Автор Тема: Движещи се камъни  (Прочетена 13910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Движещи се камъни
« Отговор #15 -: Август 17, 2006, 13:38:24 pm »
То ако каманите се "тушкат" щяха до сега да са намерили обяснение, а там дето четох (сайт-а който дадойте) пише, че от доста време се занимават с феномена и все още нямат логично обяснение  :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Отг: Движещи се камъни
« Отговор #16 -: Август 21, 2006, 01:11:37 am »
Това ми напомня на един случай в Гърция,докато бях там.Та гледам аз по новините дават някаква планинска местност ( забравил съм името и вече) и път изкачващ се на горе.Та на този път автомобилите гасиха двигатели и сами,движени от някаква незнайна сила катереха баира.Даже вадиха резервните гуми хората на пътя, и щом ги пуснат те тръгваха да се търкалят познайте на къде........на горе !!!???Та казваха че този феномен се случвал често в местноста.Обяснение адекватно нямало.Някой да знае други подобни места  и феномени?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Движещи се камъни
« Отговор #17 -: Август 21, 2006, 01:21:30 am »
Това ми напомня на един случай в Гърция,докато бях там.Та гледам аз по новините дават някаква планинска местност ( забравил съм името и вече) и път изкачващ се на горе.Та на този път автомобилите гасиха двигатели и сами,движени от някаква незнайна сила катереха баира.Даже вадиха резервните гуми хората на пътя, и щом ги пуснат те тръгваха да се търкалят познайте на къде........на горе !!!???Та казваха че този феномен се случвал често в местноста.Обяснение адекватно нямало.Някой да знае други подобни места  и феномени?

УОУ 8) 8) 8)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Движещи се камъни
« Отговор #18 -: Август 23, 2006, 16:48:48 pm »
Има подобно място и в Италия.Доколкото знам енякаква магнитна аномалия,която разтакова гравитацията и имаме невщо като локална полу-анти-гравитация
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #19 -: Януари 13, 2009, 11:57:04 am »
Наскоро прочетена публикация в inauka.ru ме накара да си спомня една моя стара публикация тук.

Камерите на сондата Феникс, близо до мястото на кацане, са фиксирали обект, предполага се че е камък, които се премества от едно място на друго под въздействието на сила от непонятен произход.

Преместването е видно по следата, която е останала на повърхността. Движението не е било по права линия, а по доста сложна траектория, като минимум три пъти е изменил посоката. Другите обекти са останали неподвижно.

Силите предвижили камъка са неясни, вятър, газовете от спирачните двигатели или др.



И на Марс се наблюдава тоя феномен, странно.
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 12:07:06 pm от Trandev »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #21 -: Януари 13, 2009, 16:33:47 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=sTkopgV6gsU
Улица в столицата на Йордания-Аман, колите се качват по баира, независимо от големината им, а най интересното е, че водата съвсем ясно се качва също по баира. Много хора си го обясняваха, че е зрителна измама, обаче някакъв учен в геологическия институт казва: измерванията доказват разлика в нивата!?
тоест не е зрителна измама и действително си е баир, както и се вижда в клипа.   
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #22 -: Януари 13, 2009, 22:23:14 pm »
Кола,багер,вода...явно всичко мести,а защо не мести хората/каквото и да е то/ ?Или само на водата действа и понеже тези машини имат вътре вода,затова се движат ?  :D

П.С
Аз забравих, и в човешкото тяло има доста вода....ха сега де  ;D
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 11:38:37 am от UpsideDown »

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #23 -: Януари 14, 2009, 03:15:25 am »
Това го има и тук в България... на 2-3 километра от Стара Загора, точно преди село Дъбрава... ходил съм не един и два пъти и ефектът е абсолютно същия, но с малката разлика, че баирът и наклонът не са чак толкова големи като този в Аман. Разбира се всички смятат, че е "зрителна измама", но аз не съм особено убеден  :-\

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #24 -: Януари 14, 2009, 19:34:38 pm »
Вяро е, това го писаха още едно време в списание "Космос". Но вече не помня дали беше същото място, мисля, че написаното в "Космос" се отнасяше за някакво място в Плевенско.

а  н  т  и  г  р  а  в  и  т  а  ц  и  я

Макар и в слаб мащаб.
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 08:23:19 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #25 -: Януари 15, 2009, 19:23:32 pm »
Ако беше антигравитация щеше да се движи нагоре-надолу, а не напред-назад.

Замислете се малко !!!

Видеото от Йордания ми се струва доста пестеливо малкото важни кадри бяха преповторени. Ако е чак такъв феномен, ще има повече коли, от една таксиметрова кола и един багер.
Първо, може колите да са снимани при обратен наклон. Просто позицията и ъгъла на камерата няма как да си проличи.
Второ, една кола, която е автоматик, се движи точно с тази скорост, ако няма водач, и не се натиска педала на газта, която се вижда на клипа.

Може клипа да е някаква политика на арабите, да правят реклама и пропаганда на Алах-а си.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #26 -: Януари 15, 2009, 19:59:39 pm »
Има го и в щатите това с баира. Просто измерванията показват, че реално това е наклон надолу, а не нагоре. Просто трябва да се гледа от по-голяма перспектива.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #27 -: Януари 15, 2009, 22:47:38 pm »
Ето, че в Йордания например е доказал някакъв учен, че не е зрителна измама... къде са тези измервания Еон?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #28 -: Януари 16, 2009, 09:36:26 am »
Ето, че в Йордания например е доказал някакъв учен, че не е зрителна измама... къде са тези измервания Еон?
По нешънъл джиографик май го гледах.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Движещи се камъни
« Отговор #29 -: Януари 16, 2009, 11:11:04 am »
И аз бях гледал по national geographic или  discovery за такъв мистичен баир в GB и там го обясниха с зрителна измама, но не се сещам как точно се получаваше..и в БГ има такива

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27