Автор Тема: Растафари  (Прочетена 15430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Растафари
« Отговор #15 -: Септември 19, 2006, 15:17:29 pm »
нещо не разбирам за какво объркване става дума и какви резултати  :---

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Растафари
« Отговор #16 -: Септември 19, 2006, 15:30:35 pm »
нещо не разбирам за какво объркване става дума и какви резултати  :---
:)

 ето примерно аз си падам по рагга , а имам разни приятели който правят и пеят раггакор и забелязвам доста интересни разминавания между тях и Дамян Марли примерно който също говори за ДЖА , а по принцип ДЖА значи и учител , пък и има много най - различни теории , като примерно за светата троица :
 ХАЙЛИ СЕЛЯСИ
 МАРКУС ГАРВИ
 БОБ МАРЛИ ,
 но честно да си кажа , не съм много наясно , но това за което говоря е , че примерно и ШОН ПОЛ врещи рагга , и говори ДАЖАТА , ама си е чисто и просто лигаво пишлеме от Ямайка , което само си прави парите от една религия , която се превръща в поредната марка коса / прическа / за богатите боклуци  :o

  ЕЗК 
 
« Последна редакция: Септември 19, 2006, 15:46:29 pm от esoundc »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Отг: Растафари
« Отговор #17 -: Септември 20, 2006, 02:04:48 am »
Това е доста вярно и ЕДНА МАЛКА ЧАСТИЦА от днешния КОМЕРСИАЛЕН свят ! ! !
Според мен истината е някъде там  :P
Ще се споинтересувам малко и после ще пиша. 8) 8) 8)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Растафари
« Отговор #18 -: Септември 21, 2006, 17:04:24 pm »

 УСПЕХ , по следите на ЕТИОПИЯ


  ЕЗК   ;)

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Re: Растафари
« Отговор #19 -: Януари 08, 2007, 16:29:52 pm »



Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Растафари
« Отговор #20 -: Февруари 28, 2007, 08:57:02 am »
 @ Сеине  Сент Денис Стиле  ...

  Благодарим за текста  ;)

 обаче не виждам нищо написано за Маркус Гарви и Боб Марли  ???
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 09:04:08 am от esoundc »

Неактивен sk8_dont_h8

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Растафари
« Отговор #21 -: Юни 11, 2007, 18:16:13 pm »
Вижте този сайт.
http://rasta.cult.bg/
Въпреки, че съм християнин има неща които ме привличат в растафарянството(най-вече музиката и цялата идея на ONE LOVE, Africa Unite и др. Идеите за световен мир и любов)
Аз съм ПРОТИВ обожествяването на Ras Tafari Makonen(Haile Selassie I) защото през целият си земен живот той не се е изявил като ПРОПОК/ПРОПОВЕДНИК/МЕСИЯ - живял е нормален императорски живот...направил е велики неща, но не е направил вино от водата да речем ;)
Другото объркване при растафарянството идва при това, че повечето растафари се смятат по-скоро за ЮДЕИ...а е излишно да споменавам, че при официална религия Ортодоксално християнство в Етиопия, Императора не може да е юдеин...кръстен е от християнски свещенник и до края на живота си носи кръст на врата си, а не звезда н Давид, но в последствие на религията и се приписва по-скоро звездата на Давид.
Колкото до пушенето на триволяци...аз съм против, а и по света има доста расти които не го правят - въпрос на личен избор - за тях това е нещо като безквасния хляб и виното за Християните.
В Растафарианството както и във всички други религии има разновидности(някои им викат секти) най-голямата от тях е Бобо Шанти. Те носят тюрбани на главите си защото смятат, че дредовете(дредлокс) са свещенни и не трябва да ги виждат зли очи. Познават се по дългите роби и малко по-пламенният характер. По характер те са най-горделиви като взимат за пример Lion of Judah - Лъвът от Юдовото племе. Известни бобо шанти изпълнители са Capleton и Sizzla(много добри песни имат)
Гледайте още филма с Ки-мани Марли - One Love - много приятно филмче - един растафар се влюбва в християнка и 2-та обичат да пеят и правят страхотна музика - ще ви хареса.
Ами...това от мен :)

Riter

  • Гост
Re: Растафари
« Отговор #22 -: Юни 14, 2007, 00:46:00 am »
Изглежда тук става дума за черни  евреи и със сигурност пътят към демоничната същност яхве доста се скъсява при употреба на  разни опияти, а от друга страна да се смята едно растение за "свещено"  само защото е поникнало на нечий гроб е израз на невежество и примитивизъм.
В глухи пътища води това растафариянство.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Растафари
« Отговор #23 -: Юни 14, 2007, 17:31:49 pm »
Да съгласен, съм,също така е примитивно да се възхвалява уред за мъчения,или пък определена раса или нещо такова
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Re: Растафари
« Отговор #24 -: Юни 14, 2007, 20:28:52 pm »
Gil, дори и аз който съм бос в религиозните работи, съм чувал, че уреда символизира изкуплението, което е направил Христос за нашите грехове, а не самия уред като такъв.  :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Растафари
« Отговор #25 -: Юни 14, 2007, 20:48:25 pm »
Тука нещата са малко сложни-исках да направя ударение на това,че хората понякога вярват в много тъпи неща.И ротер показва едно такова,леко расистко вярване
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Riter

  • Гост
Re: Растафари
« Отговор #26 -: Юни 14, 2007, 23:44:49 pm »
Тука нещата са малко сложни-исках да направя ударение на това,че хората понякога вярват в много тъпи неща.И ротер показва едно такова,леко расистко вярване
Мда сложни са особено що се отнася до кръста  и до въпроса за расите.
Тук обаче въпроса е  по-друг-растафариянството.

RW

  • Гост
Относно: Растафари
« Отговор #27 -: Май 20, 2008, 18:05:59 pm »
Ахах, имаше изказване от сорта: "растафарите са секта..." - това са пълни глупости, а растафарянството е призната религия... Това че някои хора не ни признават и не ни харесват, не означава че трябва да си завират носа където не трябва... А да обидите нечия чужда религия означава че обиждате и вашата собствена :) Хайде мир! Ако се изнтересувате от нещо питайте... Няма да откажа :)
« Последна редакция: Май 20, 2008, 18:53:15 pm от H. »

Неактивен Dumpster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Относно: Растафари
« Отговор #28 -: Юни 13, 2008, 16:09:00 pm »
Абе те и за Харе Кришна казват че е секта, ама индуизма е една от най големите религии в света, начело с Бог Вишну и след него Кришна. Растафарите за мен са много мили и весели хора, е да пушат ама кво други познати нам индивиди прекаляват с пърцуцата по празници. За мен във всяка една религия най важното е да се чувстваш добре, а не преследван от Бога с голямата сопа в ръката, който те шпионира дори в банята...Страхът води към тъмната страна казва Мастър Йода, а традиционната религия проповядва имено това, че си роден грешник и те кара непрестано да се чувстваш виновен, примерно щото си лъснал една пред някой Х сайт. Докато растафарианството проповядва блаженство, което на мен ми напомня на Епикур. Освен това истинските растафари се въздържат от сексуални актове, а не са сексисти, това са различни неща. Правят това поради простата причина, че след еякулация ще видят кундалини през крив макарон, а като няма кундалини Йок нирвана. т.е цялата идея пропада. Но в никакъв случай не са против секса като такъв.

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Относно: Растафари
« Отговор #29 -: Юни 14, 2008, 22:22:11 pm »
  Познавах един поляк, член на тази религия или секта, както предпочитате, на мен не ми пречи, та той имаше точно такава коса, дълга 60-70 см, на кичури, навиваше я на нещо като кок и хакваше една клечка, да я задържи, често ми приличаше на гейша, каза ми, че около 12г. не я е мил, защото процедурата по навиването била много сложна, а беше рус, бял, че едва веждите му личаха...Слушаше само реге/що дискове му записах/, не пропускаше реге-концерт, почти всеки почивен ден ходеше в Айнховен/уф,говоря за Холандия/-и посещаваше някакъв специален бар/клуб/-където аз съм нямал достъп, често прескачахме до града/Айнховен/ за тревичка, естествено 2-3 пъти сме пушили заедно, ситуацията беше такава, че не можеш да откажеш, пък и какво толкова, нищо не усетих, сякаш не ми действа, имаше бонгоси, по цели нощи бичим реге на СД плайъра, думкаме и пеем реге...После ме потупва по рамото, прегръща ме и казва-"Приятелю ариец, не гледай, че приличам на теб-рус, бял, синеок-в душата си аз съм негър"... Но си беше добродушен, работлив, интелигентен/като за полски селяк/-а като характер-Близнак; хлъзгав, с пъргава мисъл, двуличен малко... Споменаваше ми думата "Растефар"-уточнявахме и на холандски, и на полски, и останах с убеждението, че не е нито секта, нито религия, просто общност, чийто култ е черната, ямайска музика и черната кожа.. сигурно и още нещо... :-\
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 20:54:19 pm от Mirotvorec »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27