Автор Тема: Подземното Царство на Светлината  (Прочетена 18254 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #15 -: Януари 16, 2010, 22:42:46 pm »
Силите на Светлината идват на помощ от Планетата Х под формата на 70 милиона членове на Съпротивата. Те ще предизвикат промяна в системата на Земята в близко бъдеще. Древна азиатска легенда казва, че войните на Шамбала ще излязат на повърхността и ще унищожат силите на Мрака.

Мисля, че няма да има никаква помощ.Често в разни теми се изразяват подобни надежги.Да дойде нов водач, да дойде Христос, да дойдат добронамерени извънземни...
Вредно е, опасно е да бездействаме в очакване, скупчени на едно място с поглед към небето...

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #16 -: Януари 16, 2010, 23:22:26 pm »
  ;D
Цитат
Древна азиатска легенда казва, че войните на Шамбала ще излязат на повърхността и ще унищожат силите на Мрака.
Е и азиатците си имат Тодор Живков.Никой не ги търси а те са крият.И на девети септември ни освобождават. :lol:
Някои направо са унасят.Не съм чул представители на шамбала да имат някакви желания в тази посока даже бих казал че е обратното. ;D
Живи и здрави. :hi:
Всеки сам си носи кръста.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 23:25:37 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #17 -: Януари 17, 2010, 00:30:38 am »
Мисля, че няма да има никаква помощ.Често в разни теми се изразяват подобни надежги.Да дойде нов водач, да дойде Христос, да дойдат добронамерени извънземни...
Вредно е, опасно е да бездействаме в очакване, скупчени на едно място с поглед към небето...

Разбира се, че няма :)

Неактивен outlawzzz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #18 -: Януари 17, 2010, 03:59:22 am »
Важното е да сме живи и здрави!  :hi:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #19 -: Януари 17, 2010, 16:12:02 pm »
Има една много голяма заблуда тук... Подземното Царство е на Мрака!
Защото каквото е горе, такова е и долу! Дори си мисля, че долу е по-зле и от тук, само чакат момента и ще излезе от там новия цар, с новите си дрехи...

Max

  • Гост
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #20 -: Януари 17, 2010, 16:35:51 pm »

Вчера ми попадна следното описание на "долната земя" в една българска приказка:

Цитат
Той стигнал долната земя. Развързал се и тръгнал да види къде се намира. Гледал и се чудел: едно поле равно, широко и зелено, само цветя и трева. Цветя, каквито нямало на горната земя, и трева - висока до пояс. А по-натам - високи, хубави дървета, птици пеят. Той гледал и се чудел:
- Къде съм попаднал? И тука грее слънце като горе. И тука зреят плодове, пеят птици, растат буйни дървета и хубави дъхави цветя. Кой да си помисли, че под тая планина имало земя, по-хубава от нашата!

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=16&WorkID=436&Level=1

« Последна редакция: Януари 17, 2010, 16:38:42 pm от Raven »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #21 -: Януари 18, 2010, 23:47:22 pm »
Долната/Кухата Земя в българските народни приказки се нарича страната на Беловодието, или само Беловодието.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #22 -: Януари 19, 2010, 00:43:55 am »
Вчера ми попадна следното описание на "долната земя" в една българска приказка:

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=16&WorkID=436&Level=1



Интерсно е също какво се е случило преди да влезе в долната земя:

Цитат
...Точно по пладне вратата се отворила и се показала бабата. Очите й били като на змия, без клепачи, жълти и неподвижни; кожата й била сбръчкана като на костенурка, ръцете й били дълги и сухи, само кости, с дълги нокти - като на орел.

"Това не ще да е баба - си помислил ловецът и приготвил топуза. - Сигурно е ламя, която денем се преструва на човек, а нощем ходи да яде хората и да пие кръвта на добитъка..."

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #23 -: Януари 20, 2010, 15:18:06 pm »
P.E.A.C.E.   :)
Цитат
Подземното Царство е на Мрака!
Съгласен съм с тебе.Под земята е мрачно(тъмно) и ако има царство е на мрака.Горе е слънчево(светло) и ако има царство на светлината то е там горе.
  :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #24 -: Януари 20, 2010, 15:20:25 pm »
P.E.A.C.E.   :)Съгласен съм с тебе.Под земята е мрачно(тъмно) и ако има царство е на мрака.Горе е слънчево(светло) и ако има царство на светлината то е там горе.
  :hi:

Ако отидеш малко по-нагоре ще отидеш в Космоса. Там също е тъмно.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #25 -: Януари 20, 2010, 16:41:07 pm »
 ₪ Eon ₪
Цитат
Ако отидеш малко по-нагоре ще отидеш в Космоса. Там също е тъмно.
Да има логика.Това значи че царството на светлината е тука на земята.Чудесно бих казал,и бах мааму някой иска то да угасне.В тоя ред мисли огъня е светлина,то тогава на "някои" ще им се подпалят "дупетата".Някой да знае каде е кибрита?Някой да е чувал приказката -Не се гаси туй що не гасне.Да бъде светлина.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #26 -: Януари 20, 2010, 21:01:31 pm »
₪ Eon ₪ Да има логика.Това значи че царството на светлината е тука на земята.Чудесно бих казал,и бах мааму някой иска то да угасне.В тоя ред мисли огъня е светлина,то тогава на "някои" ще им се подпалят "дупетата".Някой да знае каде е кибрита?Някой да е чувал приказката -Не се гаси туй що не гасне.Да бъде светлина.
Живи и здрави. :hi:

Явно не схващате намека ми. Идиотско е да се мисли за светлината като за електромагнитно лъчение. Не това се има предвид като се говори за "Царство на светлината". Думата "светлина" се използва в съвсем друго значение.Сетете се в кое.

Max

  • Гост
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #27 -: Януари 20, 2010, 21:13:26 pm »
Долната/Кухата Земя в българските народни приказки се нарича страната на Беловодието, или само Беловодието.

Да, ама аз мисля, че като се говори за Долна и Горна земя, както и за Седмото небе се имат предвид няколкото паралелни земни свята.
Дали "кухата земя не е опит да се обясни наличието на друг свят, в който се влиза сякаш със слизане във вътрешността на Земята?
Но ако тя е живо същество, може ли някой да я е дълбал толкова, че в подземните пространства да се изгради цял свят?
Да допуснем за малко, че структурата на Земята описана в учебниците по география не е такава.Все пак съществуват вулкани, .Не защото пише в учебниците или вестниците/за изригването на някои/, а защото познавам хора, които са виждали с очите си.Откъде се взема веществото, което вулканите изригват, ако земята е куха?, а нефта и другите изкопаеми?. Да кажем отговора може да е, че те са на по горен слой, а празните пространства са по-надолу.
Не ми идват подходящи обяснения.
Пишете повече по въпроса.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #28 -: Януари 20, 2010, 22:22:38 pm »
Неми изглежда логично земята да е куха. Както каза Raven откъде се взема веществото, което вулканите изригват, ако земята е куха?, а нефта и другите изкопаеми? Много по възможно е да има огромни галерии, пещери и тунели под земята. Ако наистина съществуват подобни празни пространства под земята е лесно до си представим откъде идва и теорията. И все пак откъде идва идеята за небе и слънце в долната земя  ??? не е нужно да съм влизал в пещера за да разбера че е тъмно. А и говорят за растения и живот в долната земя а без наличие на слънце освен че е страшен студ няма и фотосинтеза. А най-интересно е накъде дърпа гравитацията в долната земя ако земята наистина е куха.
Цитат
Да, ама аз мисля, че като се говори за Долна и Горна земя, както и за Седмото небе се имат предвид няколкото паралелни земни свята.
Дали "кухата земя не е опит да се обясни наличието на друг свят, в който се влиза сякаш със слизане във вътрешността на Земята?
това е също много възможно но защо със слизането под земята ще минаваш в друг паралелен свят?
 

Max

  • Гост
Re:Подземното Царство на Светлината
« Отговор #29 -: Януари 20, 2010, 22:31:13 pm »
Неми  защо със слизането под земята ще минаваш в друг паралелен свят?
 
Вероятно това е опит да се уподоби усещането на нещо познато.
Може би хора, които са попадали в този свят, не разполагайки с понятия като "паралелен свят" са си мислели, че "слизат"надолу, в "долната земя".
Някои автори например говорят за слизане в долни нива.Макар, че същите твърдят че в действителност няма никакви долни нивеа, това е само описание, на това, което извършва съзнанието.
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 22:32:35 pm от Raven »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27