично смятам, че духовната част е най-съществената ;)  

Искам да добавя, че ползвам и  Шведска горчивка /в шишетата/ и съм много доволна, има отлично действие и затова го споделям с вас, защото ако някой не е ползвал може да ми се довери, - има ефект ;)
« Последна редакция: Ноември 13, 2006, 16:58:19 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2006, 19:26:27 pm »
трябва да отбележа, че се моля
всяко едно от тези неща да получи специална вътрешна сила
като заряд и вярвам, че след молитвата ми
това е факт
Това е много важно и в него е смисълът на благославянето на всяка храна, преди да постъпим към нея; или, благославянето й след това, когато вече е изядена и както простонародното православие предпочита.

В човешкото съзнание има неизтъквана до скоро мощ да зарежда с вибрации околната реалност и ние трябва да концентрираме тази своя възможност първо към храната си. Тогава, каквато и да е тя, ще бъде много по-благодатна за този, който я приема, защото енергията й не само ще се покачи, но също така ще се специализира към необходимостите на всеки отделен човек. Можем дори с въздуха да се нахраним, или да се излекуваме с него, ако се научим да разгръщаме пълната мощ на казаната способност в нашето съзнание да зарежда.

По принцип не видът и количеството на храната, а състоянието на съзнанието е определящо. Паралелно с извисяването на духа храната естествено ще става по-малко като количество, по-добре подбрана и по-чиста откъм мъртви или отровени съставки. Във Форума вече подробно се разтегли тема за Вегетарианството и там могат да се видят обстоятелствени предписания за това какви храни и как е добре да се приемат.

Tina до някъде е права, че организмът естествено се насочва към необходимите за него провизии, но от съществена важност тук е да различаваме природните пориви на самия организъм от силата на навика и рекламно-манипулирания инстинкт за консумация. По силата на тези вредители, а също и не без помощта на специални институти, които добавят привличащи вкусове в откровените си геноцидни хранителни боклуци, можем да набутаме в своето меню такива унищожители, които дълго време да държат тялото ни болнаво и замъглено, без да дадат каквото и да било.

Пример мога да ви дам директно с "утоляването на жаждата" от CocaCola или "засищането на глада" от безчет вафли и шоколадчета с пълнеж, които не само, че не утоляват и не засищат, но върху това взривяват в нас една захарна бомба, най-унищожителното последствие от която е пристраствянането... В този смисъл понятието "наркотици" трябва да се разбере с доста по-широки мащаби, а ние да бъдем по-внимателни откъм безотговорните, или съвсем целенасочено-враждебни, химически атаки срещу човешкото тяло.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #18 -: Ноември 15, 2006, 00:45:03 am »
На мен доста често ми се налага едно от яденетата през деня да е от кроасани, поради липса на друга безместна храна в района. Банички и тем подобни вече не ям, след като разбрах, че ги киснат яко в мазнина, а после мажат и тавата с нея. За гладуване, все повече ме занимава тази идея, но ще почакам да видя какво ще напишете и тогава ще помисля по - сериозно. Поздрави :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #19 -: Ноември 15, 2006, 10:37:22 am »
Аз също съм привърженик на гладолечението. И искам да споделя, че към глада като средство трябва да се посяга много внимателно. Ето какво имам впредвид : Една моя позната, страстна привърженичка на природосъобразния начин на живот, започна да гладува /както тя казваше за пречистване на организма/ първо по един ден в седмицата, после по два, после доста повече ... и накрая и поставиха диагноза анорексия. Харесваше и да се чувства лека и "жизнена". Едва се оправи след три години...

milenski

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #20 -: Ноември 15, 2006, 11:08:22 am »
Всяко прекаляване е вредно за организма.
Аз също имам наблюдения върху една моя позната, която буквално се пристрасти към гладуването.
При първите й гладувания ефектът беше поразителен - отслабна много, разхубави се, стана много енергична, усмихната, приветлива... абе, радост за окото и душата. След около шест месеца обаче започна рязко да се влошава. Започнаха да й избиват пъпки, по тялото й се появиха обриви, кожата на лицето й видимо се отпусна, без да отслабва повече обаче. Изглеждаше като човек, преминал през много тежко боледуване. На всичкото отгоре стана много сприхава, вечно недоволна от нещо и на моменти ми се струваше, че и психически започна да дава на късо. Не съм била с нея през цялото време, но ми се струва, че гладуваше почти нон-стоп, а това не се препоръчва в никоя от системите за гладуване. После се случи нещо, което просто я принуди да прекрати издевателството на организма си и след време като я срещнах, беше доста напълняла, но затова пък изглеждаше здрава и щастлива.

Не си спомням каква е схемата на гладуване по Малахов и Пол Брег, но схемата на Лидия Ковачева е съвсем простичка и лесна за запомняне: колкото дни сте гладували, толкова дни после трябва да се захранвате, след което следва почивка от поне двойно повече дни, т.е. при седемдневно гладуване следва седемдневно захранване и почивка от две седмици.

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2006, 13:51:20 pm »
някой знае ли дали по време на гладуването могат да се дъвчат дъвки  :--- :--- :--- :---

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #22 -: Ноември 15, 2006, 13:53:34 pm »
Не. Отделя се много слюнка.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Eon

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #23 -: Ноември 15, 2006, 13:56:18 pm »
Не. Отделя се много слюнка.
и стомашни сокове... и киселини

и след това такива болки в корема простооооо....   :-X

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #24 -: Ноември 15, 2006, 16:05:55 pm »
леле, тенкс много. аз се чудя що ме боли толкова корема...  :o

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #25 -: Ноември 15, 2006, 22:02:28 pm »
Д-р Людмила Емилова е специалист по вътрешни болести, кардиология и ревматология. От май 1993 г. работи по методите на природонаучната медицина. Основател и ръководител е на Центъра за лечение с плодове, който се намира в курорта "Св. Константин и Елена" край Варна. Освен нея още около 50 лекари в целия свят прилагат гладолечение.

- Д-р Емилова, гладуването над 7 дни вече е забранено с наредба. Това ще попречи ли на работата ви?

- Оздравителният ефект при програмите за очистително лечение започва от осмия ден. Когато измерваме съдържанието на мазнини, течности и твърда тъкан в организма на човека със специализирани кантари, ние установяваме, че осмият ден е първият, в който започва намаляването на мазнините в тялото. Колкото повече продължи диетата след това, толкова повече килограмите, които се свалят, са за сметка на мазнините. А когато трайно намалим мазнините в организма, може да се очаква благоприятен ефект върху здравето. До осмия ден всъщност всички свалени килограми са за сметка само на течностите.

- Много специалисти отричат лечението с глад...


- Откакто съществува човечеството, е известно лечението с глад. В света от години има много клиники, където се прилагат тези методи на лечение.

- Как ще продължите работата си?

- Предлагам да се направи разграничение между лекарите, които прилагат тази програма, и нелекарите, като съответно ограничението за лекарите да отпадне. Ще внесем предложение за промяна в наредбата в Министерство на здравеопазването. В Европа лечението чрез гладуване е разрешено и няма никакви ограничения, включително и за хората, които нямат медицинско образование. Аз съм посетила 3 клиники в Австрия, които работят по тази система, както и клиниката на Ото Бухингер в Германия, която съществува от 50 г. В немската клиника например лечението се провежда с омекотена форма на гладуване - билкови чайове, сокове фреш и зеленчукови бульони, но в ограничено количество.

- Вие лично правите ли по-дълги гладни диети?

 - Да. Преди време излекувах по този начин свои болести. От 1992 г. досега всяка година гладувам два пъти по 20 дни. Прилагам плодолечение и после 10 дни се захранвам. По принцип не съм абсолютна вегетарианка, но предпочитам повече плодовете.

- Има ли научни доказателства за това, че при подобни диети лечебният ефект настъпва след 8-ия ден?

- Откакто съществува човечеството, е известно лечението с глад. Даже и когато животните са болни, гладуват. Скриват се на топло и тъмно и не се хранят, а когато се покажат, са оздравели. В света от години има много клиники, където се прилагат тези методи на лечение. Подобни доказателства имаме и в нашата клиника. Установили сме например, че т.нар. омазняване на черния дроб се повлиява благоприятно, ако един възрастен човек направи диета от 20 дни на плодове, чай и мед и промените настъпват именно след осмия ден. Когато се направи доплерсонография пък, за да се установи в какво състояние са мозъчните артерии, а след това се приложи двадесетдневна диета и отново се направи изследването - то се установява, че спазъмът на артериите е преодолян. Ако има артеросклеротични плаки, тяхната дебелина е значително намаляла след тези 20 дни на плодове, чай и мед. Нещо, което на 7-8-ия ден не се наблюдава. Когато измерваме съдържанието на мазнини, течности и твърда тъкан в организма на човека, със специализирани кантари, ние установяваме, че 8-ият ден е първият, в който започва намаляването на мазнините в тялото. Колкото повече продължи диетата след това, толкова повече килограмите, които се свалят, са за сметка на мазнините. А когато трайно намалим мазнините в организма, може да се очаква благоприятен ефект върху здравето. До осмия ден всъщност всички свалени килограми са за сметка само на течностите. Това е само една малка част от обективните доказателства за благоприятния ефект върху организма на човека при подобни диети, но той се проявява след осмия ден от началото им.

- Докога може да продължава подобна диета?

- Това трябва да реши лекуващият лекар в зависимост от състоянието и болестта на пациента. Смята се, че една умерена програма за възрастен човек, без да се прекалява, продължава около 20 дни. Естествено, това зависи от килограмите на човека, възрастта, болестите, лекарствата, които приема. Понякога може да се направят 1-2 дни на плодове, чай и мед, а след това да се премине на природосъобразно хранене. При други пациенти пък може да се направят 5 дни диета, захранване и след това наново диета. Да кажем, при болни от подагра, ако още в началото има високи стойности на пикочната киселина, тя се следи редовно и ако продължи да се повишава, това лечение трябва да се спре и да се започне захранване, за да не се получи пристъп от подагра. Нещата са много специфични. Лекарят, който лекува, може да прецени колко време да приложи подобна програма, в какъв вид да бъде тя - дали пациентът да бъде само на вода, дали на плодови сокове фреш и чай, дали да се включат и зеленчукови сокове и т.н.

- Ще внесете ли официално предложението си, или ще атакувате наредбата в съда?

- Да, ще внесем обосновано предложение за промяна в наредбата в Министерство на здравеопазването да се отмени това ограничение, защото то обезсмисля закона. Мисля, че всички лекари, които работят по тази система в България, ще застанат зад това предложение, защото на практика и тяхната работа се обезсмисля.

- Има ли ограничения във времето за прилагане на диетите по света?

- Когато се готвеше законът за здравето, с моята адвокатка направихме запитване до много европейски държави чрез посолствата за това как е уредена алтернативната медицина там. Оказа се, че лечението чрез гладуване е разрешено и няма никакви ограничения, включително и за хората, които нямат медицинско образование. В същото време при нас новият закон задължава лечителите, които не са лекари, да преминат през 4 семестъра медицинско обучение и едва тогава да могат да прилагат тази система. Специално за България не знам да има хора, които да прилагат тази програма на гладуване по-строго или не, без да са лекари. Ако някой все пак нелекар приложи тази диета на пациент, той веднага може да бъде глобен и мисля, че никой няма да рискува. Аз съм посетила 3 клиники в Австрия, които работят по тази система, както и клиниката на Ото Бухингер в Германия, която съществува от 50 г.
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #26 -: Ноември 15, 2006, 22:37:45 pm »
Ultrafutur,

ти ЛИЧНО бил ли си при Емилова? Аз бях в клиниката в Св. Константин, защото двама от моето семейство бяха там на гладуване и имам лични наблюдения.

Докато гладуването като гладуване си е добре, самата организация е прекалено комерсиална и "пациентите" са оставени сами на себе си с психолози, за които трябва да доплатят. Общите занимания са малко, а информацията - лекции, обяснения - също. Добре, че пациентите се "спасяват поединично". Е имаше и издънки, като например двама гладници, които не издържаха и си опекоха пиле на балкона на хотела (скрити под плажен чадър да не ги види Емилова или другите доктори), а всички гладници наоколо им течаха лигите....

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #27 -: Ноември 16, 2006, 01:02:53 am »
Да, и на мен ми се стори съмнителна нейната програма...

Това с мазнините на 8мия ден ми звучи малко абсурдно - защо точно на осмия, голяма конспирация и тука явно има.. А щом и ти го казваш от преки наблюдения, значи наистина има нещо гнило..


 ::) ::) ::)
musica universalis

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #28 -: Ноември 16, 2006, 02:18:26 am »
Чакай да проверя....

Значи - про-дадоха им книжките "Гладът - приятел и лекарство" на Лидия Ковачева и "Сила за живот" на Харви и Мерилин Даъмънд, както и чашки за чай и хавлии с надпис "Емилова".

Цялото лечение явно е базирано на Ковачева, но както писах никой няма подкрепа за нищо. Всяка сутрин се прави йога, която никой не практикува защото се срамува да излезе пред 4-5 звезден хотел и да се "изюди" в стойка лотус докато другите се прибират от дискотеки или си похъркват доволно.

Ако наистина припаднеш от глад ще ти измерят кръвното, но ще те гледат с пренебрежение, а точно психолозите, които трябва да са "на линия" са на заплащане на час (което разбира се не ти е казано като си си платил лечението).

Точно за 4-5 дни половината им пациенти се спасиха....

Как да го обясня по-деликатно? Като вие си мислите, че си приказвам от шапката - гледам и предишните постове..... :(

Постенето и гладуването са "дисциплинарно" наложени методи на прочистване на физическото тяло и на повдигане на енергията!

Или с други думи: Докато моите любими роднини гладуваха, аз се наслаждавах на мистичната красота на морето и на хората. И едните и другите отслабнаха - тези на почивка (като мен) от красотата и вибрациите на нашето моренце, а тези при Емилова - от гладуването. След свършека на почивката, аз не мръднах на килограми, а тези при Емилова качиха обратно с по 1-2 кг повече заради "психическия тормоз".

Не знам какво да кажа - всеки си е прав, но моето мнение си остава, че по-важно е човек да медитира и да се изчисти мисловно, а другото си идва от само себе си - прияжда ти се по-малко и то само "жива" храна, чувстваш се по-лек, по-жив и по-енергичен!

« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 02:21:36 am от Tina »

milenski

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #29 -: Ноември 16, 2006, 09:17:16 am »
За топенето на мазнините от осмия ден нататък съм го чела в книгите на Лидия Ковачева. Не знам как точно е изчислено и дали е вярно, но във всички книги за диети, здравословно хранене и тем подобни пише, че организмът прибягва до изразходване на собствените си натрупани мазнини, едва след като вече е изразходвал всички други възможности. Мисля, че в някоя от книгите на Малахов имаше таблица с какъв процент намаляват всички органи и тъкани след гладуване. Струва ми се, там четох, че в началото на гладуването организмът започва да "изяжда" собствените си мускули, после минава към мастни отлагания в различни органи, докато стигне до подкожната мазнина. Ще се опитам да намеря таблицата и ще я пусна тук.

А за д-р Емилова съм чувала какво ли не. Не съм се срещала с нея, макар че имах намерение преди години. Тя твърди, че е ученичка на Лидия Ковачева, но развива допълнително системата й, тъй като я комбинира с билколечение - в зависимост от болестите на конкретния човек му предписва съответните чайове и плодове по време на гладуване. Възможно е, както всичко, което носи пари, благородният замисъл на д-р Емилова да се е изродил в чисто печалбарство, кой знае...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27