Автор Тема: Значение на символите в религиите  (Прочетена 21660 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #15 -: Септември 22, 2006, 11:24:44 am »
А аз вярвам, че нито древните народи, нито нашия са я използвали за лоши цели. :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #16 -: Септември 23, 2006, 01:25:06 am »
IYI, кажи как е правилно да се използва свастиката, защото си мислех, че знам нещо, а сега като видях снимките на Хитлер и се обърках?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

IYI

  • Гост
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #17 -: Септември 23, 2006, 01:37:19 am »
Силата и предназначението на Свастиката, която не е нито Индийска, нито каквато и да е тя е Българска!!!!
Свастиката е позната като: Сарман или Сурбан като това е стилиризиран символ на нашата галактика(познайте)Млечен път.
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2000.0

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #18 -: Септември 23, 2006, 02:08:10 am »
Е този линк не показва свастика, а нещо съвсем друго. На предишната страница свастиката е от "Воини на Тангра", вярвам, че е "положителната".
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #19 -: Септември 23, 2006, 02:17:14 am »
Тогава, защо хитлер я е изполвал по същия начин? За закрила, предпазване, сила?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #20 -: Септември 23, 2006, 09:35:16 am »
Това наистина е много силен символ, но нали знаеш, че е важно и какви цели си поставя човек, какво намерение влага в използването на някакъв символ. Когато то не се покрива с изначалното значение на символа, той става урод.
Не съм особено запознат с Хитлер, но предполагам, че е искал да придобие сила с тази свастика.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #21 -: Септември 24, 2006, 06:51:34 am »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #22 -: Септември 25, 2006, 01:26:22 am »
Свастиката (надясно) и сувастиката (наляво) са много древни символи наистина. До втората световна война в Европа са си подарявали медалиони и картички със БЯЛО-ЧЕРВЕНА свастика за здраве и късмет.

За мен узурпирането на свастиката от хитлеристите, което пък е финансирано от Ротшилдовците е с цел да отблъсне хората от този символ, който наистина е много силна защита и специален символ (който го владее!). Моротворец е прав за затворената свастика, но не мога да намеря в момента другите материали (освен Войни на Тангра, където обяснението не е много пълно).

И двете са важни - свастиката и сувастиката. Условно се приема, че свастиката означава бъдещето, а сувастиката - миналото.

Ако някой някога в този форум се е опитвал да използва силата на символите, ще ми е интересно да чуя за неговия / нейния опит със свастиката или сувастиката.  ;D (Моето предположение е - при всички случаи - буреностно плаване със скъсани платна заради психозата, която са ни насадили.  :D)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #23 -: Септември 25, 2006, 01:30:31 am »
Аз всъщност влязох в тази тема заради друго: следвайки едно съобщение за партизанските войни на израелците в Ливан, попаднах на едно съобщение за Израелска група, която през 2004-та е издала албум "Трима от седемте синове", в който се разказва за трима братя които са създали 3-те религии (християнство, юдаизъм и мюсюлманство) и техните символи са орел, лъв и змия. http://www.pro-rock.net/reviews/showRev.php?id=905

Знаем, че лъва е еврейски символ, но ми се иска да чуя за останалите символи.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #24 -: Септември 25, 2006, 08:18:55 am »
Сега, преди лъвът да стане еврейски символ, нещо което за първи път чувам и което ми е интересно да науча какви основания има, лъвът е бил индийски, африкански и египетски символ на мощ, великолепие и благородство. В Индия е известен под името "сингх". С него са свързани Авалокитешвара (един от най-големите бодхисатви, както и първият божествен прародител на тибетците), Вайрочана и др. Дори съм чел, че Буда се е въплъщавал няколко пъти в лъв. В Египет богинята е Бастет - на любовта, радостта, веселието и др. В Африка лъвът е олицетворявал духът на някой починал прародител.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #25 -: Септември 25, 2006, 09:10:19 am »
Дъвиан, мисля, че постановката ти е грешна. Не можем да говорим за лъва като символ, принадлежащ на определена етническа или религиозна група. Към различните животни като символи са посягали всички, натоварвайки ги според светоусещането си с определени качества или оприличавайки ги с дадени личности. Живвотните са били достъпните символи за представите на хората в древността, преди да настъпи интелекта и да създаде своите стилизирани символи.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #26 -: Септември 25, 2006, 12:37:06 pm »
Е добре - сигурно не се изразих правилно - лъва е един от символите на евреите от по-ново време. Аз за първи път виждам асоциация на символите с религиите. А какво ще кажете за трите лъва - герба на 2-то Българско царство и сега герб .... на Англия!?

http://margaritta.dir.bg/2003/sept/06gerbbg.htm




Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #27 -: Септември 25, 2006, 12:46:25 pm »
...което пък ми напомни, че още не съм намерила материала в който пишеше как Папата, заедно с Константинопол и заедно с тайните общества са подтикнали турците да продължат след Босфора и да превземат и България. Цел - да се "вземе" нещо ценно от България, което не са успели да плячкосат кръстоносците. (А защо не и нещата които са свързани с трите лъва?) Конспирация която продължава и по време на освобождението чрез масонските ложи в Западна Европа и Истанбул.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #28 -: Септември 25, 2006, 12:58:01 pm »
Дъвиан, мисля, че постановката ти е грешна. Не можем да говорим за лъва като символ, принадлежащ на определена етническа или религиозна група. Към различните животни като символи са посягали всички, натоварвайки ги според светоусещането си с определени качества или оприличавайки ги с дадени личности. Живвотните са били достъпните символи за представите на хората в древността, преди да настъпи интелекта и да създаде своите стилизирани символи.

Не мога да разбера проблема. Мисля, че второто ти изречение и последното си противоречат. И да не забравяме, че става дума за символ, а не за истукан. Все едно да отречеш свещената крава, или скарабея. Пак повтарям - не култ към истукани, а метафизически образи.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Отг: Значение на символите в религиите
« Отговор #29 -: Септември 25, 2006, 14:42:04 pm »
Искам да кажа, че в древността не можем да търсим принадлежност на даден символ /животно/ към определен етнос или учение, защото ми се струва, че животинските образи са били най-достъпни и разбираеми за хората и са използвани масово, понякога само натоварени с различни послания.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27