Автор Тема: Динозаврите загинали заради метеорити... и още нещо  (Прочетена 9466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Да - въздушно мехурче,запечатано в Кехлибар ;)  :D Всички въздушни проби от онова време са извлечени от мехурчета в Кехлибар...както и по-пикантното инфо за насекомите от онова време.

На времето гледах по "Дискъвъри" за тезата,че понеже въздухът бил по-плътен преди,полетът на Птеродактилите е бил възможен.Доколкото си спомням това влияше по някакъв начин на отмосферното налягане,след промяната на което повечето динозаври се издушили.

Аз лично подкрепям тезата,че е имало доста добра организация при динозаврите,с доста осмисляне на ситуацията и взимане на доста решения.
Да не забравяме и че такова нещо като "цивилизация" няма - първо е чуждица за нашия език,и второ това е дума,измислена от нас,хората.Според Обективността едва ли е нужен онзи набор от обикновени следствия, за да се определи дали нещо е разумно или не.
Да не забравяме и че става въпрос за нещо напълно различно и човешкият ни начин на мислене,и още по-глуповото ни съпоставяне на околното с нашите модели,едва ли ще ни е от полза в търсене на истината.

Не виждам какво пречи група от същества,които се осъзнават и осмислят и околния свят,да бъдат считани като "цивилизация".Човекът сам по себе си не може да оцелее в родната си среда(изключително странен факт) и му се налага да използва оръжия на труда,с които динозаврите изначално са били надарени(нокти,зъби и тн).Така че това не доказва,че всяка цивилизация непременно се нуждае от култура,за да е едва ли не легитимна като цивилизация.

Най-накрая да не забравяме,че не знаем целта и смисъла на живота,за да определяме дали имането на култура е напредничаво или не.Дори не знаем колко на брой са правилните и грешинте пътища и дали имането на култура може да се класифицира към грешните.Дори не знаем дали самият смисъл не е всичко наоколо!

Дали динозаврите са били самоосъзнаваща се раса,осмисляща отношението си към останалите раси,според мен е недоказуемо по стандартните методи.Затова пиремам,че е било така,до доказване на противното по нестандартен начин :)



П.П.А и нека не превръщаме в стериотип това,че всяка цивилизация има нужда от техника или строителство.След като съзнанието е основната операционна система за холограмата,абсурдно ми се струва цивилизацията да се измерва,макар само до известна степен,с технологично наличие или напредък.
« Последна редакция: Февруари 04, 2008, 00:43:36 am от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Мислите ти са много интересни и последователни, Спорт-Здраве2, но все пак продължавам да мисля, че онова, което ние наричаме "цивилизация", трябва да съдържа определени елементи, които да го превръщат в цивилизация. Съгласен съм с това, че от никъде не следва, че една цивилизация трябва непременно да има проявни форми, които са подобни или поне напомнят тези на хората. Може би не е невъзможно да отсъстват въобще каквито и да било материални артефакти, техники, занаяти, сечива, социална уредба... Но за да може едно устройство да надхвърли простото битово съучастие за решаване на някакви проблеми и да се превърне в цивилизация, са необходими устойчивост и дълбочина. Също, необходима е памет. Ако все пак е имало динозавърска цивилизация, е възможно тя да се е развивала в напълно астрален или съзнателен план, както някои смятат, че сега става с делфините и китовете. Все пак обаче не ми се вярва това да е вярно по отношение на старите влечуги и ако в тяхното развитие е имало цивилизация, тя според мен трябва да се търси някъде над самата земя, в качеството й на наблюдател, подстрекател или експериментатор с динозаврите. Една от теориите твърди, че "небесните същества" създавали все по-фини и изтънчени организми за живот на Земята, докато накрая създали човешката форма и част от тях се пъхнали в нея...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27