Автор Тема: METAPHYSICA  (Прочетена 27669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: METAPHYSICA
« Отговор #60 -: Октомври 27, 2006, 22:56:02 pm »
Най-новата преведена глава от Матрицата V ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: METAPHYSICA
« Отговор #61 -: Октомври 30, 2006, 04:29:48 am »
:) :) :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: METAPHYSICA
« Отговор #62 -: Октомври 30, 2006, 09:19:25 am »
Има доста верни неща в тези глави обаче  определено според мен има и едно голямо залитане на което искам да обърна внимание. Понеже се дава винаги пример с това че
Цитат
Вие НЕ сте вашия пол
и
Цитат
Подобното привлича подобно
!

Та това което искам да кажа е че тези два цитата са абсолютно верни но са неправилно интерпретирани от автора защото той се позовава на частен случай!!!

Подобното наистина привлича подобно и след като Вие НЕ  сте вашия пол очевидно става дума за вибрации! Едни вибрации привличат подобни вибрации . И след като мъж и жена имат подобни вибрации не виждам какъв е проблема. А че в неговия частен случай нещата са по-различни е друг въпрос. А и има още нещо - подобните вибрации не означават задължително правене на секс. В този смисъл те могат да се трансформират в едно много добро приятелство когато става дума за хора от един пол!


Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: METAPHYSICA
« Отговор #63 -: Октомври 30, 2006, 11:03:26 am »
Да, има грешка по отношение на половата ориентация, при която грешка Авторът е сметнал собствената си хомосексуалност за белег на пробуденост. В своите разсъждения обаче той е напипал и едно много важно нещо - опасността, която погубва много хора в стремежа им да са такива, каквито обществото очаква от тях да бъдат. Разбира се, не можем да се съгласим със залитането на Автора, но със сигурност той е прав в това, че всеки човек притежава една своя висша Същност, която той трябва да открие и възрастне в себе си, без да е необходимо тази същност непременно да отговаря на обществените очаквания - гласоподавателски, данъкоплащащи или здравноосигурителни(!)... Към този призив се присъединявам и аз (забранява се на "любимците" да го четат!): Вярвайте, че имате своя висока същност и я търсете вътре в себе си!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: METAPHYSICA
« Отговор #64 -: Октомври 30, 2006, 11:23:10 am »
Преди да правите каквито и да било преценки, анализи и заключения върху М5 прочетете този откъс
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2356.msg42026#msg42026
и преценете дали целта не оправдава средствата. Обсъжданата книга на Валериан е своеобразно продължение на трилогията на Монро. Прави впечатление, че четете КАК е написано, а не КАКВО е написано.

milenski

  • Гост
Re: METAPHYSICA
« Отговор #65 -: Октомври 30, 2006, 11:43:29 am »
Преди да правите каквито и да било преценки, анализи и заключения върху М5 прочетете този откъс
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2356.msg42026#msg42026
и преценете дали целта не оправдава средствата. Обсъжданата книга на Валериан е своеобразно продължение на трилогията на Монро. Прави впечатление, че четете КАК е написано, а не КАКВО е написано.

Зависи каква е целта. Мен това най-вече ме притеснява в тази книга. Изводите на Автора са твърде пресилени и точно те са препъни камъкът в книгата, защото според мен отклоняват от пътя, вместо да помагат да го открием. Наистина трябва да четем КАКВО е написано, но да не допускаме да приемаме и изводите като фактология. Изводите всеки ще си ги направи сам въз основа на собственото си развитие и точката, която си е избрал, да гледа към света. То е ясно, Матицата е продължение на трилогията на Монро, Авторът си го казва сам. Но това означава ли, че трябва да му се доверим 100%? А на Монро трябва ли да се доверим 100%? Ами да взема тогава да напиша аз едно продължение на Библията и ха да е посмял някой да ми противоречи. Е, няма логика в това.

Да си призная, много се бях притеснила как ще повлияе тази книга и дали няма да изиграе ролята на лъжицата, която обира каймака и го изхвърля от Играта, защото според мен точно това цели. За щастие, оказа се, че будните умове не допускат подобно грубо въздействие и успешно отсяват зърното от плявата. Казано накратко, нямало е за какво да се тревожа :) А книгата сама по себе си е много ценна, ама внимателската с нея ;)

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: METAPHYSICA
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2006, 11:51:16 am »

    Вярно, че е трудно да се довериш на някой. Изборът за доверието е личен. Въпроса , който възниква е до къде може да ни доведе простото доверие ?

   Лично за мен би било прекрасно освен знания от подобни източници (реалността), да мога да ги проверя, едва тогава бих имал възможност да кажа - да Монро или Валериан са прави...Дори тогава ще е трудно, понеже не е ли възможно да разсъждавам от определена позиция на дадена система от убеждения - Монро говори за системи убеждения.


   Опираме неминуемо до въпроса за вярата. Някъде по горе някой спомена , че вярата била ключа. Ключ за какво ? Към какво ?

   Не е ли вярата съсщо част от проблема ни ? Вярата се явява бягство от реалността. Не мога да си обясня нещо си, изпитвам някакъв страх от неопределността си , за това, защо да не избягам от това като си повярвам в ... в какво ли ? Ами в Христос примерно ?

   Така получаваме едно фиктивно чувство на удовлетворение - то е същото , което получава човек , който има нужда да пийне едно... Само че казваме, че бягството към алкохола е лошо, а кой знае защо , бягството в идеята и вярата към Христос е добро.

   Идеята ми е , че ползваме заместители на реалността. Така пропадаме повече в капана на матрицата. Така че ключа не е нито вярата нито Христос , нито пък атеизма. Някой сеща ли се кой е ключа ?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: METAPHYSICA
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2006, 17:24:38 pm »
Ти си Ключа.

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: METAPHYSICA
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2006, 19:37:31 pm »

   Ехе , де да бях  :P

   Други идеи ?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: METAPHYSICA
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2006, 19:40:25 pm »

   Ехе , де да бях  :P

   Други идеи ?

Превод на поста на Хорус  ;) Всеки сам си е ключа

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: METAPHYSICA
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2006, 22:20:02 pm »
Ключ и ключалка.....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: METAPHYSICA
« Отговор #71 -: Ноември 01, 2006, 09:58:48 am »


  Сега, като имаме ключ и ключалка (ние самите) , може ли да кажем какво отваряме, защо и какво ще влезе ?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: METAPHYSICA
« Отговор #72 -: Ноември 01, 2006, 23:54:12 pm »
Отваряш себе си. Нищо не влиза. Излизаш ти. От Играта ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: METAPHYSICA
« Отговор #73 -: Ноември 02, 2006, 02:47:48 am »
Дотогава колко много хляб има да се изяде, поне аз.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: METAPHYSICA
« Отговор #74 -: Ноември 02, 2006, 12:45:46 pm »
Яж бързо, че влакът идва. След десет минути...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
METAPHYSICA 2

Започната от ---------- Езотерика

1 Отговора
2790 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2006, 11:42:40 am
от ----------
METAPHYSICA 3

Започната от ---------- Езотерика

0 Отговора
2363 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2006, 11:29:32 am
от ----------

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27