Автор Тема: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди  (Прочетена 14797 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #15 -: Септември 01, 2006, 14:06:13 pm »
Поставя себе си и Бог на едно ниво!
Нали не вяраш че и онези десет са от Бог?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #16 -: Септември 01, 2006, 16:02:35 pm »
Аз не вярвам на Библията. На толкова преправяна книга. Усеща се, че там има заемки от по-стари текстове, но като цяло е неубедително четиво. Сбирщайн. Наистина не вярвам Някой да е дал някакво познание на един народ.

Oberon

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #17 -: Септември 01, 2006, 16:16:21 pm »
Да.
Познания на народите са давали:

1. Кон Тики Виракоча - Южна Америка
2.Оанес - богът-риба на персите ( Вавилон )
3. Номмо - всички знания догоните гиимат от Номмо
4. Буда - индо арийска раса.
5. Кетцалкоатл - Централна Америка.
6. Атлантите - на египтяните.
7....
8.....

Дъвиан

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #18 -: Септември 01, 2006, 16:38:25 pm »
Аз не вярвам на Библията. На толкова преправяна книга. Усеща се, че там има заемки от по-стари текстове, но като цяло е неубедително четиво. Сбирщайн. Наистина не вярвам Някой да е дал някакво познание на един народ.

И това гордост ли е да не вярваш? Може би сме по-умни ако не вярваме, или ако вярваме? Нейсе....

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #19 -: Септември 01, 2006, 16:46:31 pm »
Аз като път на познание харесвам анропософията.
Щайнер беше казал, че ще дойде ден, когато на човек няма да му е достатъчно да вярва, а ще има нужда и да познава. Аз съм привърженик на златната среда - между вярата и познанието. Нямам нужда само да вярвам. Мисля, че това е слабост. Всяка вяра ме лишава от нуждата да познавам други гледни точки....

Дъвиан

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #20 -: Септември 01, 2006, 16:49:17 pm »
Ами това е още по-изненадващо. Не си ли чела тълкуването на евангелията на Щайнер? Просто е невъзможно да си чела Щайнер и да отричаш Библията. Но тук навлизаме в друга тема. Между другото Хитлер се е опитал да убие Щайнер с наемни убийци.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #21 -: Септември 01, 2006, 17:03:34 pm »
Чела съм тълкуването на Евангелията, но той не се опира точно познатата ни днес Библия. И ако някой отец го чуе какви ги говори, ще го анатемоса. Там например той казва, че името на Дева Мария в действителност е София .... Говори за трите Марии при кръста....Той не ползва точно Библията, а чете от хрониката Акаша. Нали знаеш, че е бил с много развити сетива?
Между другото единствената книга, която той е написал е "Философия на свободата" - може да се препрочита цял живот, другото са лекции...
Това е езотерично християнство и е съвременен гностицизъм. Познай, дали Църквата го признава за християнство?!

Oberon

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #22 -: Септември 01, 2006, 17:19:10 pm »
Да вярваш в Билията е все едно да вярваш на Дядо Мраз.
Като си помисля, че вместо да вярвам в Дядо Мраз, баща ми ме накара да повярвам на 6 годин в "Ад" на Данте...

Дъвиан

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #23 -: Септември 01, 2006, 17:31:58 pm »
Между другото единствената книга, която той е написал е "Философия на свободата" - може да се препрочита цял живот, другото са лекции...

Тук не съм съвсем сигурен... Но да не променяме темата.

Откриха Библия, редактирана от Адолф Хитлер. Това съобщават няколко британски и германски вестника. Фюрерът е редактирал не само съдържанието, но и заповедите.

Ама как си ги е преформулирал само. Явно оригиналните десет не са му харесали. :D

Oberon

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #24 -: Септември 01, 2006, 17:37:38 pm »
Те и на мен не ми харесват.
Не може да заповядаш на някого да не убива, без да му обясниш основни неща за живота, защо и как...И понеже това е заповед, преплетена със "Имай страх от Бога", виждате какво се получава. Въобще никой не убива нали:)? Християнството, което се лансира сега, е религия на страха.  Не ти се обеснява защо не трябва да убиваш, не те учат на уважение към живота и много други неща, просто ти казват да не го правиш. Според мен трябва да обесняват ЗАЩО не трябва да се прави и какви са кармичните последствия, вместо да те заплашват с някви измислени Божии съдилища, и цял живот да живееш в страх, ако си убил без да искаш с каруцата куче....

Дъвиан

  • Гост
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #25 -: Септември 01, 2006, 17:47:48 pm »
Ами стани поп, направи промени и обясни на хората. ;D

И между другото има голяма разлика между християнството, за което говорите и за сегашното християнство. Не знам всъщност какво значи сегашно и минало. Ако прочетеш сегашните християнски теолози ще си поразен от нещата, за които пишат. А ако искаш тълкувания на миналото християнство, прочети Отците на църквата. Там нещата са много дълбоки - толкова дълбоки, че упреците тук са смешни. Колкото до това, че не искаш някой да ти заповядва, неудовлетворението от думичката "заповед" изчезва веднага, когато промислиш какво всъщност ти се казва с тези заповеди и когато ги усетиш дълбоко вътре в себе си, а те са най-обикновени морални правила, принадлежащи на всеки, който чувства себе си човек.
« Последна редакция: Септември 01, 2006, 22:30:41 pm от Дъвиан »

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #26 -: Септември 01, 2006, 22:24:27 pm »
прав си но наистина трябва всяка забрана да се съпровожда от обяснение, иначе се получава пълна каша и желание за бунт без причина защото изглежда, че и забраната е без причина...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2009, 21:23:00 pm »
Заповедите са абсолютно тъпи. Явно са предвиждани за идиоти...
    ;) В дуалистичен свят, няма как да се харесат закони писани от гей(Хитлер.Те винаги ще са идиотски не мислите ли ?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2009, 22:25:13 pm »
 :hi: Преди две години ходих в Олденбург бифшата западна Германия и там се срещнах с един бифш есосовец, беше на около 85 години в инвалидна количка но милионер. От дума на дума стигнахме до темата Хитлер, очите му грейнаха  :writer: и ми сподели , че иска да прави музей на фюрера в един стар бункер на остров Бохрум. Обаче не можа спомина се човека миналата година. Тогава разбрах , че шантавите идеи на лудия австриец са още живи, за съжаление.
А шо се отнася за десетте заповеди от Изход 20 глава, те са наречени с думата "яра" което озночава хвърляне на камъни. Сиреч оказват правилния път за тези които искат да вървят по него. ;) За всички останали, пътища много, но каквото си надробим това си и сърбаме. :bad: 12 заповеди няма да ги коментирам :flag_of_truce: те са част от медицинския картон на комлексираното  ::)човече :bye2:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Откриха Библията на Хитлер с неговите 12 заповеди
« Отговор #29 -: Януари 31, 2010, 11:47:10 am »
Adolf Hitler and King Boris

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27