Автор Тема: Искам да Ви питам???  (Прочетена 2740 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valer4o

  • Гост
Искам да Ви питам???
« -: Октомври 09, 2006, 19:22:36 pm »
Фразите "Учи за да не работиш" и "Залуди работи, залудо не стой" какво Ви карат да чувстате??? Народна мъдрост/простотия или с тези девизи ще влезнем успешно/неуспешно в Европа. Или  по друг начин зададен този въпрос: Ще помогне ли досегашният ни бит, или ще си бъдем едни вечни "Бай Ганьовци" в уж "цивилизована" Европа.
« Последна редакция: Октомври 09, 2006, 20:04:37 pm от Horus »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Искам да Ви питам???
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2006, 20:45:59 pm »
Първото наистина е само фраза, а не народна мъдрост. Това е социалистическа рожба на някои от родителите, давайки чрез нея  ориентир на отрочето си  към което и да е висше учебно заведение, само и само да не хване мотиката. Бях я забравил...
А народната мъдрост "Залудо работи, залудо не стой" много пъти съм я испитвал на гърба си, но не съжалявам, трупа се много опит.  ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Искам да Ви питам???
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2006, 12:19:14 pm »
Ще се хвана за последното изречение....
За да се цивилизова Европа сме помогнали и ние, българите, дори с това, че сме задържали турците с нашето непокорство тук, че сме били един вид щит.
Държава в Европа сме били, преди съвременните европейски държави да се усетят като такива.....
И кои е казал, че всички  българи са Бай Ганьовци? Това си е просто ниско самочувствие от незнание......
Можем да се гордеем с толкова много неща.
Само един пример: ЮНЕСКО приема и обявява през 1976 г. древнобългарският календар за най- точния в света.
Горе главата!
« Последна редакция: Октомври 10, 2006, 12:20:16 pm от GNOSTIC »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Искам да Ви питам???
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2006, 14:38:37 pm »
Като в една измислена анкета по ТВ питаха: "Вълнувате ли се, че ще влизаме в Европа?". Шшшшт, алооу! Кога ние сме били в Европата, тогава в тези държави, които сега ни четат морал още не са имали градове като хората. Ще ми разправят те, че когато влезнем, изведнъж от нисък клас хора, ще се присъединм към великите и цивилизовани "европейци". Тези умнотии, за морал, за ценностите и т.н., които ни пробутват сега, от кого мислите са ги научили? Хаха, ми пак от нас. Едно време основен закон в България е гласял, че когато някой роб стъпи на българска територия, автоматично става свободен човек. На Нова година, аз няма да влизам в "Европата", защото откакто съм се родил живея в нея. Поучения от някакви измислени костюмарчета за това как да живея не желая. Какво биха казали старите владетели, ако видят как сега България се унижава и роболепничи пред тези смешници? Не ви щем европата, може да си я задържите за вас.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27