Автор Тема: Открито писмо до Дейвид Айк  (Прочетена 11206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #15 -: Март 20, 2007, 22:17:06 pm »
Ами все пак по-добре е да занеш, отколкото да не знаеш...дори и да не действаш.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #16 -: Март 21, 2007, 19:41:17 pm »
Ами все пак по-добре е да занеш, отколкото да не знаеш...дори и да не действаш.

Мне ;)

zahary

  • Гост
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #17 -: Март 21, 2007, 20:32:38 pm »
Май ще трябва да го обясня пак- става въпрос за глобална интоксикация на /под/съзнанието на  маса от хора, които са вътрешно ограничени поради липса на програма в душите им за отреагиране на проблема. В крайна сметка резултатът е  параноидно мислене с мании за обладаване, което вече явление е обект на науката психиатрия.
 Вече съм предложил начин за решаване на проблема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #18 -: Март 21, 2007, 20:44:36 pm »
Ами те повечето много лесно го решават проблема  ;) просто го отричат  :P И гледат да не се занимават с него. И това е нормална първична реакция за човек който за първи път чува за подобни неща. и аз в самото начало бях склонен да не повярвам и просто да ги отхвърля.

zahary

  • Гост
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #19 -: Март 21, 2007, 20:58:54 pm »
Тези хора, за които говориш не ме тревожат, а другите, за които чувам че вече са станали милиони по света и почти се е образувал култ към Айк...За тях търся изход, тъй като в душата им остава скрита  болка.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #20 -: Март 21, 2007, 21:01:39 pm »
О, все повече хора го разбират това нещо... Особено след последните му 2 лекции :)

zahary

  • Гост
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #21 -: Март 21, 2007, 21:08:44 pm »
Това ме радва особено много.

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #22 -: Април 27, 2007, 02:40:22 am »
Хубаво го е написал човекът :)...

Аз лично мисля, че човек и да си промени съзнанието, няма да промени системата, защото:

1) малко хора наистина ще го направят, а това не може да й повлияе.

2) както и авторът на темата е разбрал, повечето хора са овце, които си търсят овчар. Това не е някакъв род обида, просто технически погледнато малко хора са еволюирали да мислят сами. Новият овчар значи нова система, която макар да е нова, си е пак система.

3) дори и да мислиш различно, ако не правиш нищо, ти си част от нея и следваш нейната воля. Т.е. само си мислиш, че правиш нещо и си някой. Но това е през няколкото часа която ТЯ ти е дала свободно време... Т.е. имаш си хоби...

4) дори и да действаш, това не би довело до никъде, защото нито единични действия, нито масова анархия водят до нещо. Особено при толкова много хора, особено с тяхното еволюционно равнище.

И при все това, системата сама ще се унищожи. Това е неизбежно. Тя ще рухне, заедно с всички хора и различните им поведения, мисля, самооценка в тази ситуация. Всяка система рухва, само зависи колко силно. Някои ще научат нещо от това, други - не. Някои повече, други по-малко. Някои едно, други друго.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #23 -: Юни 01, 2007, 01:08:22 am »
 Настоящата информация не е за масова консумация, защото болшинството не биха  могли да я разберат – толкова дълбоко са потънали в  Играта.        ВалВалериан  :-\                                                                                                                                                                            Hяма да Ви отнеме много време да разберете, че нещо не е наред. Да избягате от този затвор или да се предпазите от него е друг въпрос. Не можете да унищожите матрицата, нито пък трябва да го правите, тъй като матрицата поддържа реалността. Тя е инструмент, а източникът на неправилното боравене с нея са злоупотребяващите, но не самия инструмент. Следователно правилния подход е да се работи с нея и вътре в нея срещу прелъстителя. Ако възстановим нашите окултни умения, активираме отново нашата латентна ДНК, посрещнем факта, че ние сме суверенни същества от първи ред, ще разбием тезиокови.                                              Дейвид Айк ;)
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #24 -: Юни 01, 2007, 21:58:31 pm »
Аз лично мисля, че човек и да си промени съзнанието, няма да промени системата, защото:
Незнам дали съм го казвал, но древно схаващане е, че има съдба, която е закон, и такава, която е променлива.
Т.е. каквото и да правим, ако е в графа закон, едва ли го свършим, изобщо както се казва, нещо на което времето е дошло, никой не може да го спре и съответно, обратното.
Ние не можем да си оправим държавата, че световните проблеми ще оправяме:) като действия не виждам, какво можем да направим, просто всеки трябва да погледне себе си и да реши какъв иска да бъде. Зъл и циник или нещо друго.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #25 -: Юни 05, 2007, 21:26:48 pm »
ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ СА ТОВА ! ! !
Аз всеки ден променям свеа и вие също !
Просто сме прекалено малко и закона на джунглата все още е с пълна сила в този свят.
Конкретен пример:
Откакто започнах да чета "лудници" аз съм малко по-добър човек.
По често се замислям за действията си, вече не виждам никакъв смисъл в насилието, старая се да се откъсвам от лоши и дори зли мисли, най-малкото е че ИСКАМ да променя света ! ! ! Докато 99% от човечеството дори не си го помислят, дори не го смятат за възможно...Искам да съм честен и добър не само в действията си, но и в мислите си. За мен няма разлика да напсуваш някой наум или директно (е разбира се че ако е директно ще има последствия) НО ТОВА НЕ ГО ПРАВИ ПО-МАЛЪК "ГРЯХ" (както искате я разбирайте тази дума).
Тоз дето е писал пизмото какво иска ?!
Да прочетем 2 книги и след 1 месец да да смъкнем правителството на САЩ ?! хахахаахах
Именно той би трябвало да знае (нали се пише Нео), че "нео", "месията" и бла бла бла няма да падне от някое дърво, а ще бъде продукт на някъво по-висше съзнание, може би моето, ТВОЕТО и на пешо от 18ти апартамент в квартал дружба :)
дано сте ме разбрали, не се изказвам много добре  :D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #26 -: Юни 05, 2007, 21:52:21 pm »
Даже много добре го каза  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #27 -: Юни 06, 2007, 10:53:27 am »
Браво смърф :D Това е правилното мислене за мен :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #28 -: Юни 14, 2007, 21:07:18 pm »
Смърф, приятелю, като свалим правителството на САЩ, ще дойде друго.
Хайде да приземим малко нещатата и да кажем, че човечеството не е дорасло за свобода.

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re: Открито писмо до Дейвид Айк
« Отговор #29 -: Юли 26, 2007, 11:21:23 am »
Любов, медицина и чудеса, твърди, че причината е в пристрастеността на хората към техните убеждения*. Сийгъл казва, че затова, когато се опитваш да промениш убежденията на хората, те реагират като наркомани.
Изглежда в наблюдението на Сийгъл се съдържа голяма доза истина, особено като си припомним колко много велики прозрения и открития в историята на цивилизацията първоначално са били посрещнати с такова страстно отхвърляне. Ние сме пристрастени към нашите вярвания и се държим като наркомани, когато някой се опита да ни отнеме мощния опиум на нашите догми. И тъй като западната наука през последните няколко века гледа с недоверие към паранормалното, тя не иска да се откаже от своята наркомания толкова леко.
Лично аз съм късметлия. Винаги съм знаел, че на света има повече неща от общоприетите.  :-*
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27