Автор Тема: Нивото над Езотериката  (Прочетена 5656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IYI

  • Гост
Нивото над Езотериката
« -: Август 27, 2006, 23:24:36 pm »
А кое е нивото над Езотериката? :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Нивото над Езотериката
« Отговор #1 -: Август 28, 2006, 00:09:50 am »
Като го стигнем ще разберем 8) Пък може да сме го стигнали, ма да не е за пред хора, нали IYI :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Нивото над Езотериката
« Отговор #2 -: Август 28, 2006, 01:51:00 am »
И ТРИТЕ!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Нивото над Езотериката
« Отговор #3 -: Август 28, 2006, 02:01:23 am »
Ама преди да минеш те чакат пазители, които не ми се струва да са от светлата страна, защото там, където отиваш, можеш да се върнеш с нещо, което да не им хареса, тези пътища се пазят, както има и установки и тук,
които да възпрепятстват, но пак е възможно.

Това за мен ли се отнася - не трябваше ли да е на лизчно съобщение?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Нивото над Езотериката
« Отговор #4 -: Август 28, 2006, 02:06:20 am »
Ама преди да минеш те чакат пазители, които не ми се струва да са от светлата страна, защото там, където отиваш, можеш да се върнеш с нещо, което да не им хареса, тези пътища се пазят, както има и установки и тук,
които да възпрепятстват, но пак е възможно.

Няма начин, да няма начин ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Нивото над Езотериката
« Отговор #5 -: Август 28, 2006, 04:16:21 am »
Най-големите Учители и стремящи се към Истината, доброволно пожелават да възприемат Мрака, за да го разберат, приемат и трансформират в Светлина. Чувал ли си затова ПРАТЕНИКО ;)

Дъвиан

  • Гост
Нивото над Езотериката
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 09:24:24 am »
Само да кажа, че това е една много трудна материя, и ако например в предишен живот съм минал вече през този Мрак, защо трябва през този пак да минавам и да завъртам отново Колелото...
« Последна редакция: Август 28, 2006, 12:53:28 pm от Дъвиан »

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Нивото над Езотериката
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 11:58:24 am »
Най-големите Учители и стремящи се към Истината, доброволно пожелават да възприемат Мрака, за да го разберат, приемат и трансформират в Светлина. Чувал ли си затова ПРАТЕНИКО ;)


Херман Хесе казва: „Проблемите не са тук, за да се решават, те са само полюсите, между които се създава необходимото за живота напрежение." Решението е оттатък полярността - за да стигне до там, обаче, човек трябва да съедини полюсите, да примири противоречията. Това трудно изкуство на съединяване на противоположностите се удава само на този, който се е запознал с двата полюса. За това човекът трябва да бъде готов смело да преживее всички полюси и да ги интегрира. „Solve et coagolа" се казва в старите писания: раздели и свържи. На първо място трябва да се научим да различаваме и да преживяваме разделянето и разцеплението, преди да пристъпим кьм голямото дело на цимичната сватба, на съединяването на противоположностите. Така човек първо трябва да слезе ниско долу в полярността на материалния свят, в телесността, болестта, греха и вината, за да намери в най-тъмната нощ на душата и в най-дълбокото отчаяние онази светлина на прозрението, която ще го направи способен да осъзнае своя път през страдания и мъки като смислена игра, помогнала му да се намери отново там, където винаги е бил: в единството.
                                                                                                                                                                                     Торвалд Детлефсен

Дъвиан

  • Гост
Нивото над Езотериката
« Отговор #8 -: Август 28, 2006, 12:49:19 pm »
цимичната сватба

Вероятно става дума за алхимическия термин "химическа сватба" за обозначаване съединяването на противоположностите. :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Нивото над Езотериката
« Отговор #9 -: Август 28, 2006, 16:38:05 pm »
Най-големите Учители и стремящи се към Истината, доброволно пожелават да възприемат Мрака, за да го разберат, приемат и трансформират в Светлина. Чувал ли си затова ПРАТЕНИКО ;)

После ми нареждате тука Алистър Кроули и Антон Ла Вей!!!
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Нивото над Езотериката
« Отговор #10 -: Август 28, 2006, 16:40:16 pm »
Хахахаха. Ами сега? ;D ;D ;D
« Последна редакция: Август 28, 2006, 16:51:04 pm от Дъвиан »

IYI

  • Гост
Отг: Нивото над Езотериката
« Отговор #11 -: Август 29, 2006, 00:25:27 am »
Да, Хорусе знам, но още май се губя в тоя мрак, а нещата, които ме връхлитат вътре са си доста страшни, макар и да ми е обяснено, къде, какво още ми е трудно.Тук ще споделя нещо, което силно искам да насоча вниманието Ви към темите за Илюминати и Майкрософт и theNSAisWATCHIN. НАБЛЮДАВАТ ВИ!Моля Ви направете правилната съпоставка и преценете нещата в тези отношения:
Мрак, Илюминати, въздействие, Майкрософт!
« Последна редакция: Август 29, 2006, 01:41:16 am от IYI »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27