Духовно > Езотерика

Агентите на матрицата – органичните портали

(1/18) > >>

Alien:
Това е един много интересн материал част от който за сега съм превел и тук там съм сложил и лек коментар. Нещата, които се изследват в него отговориха на много мои въпроси, разбира се аз съм го чел целия, надявам се да породи интерес да преведа и останалото :)
Както винаги изтеглете си прикачения файл щото е прекалено дълго да го постна. Или пък го вижте на сайта.
 




Този материал има за цел да обобщи, избистри и да обнови достъпната информация по темата за Матрицата и нейните различни агенти, особено за един клас от агенти наричан „органични портали” (“organic portals”). Ще перифразирам от публикуваните източници описани в белeжките и ще включа лични наблюдения от приятели както и от себе си.

Този материал първо дефинира органичните портали (OPs)  и хората с душа (не-OPs). След това се прави сравнение между тях базирано на физическа, психологическа и метафизична сруктура. Второ, материала проучва еволюционния произход и цел на двата типа хора. Трето тази статия описва  функцията на „оповете” (коментар на Alien – мен ако питате направо ботовете ;)) в днешното модерно общество и в частност тяхната роля като пасивни същества подсилващи и подкрепящи Матрицата. И най-накрая статията контрастира ползата от интуицията срещу интелектуалния анализ когато трябва да се определи дали някое същество е OP. Разнообразявайки дискусията ще има допълнителни сравнения между тези и други агенти на Матрицата, в частност бездушевни роботоидни хуманоиди.


Понеже прикачените файлове със статиите изчезнаха поради бъг ето линковете към тях  ;)

http://xnetbg.com/new/blogs/alienhorus/?p=18

http://xnetbg.com/new/blogs/alienhorus/?p=20

Mirotvorec:
Признавам, че ми е трудна тази статия, та да попитам-защо "портали"("органични" е ясно)?  И не е ли малко прекалена бройката им?  Честно казано все не ми се вярва, че има хора без Божествена искра в тях, ама нейсе...

Другото, което ми направи впечатление:

--- Цитат ---Нисшите центрове се състоят от моторен център (основна чакра) нисък емоционален център (сексуална чакра) и нисък интелектуален център (гърлена чакра).Висшите центрове се състоят от  сексуален център (чакра на слънчевия сплит) висш емоционален център(сърдечна чакра) и висш интелектуален център (коронна чакра).
--- Край на цитат ---
Този цитат ми обърка представата за чакрите  :(   Защо гърлената чакра да е нисък интелектуален център, след като спада към висшите чакри?
Защо сексуалният център (пък и висш  :o) ще бъде свързан с чакрата на слънчевия сплит, след като си има сексуална такава(втората поред) и тя спада към низшите?
Или аз не схващам, или е пълна каша  :(

Alien:
Портали предполагам защото чрез тях се източва енергия за матрицата. За висшата сексуална чакра  - ами оттам идва любовта между хората. В статията е обяснено за какво служи нисшия интелектуален център - гърлената чакра. Така или иначе в различните книги ще са обяснени по различен начин и това са подробности. Това за половината население за теб незнам ама на мен ми се вижда напълно логично! Още по- добре са обяснени някои неща в продължението.  Най вече кой каква роля изпълнява в света .

IYI:
Тук съм в Шах!

Alien:

--- Цитат на: IYI в Август 27, 2006, 22:38:08 pm ---Тук съм в Шах!

--- Край на цитат ---

Вярно е че инфото е малко шокиращо първоначално, но обяснява някои неща от живота, които някак си не са пасвали на традиционните схващания за него.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия