Автор Тема: Лечебната сила на глада  (Прочетена 20628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #45 -: Ноември 19, 2006, 15:56:12 pm »
купено от стресиран магазин

Застреля ме на място!  laugh

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #46 -: Ноември 19, 2006, 16:15:34 pm »
да, много набързо го написах..  :o
Имах предвид магазин, в който се купува стресово - най-вече в хипермаркетите си личи това..
musica universalis

hristog

  • Гост
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #47 -: Ноември 19, 2006, 21:41:16 pm »
прав е, ако възникне спор или спречкване в кухнята отрицателната енергия на предава на храната... затова се казва кратка молитва винаги преди ядене за да се изчистят негативните емоции

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #48 -: Ноември 19, 2006, 22:33:32 pm »
Цитат
така е - нуждата от протеини е доста измамна, и може да доведе до крайности някои хора.
Повтарям, че храненето е въпрос на енергийно зареждане, и от това следва всичко в развитието на човека - от определен ъгъл ти не си нищо повече от типа и количеството светлина, което си погълнал. Знаем че водата се структурира - по подобен начин се структурира и ДНК, така че ако ядеш стресирано месо/мляко, купено от стресиран магазин, нама начин да не погълнеш част от целия този стрес... И обратното
Месото е стресирано още при самото убиване на животното.Информацията си остава вътре,тъй като не е възможно да се извлече цялата кръв от там.Има едно доста интересно сравнение,бях го чела някъде.В зависимост от това какво месо ядеш,проявяваш модела на поведение на животното.Например тези които ядът пилешко са нервни като пилетата и кокошките. 8)Що се отнася до ориза,да полезен е,но кафявият и дивият ориз.Белият ориз не,защото е минал обработка и от него са извлечени полезните вещества.Протеин може да се набави от много видове бобови култури и от соевите продукти.На времето когато минах на диетата на която съм в момента,бях водена единствено от това какво ми казваше тялото ми.А млечни продукти и месо не обичам от ранна детска възраст.Хм,какво нещо е възпитанието и как несъзнателно ни режат връзките с познанието което все още сме пазили. >:(

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #49 -: Ноември 20, 2006, 18:22:46 pm »
Да, има целенасочени и повсеместни усилия за разбиване на връзката между човека и природата, за представяне на последната като нещо диво, враждебно и опасно, от което всячески трябва да се бяга навътре, към крещящите и залепнали от асфалт градове...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Лечебната сила на глада
« Отговор #50 -: Декември 08, 2006, 17:13:30 pm »
Екстремалната нискокалорийна диета забавя стареенето на имунната система, показват резултатите от мащабно изследване, проведено от Националния институт по стареенето в САЩ, цитиран от изданието Archives of Internal Medicine.

По време на опитите, проведени върху маймуни, те са получавали 30% по-малко калории от нормалната дажба. Резултатите са показали, че не само се повишава имунитета, но и намалява рискът от сърдечно-съдови заболявания.

Преди няколко месеца учени от Университета на Уисконсин (University of Wisconsin-Madison) публикува данните от своето 18-годишно проучване, според които намаляването на калоричността на хранене с 30% увеличава продължителността на живота с 10-20%.
« Последна редакция: Декември 12, 2006, 19:33:28 pm от ultrafutur »
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27