Автор Тема: Процесът на българските медици в Либия и освобождаването им  (Прочетена 59707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Re: Българските медицински сестри се върнаха!
« Отговор #120 -: Юли 28, 2007, 15:11:16 pm »
Цитат
И да те питам - нали "елита" управлява Франция, как стана така, че Тя го заби на ЕС?!? Нали ЕС е "шедьовърът" на точно този "елит"?

Елита е най-успешната съвкупност от организации, действащи по общ план. Това не значи, че между тези организации както и вътре в отделните организации няма борби на интереси и противопоставяне. Има разбира се. Ако тези разногласия заплашват основния план тогава 4истки, по един или друг начин.

Не бих казал 4е ЕС е шедьовърът на Елита, по скоро има възможност да стане. От известно време целта е глобалното управление да се развие около ЕС, за това сега бързат да съсъпят САЩ и икономиката й.
« Последна редакция: Юли 28, 2007, 16:11:54 pm от Alien »
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Либия
« Отговор #121 -: Юли 28, 2007, 18:00:34 pm »
http://dnes.dir.bg/2007/07/28/news1938302.html
Ллибия пак е недоволна. :-X :-X :-X :-X. >:( >:( >:(.Според нея сме нарушили договора от 1984г. :-X :-X :-X >:( >:( >:(Л
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Либия
« Отговор #122 -: Юли 28, 2007, 22:30:33 pm »
Абе мен ме съмнява това да не е намислено отпреди и да стане повод за по-голям конфликт.

Виж един постинг тук

Незнам доколко е вярно,но и целият този шум.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Ами ако не са невинни?
« Отговор #123 -: Юли 29, 2007, 09:44:20 am »
Хайде, хайде... надявам се администратора да ми даде да пусна още една тема за медиците в Либия, които се върнаха и направиха куп поразии. Във форума на един голям български портал пуснах тема със същото име, но ме наплюха зверски... После някои препубликува темата, излагайки някои факти. Ето кои са фактите:

1. Арестуваха преди 8 години 23 сестри! Пуснаха всички без тези 5! Защо? Вярно ли е, че всики деца са заразени в техните стаи?
2. През 1999г има доклад на СЗО за болницата в Бенгази. Този доклад не се споменава- защо? Не е ли защото в него се казва че персопанала е немарлив, но не се говори за повторно използване на еднократни консумативи...
3. Ашраф е наричан постоянно доктор, макар че е студент! Защо?
4. Кой кога какво е работил в болницата? 5. Коя е Кристияна и имала ли е връзка с Ашраф и с шефа на здравеопазването в Бенгази?
6. Защо фамилиите на част от сестрите се различават от тези на настоящите им ”съпрузи” и има ли това връзка с обвиненията за незаконни връзки?
7. Защо само две от сестрите твърдяха че са измъчвани, а либийските офицери заведоха дело срещу всички?
8. Кой какво точно е признал? Има ли логика в признанията и тези признания подкрепени ли са от доказателства?
9. Открити ли са големи суми в банковите сметки на някоя от сестрите?
10. Какво е обяснението за празните банки с кръв, открити в квартирата на Кристияна? Че хладилника в болницата не работел звучи малко странно...
11. Защо Ашраф получи БГ гражданство, след като той е главния свидетел срещу сестрите? Вместо обвинение в клевета получава гражданство?
12. На какво основание е получил гражданство?
13. Защо някой от заразените твърдят, че са им правени насилствени манипулации от някои от сестрите? 14. Защо в медиите се изявяват винаги само Здравко Георгиев и Кристияна, която е главния престъпник според присъдата?
15. Какво е работел Здравко в Либия?
16. Кой поръча и плати кампанията ”Не сте сами”?
17. Защо точно ”Стандарт” и бТВ?
18. Кой и защо плати на близките?
19. Колко струва защитата на сестрите, като се има предвид че тя така и нищо не постигна?
20. Защо Ашраф беше защитаван през цялото време от отделен адвокат?
21. Вярно ли е, че Ашраф е и либийски гражданин и сега ние ще го спасяваме от собствената му държава?
22. Защо не се разреши на другите работещи в Либия да кажат какво мислят те за тази история?
22. Защо не се коментира факта че в прочутия доклад на Монтание и Колици се споменава за небрежност на персонала и слаба квалификация?
23. Колко деца са лежали в болницата за тази година и нещо и какъв процент от всички пролежали са тези 430? Може ли такъв процент да са случайно заразени?
24. Защо няма дела срещу други? Само защото те липсват в страната ли? Може ли това да спре съдебен процес в Либия?
25. Защо Петканов скри мотивите на съда и макар че делото приключи те все още не са показани на обществото?
26. Има ли други престъпници с БГ гражданство, за които държавата да е похарчила толкова пари?
27. Имат ли досиета осъдените престъпници?
28. Ако все пак тези хора са виновни какво да правим ние с тях?
29. Някой ще се извини ли на Либия за долнопробната кампания, която беше водена през цялото време в защита на тези озъдени вече престъпници?
30. Някой ще се засрами ли някога?


А вие какво мислите?

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Re: Ами ако не са невинни?
« Отговор #124 -: Юли 29, 2007, 10:01:35 am »
Аз мисля, 4е никой не може да ти отговори на пове4ето въпроси, а последните ти такива зву4ат все по налудни4аво. Да се извинява някой на Либия? Либия е много назад в списъка с държави и народи, на които трябва да се извиняват. А най-малко ние трябва да се извиняваме. Ние сме били предали и продали Либия...цирк. Либия и "новите" и дружки ни разиграваха 9 години, те ни продадоха, а сега всичко живо запо4на злобно да измества фокуса към потърпевшите за да се замаже големия скандал. Дали били виновни? Бе вие добре ли сте бе господине? Представете си какви невероятни гангстери и извратени убийци са тия 7 4овека за да заразят с най-страшния вирус 430!!!! деца. Ако някой няма документирани факти с които да доказва гнусни тези да не се обажда защото трови ефира и измества фокуса.
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Ами ако не са невинни?
« Отговор #125 -: Юли 29, 2007, 10:10:12 am »
Честно казано наистина има много съмнителни неща около цялата история. Относно мотивите аз също не съм ги виждал , но един от нашите адвокати каза че те нямали никакви правни аргументи и в тях се говорело само за Сатаната и т.н. Ама докато не се видят не може да се каже. Ясно е само че определено се крие инфо.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Ами ако не са невинни?
« Отговор #126 -: Юли 29, 2007, 10:18:46 am »
Kaкто казах и преди, лийбиците са измислили цялата история, защото имат проблеми със здравеопазването. :-X :-X
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 10:20:57 am от H. »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Re: Ами ако не са невинни?
« Отговор #127 -: Юли 29, 2007, 11:04:30 am »
Kaкто казах и преди, лийбиците са измислили цялата история, защото имат проблеми със здравеопазването. :-X :-X

Много плоска теория. По4ети малко mainstream преса, даже от там можеш спокойно да си извадиш изводите за дълбо4ината на въпроса и ще видиш 4е здравеопазването е една плюнка в казана със супата на Либия дето го бърка Кадафи с помоща на ЕС и Франция.
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Теорията че имат проблем исъс здравеопазването изобщо не е плоска.Баща ми е бил в болница в Либия и според думите му там е мръсно,няма никакъв контрол  кой влиза и кой-не няма карантини,а има дори хора,които си готвят направо в болничната стая...и за баща ми като за чужденец имало нова инжекция(някаква ваксина му правили) но за тамошните хора по 4-5 пъти се ползвала една игла
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Теорията че имат проблем исъс здравеопазването изобщо не е плоска.Баща ми е бил в болница в Либия и според думите му там е мръсно,няма никакъв контрол  кой влиза и кой-не няма карантини,а има дори хора,които си готвят направо в болничната стая...и за баща ми като за чужденец имало нова инжекция(някаква ваксина му правили) но за тамошните хора по 4-5 пъти се ползвала една игла

Никой не отри4а проблема им със здравеопазването. Въпроса е 4е здравеопазването  е малка 4аст от проблемите които Либия си реши 4рез нашите заложници.
There is a war on your mind. Wake up.

stt

  • Гост
Теорията че имат проблем исъс здравеопазването изобщо не е плоска.Баща ми е бил в болница в Либия и според думите му там е мръсно,няма никакъв контрол  кой влиза и кой-не няма карантини,а има дори хора,които си готвят направо в болничната стая...и за баща ми като за чужденец имало нова инжекция(някаква ваксина му правили) но за тамошните хора по 4-5 пъти се ползвала една игла

Никой не отри4а проблема им със здравеопазването. Въпроса е 4е здравеопазването  е малка 4аст от проблемите които Либия си реши 4рез нашите заложници.


За каквото и да става въпрос, думата "заложници" е точно на място.
От там би трябвало да тръгват разсъжденията по въпроса.
За съжаление, Аз зная твърде малко. Не гледам телевизия също така.
Но тези сестри не са "светци". По-скоро ни размятат между две крайности, за да бъде заблудата пълна! И тя е пълна - все пак по улиците се разхождат чалгаджии, а не разумни същества!!!

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Ето и една друга причина Кадафи да избере нас.

Кадафи е ловувал във Воден   
Години наред, тихо, на пръсти обсъждахме темата за Муамар Кадафи – дългогодишния ръководител на Джамахирията. Сакън, казваха политиците от всички цветове /изключвам „Атака“/, да не го подразним, че става лошо. Несправедливо осъдените, поне заради заразяването със СПИН либийски деца, български граждани се завърнаха по родните си гнезда, откъдето почти преди десетилетия излитнаха по собствено желание да гурбетчийстват в една тоталитарна страна с непредвидим ръководител. Като цяло България беше унижена и принудена да подсмърча пред много врати. Е, и? Да не забравяме, че все още има стотици „заложници“, работещи в Либия и ако за всеки от тях даваме милиони, по-добре Кадафи да анексира самата България. В Разград даже живее мъж, който е преживял 8 години в либийските затвори, защото в камиона му на паркинг се блъснал либиец с колата си. За мен, той казва, българската държава не се заинтересува.
Всъщност Кадафи е идвал в нашия край преди четвърт век.
Може би на разградската земя е почнал да крои пъкления си план. Но фактите по ред:

Стойчо Стефанов /о.р.офицер от ДС/:
„Януари месец на 1982 година бяхме определени да участваме в охраната на ВИП-персоните, дошли на лов във Воден: Муамар Кадафи и домакинът Тодор Живков. След успешния лов в четвъртък, преспиване с другарска вечеря на първенците на държавите си, правоверният мюсюлманин Кадафи пожела да извърши петъчната си молитва в джамия. Готовност имаше. Постегната, почистена, снабдена с всичко необходимо относно сигурността на либиеца, джамията на Острово го пое в обятията си. В това време дружката му – Тодор Живков, с охраната си търпеливо го чакаше в снежния двор на джамията. Кадафи с безизразна физиономия излезе от джамията и се насочи към Живков. И тук стана интересно. Тодор Живков с типичната си находчивост се възползва от доброто настроение след сполуката в лова, ориенталския покой през вечерта и благата молитва в мюсюлманския храм и рече: „Превеждайте, превеждайте бързо и точно! Ний, другарю Кадафи, изключително много уважаваме и се съобразяваме с религиозните необходимости на всички български граждани. Там българи, турци, арменци и прочее. Но виждаш, че сме бедна държава и трудно отделяме пари за съхраняване на храмовете, та сме ги включили в една програма за исторически ценности и пак трудно сколасваме...“ След превода, Кадафи с царствен жест извади под мишницата си жезъла, постави го пред сърцето си и категорично отряза на подчинените си: „Да бъдат преведени 50 милиона /вероятно долари - б.а./ на България за джамиите!“
Разреших си да проверя в централата УБО при мой познат полковник /вече покойник/, който с изненада ми съобщи, че още на следващата сряда милионите били преведени на България. Отделен въпрос е за какво са били използвани и дали Кадафи по-късно не се е заинтересувал от съдбата на целево изпратените пари.
А иначе в спомените ми отпреди четвърт век си остават стегнатата му охрана от млади стройни девойки, които се оказа, че били кубинки. Така се радваха на снега. Толкова бяха жизнени.“

Сюлейман Велиев – Агата, от Острово:
„Спомням си за този зимен лов на Кадафи във Воден. По думите на мои съселяни, които работеха по това време в ловното стопанство, либийците вземали само главите и кожите на убитите животни, а месото оставяли за продажба и консумация.
Присъствах когато Кадафи влезе в нашата джамия, а в това време Тодор Живков със свитата си го чакаше и потропваше от студ в двора. После си поприказваха. Край двамата се въртяха млади момичета от охраната на Кадафи, които чух, че били кубинки. А носеха и обувки кубинки.
След това Кадафи със свитата си излетя от тогавашното ни летище и отиде на гости и на лов при Чаушеску в Румъния. После Тодор Живков и Николае Чаушеску слязаха трагично и безславно от политическата сцена. Не са сред живите, а техният по-млад приятел продължава да е сред първите хора в Джамахирията, пък и в цяла Африка. Добре, че помилва медицинските сестри. Съчувствахме им и заради това, че са медицински работници като моята съпруга Ессма.“

И си мисля.
Двете лисици: „пустинната“ и „балканската“ са се надлъгвали в джамийския двор на Острово. Кадафи коректно пратил обещаната сума, а няколко години по-късно Тодор Живков и неговото обкръжение проведе „възродителния процес“ като побългари даже и починалите мюсюлмани. Кадафи подскочи. Преглътна 50 милиона, но не забрави унижението. С арабско търпение изчака да си прибере парите, умножени поне по десет.
В прав текст, за мен причината за мъките на нашите сънароднички, финансовите тегоби и българската държава са следствие от „възродителния“ процес.
Дано с приключване на „случая Либия“ сме възвърнали образа си на нация с етническа и верска търпимост.

Росен ЛИЦОВ
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Сейф ал Ислам, който в миналото беше казал, че вярва в невинността на медиците, сега заявява: "Ние, либийците, измислихме тази история за заговора. Научихме, че (в болницата) има български медицински сестри и палестински лекар, което би могло да означава връзки с Израел, с Мосад, със западно разузнаване, че може да става дума за заговор", каза синът на Кадафи.

"Либийците скалъпиха историята за заговора. Принудиха българите да признаят нещо и ето че бяха готови с теориите за заговор и се сдобиха със сложно съдебно дело, което можеха да протакат цели осем години", допълни Сейф ал Ислам, цитиран от Ройтерс.
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Случаят с медиците се проточи прекалено дълго, той бе плод на една конспирация.

Ние, измислихме тази история, либийците, продължава ал Ислам.

Решихме, че когато има българи и палестински лекар, това говори за връзка с Израел, Мосад и западното разузнаване.

Нашите власти измислиха история, принудиха българите да признаят нещо и по този начин се създаде една конспирация, която трябваше да разрешаваме осем години, допълва ал Ислам.
There is a war on your mind. Wake up.

Неактивен didi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Че мед. сестрит не са светици - не са. Но без да зная повече, от това което официално ни се пуска, не ми се вярва умишлено да заразяват деца. Чудесно! Невинни са и вече са на свобода! Това което обаче силно ме смущава е, че никой не коментира какво все пак се случва с  либийските деца.
Представяте ли си ако в бг болница толкова деца бъдат заразени със смъртоносен вирус? А ако там работят чужденци?
Съчувствам на семействата на сестрите, обаче, сладникава рекламка която ми обяснява как някоя от тях не видяла сина си абитуриент ме вбесява. От тези 430 деца малцина ще да станат абитуриенти.
Спин не се разпространява като някой кашля по коридорите на болницата, а пък теорията с повторното използване на игли не се връзва, защото елементарната стерилизация би решила проблема, а в противен случай всички пациенти биха се натръшкали от какви ли не други заболявания и не би ставало дума точно за спин. Не ни ли интересува какво е случило. Все пак става дума за деца, и то не за 5. Не е ли задължение на българската страна също да проведе разследване, след като има обвинени българи /независимо от вярата ни в невиността им/.
Единственото заключение до което достигам е, че виновникът за спина не е нито в Либия, нито в Бг. Не е ли възможно някоя  фарм. компания да е направила някой гаф? Това би ли излязло на яве? Например, елементарните банки с кръв.  Не, защото продуктите и се разпространяват и в други страни, а печалбите са големи.
По-лесно е в Бг да се кичат с лентички и да се правят на солидарни,да организират театрални съдебни процеси срещу "мъчителите", а не разследване,търсещо извършителите.В Либия ще си оплакват децата и ще проклинат "дъщерите на сатаната", убили рожбите им и провъзгласени за мъченици р родната им България.
А пък честните бизнесмеви ще прелистват финансови отчети и ще пресмятат печелбата.
Пропуснах ползите на ЕС от това, ама и без това стана много дълго.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27