Автор Тема: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка  (Прочетена 12822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #15 -: Декември 19, 2005, 21:22:17 pm »
Леле RedGuy,респект!Откъде ти ги ражда главата?Много добро!

:) Благодаря ти, Gil-galadh, за подкрепата. Старая се да вземам отношение по теми, по които мисля, че мога да кажа нещо полезно. :)

Eon

  • Гост
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #16 -: Декември 20, 2005, 10:40:10 am »
И аз съм съгласен с горните 2 твърдения. Просто е невъзможно на този етап политиката да не гони интересите на малка и избрана група от хора. Тук в българия както казахте са т. нар. групировки. Те си имат своите лобита в управлението като тези лобита защитават техните интереси и съответно групировките им се "отблагодаряват" по един или друг начин. Симбиоза. А и факт е, че много хора  в политиката преди да влязат там, произхождат от същите тези групировки.
На запад няма групировки, а има мултинационални компании, които също имат интереси. Така че там външната политика на страната не се ръководи в интерес на американския народ, а на същите тези мултинационални компнии, които притежават американската индустрия. Това според мен пак до известна степен е защита интересите на американците защото същите тези американци работят в тези компании и получават заплати от тях. Срутят ли се те, срутва се икономиката им и съответно американците мизерстват. Така че там нещата са навързани. Въпреки, че на върха в компаниите има малко американци.
А относно автархията на определени райони. Това ясно ще се почувства като Земята изгради т.е. мулти-звездна империя. Така вече колонизираните планети ще имат автархичен статут и могат да създават доста проблеми на централното управление (от рода на сепаратистки) и тогава федералните сили ще трябва да се 'намесват' и да потушават евентуални бунтове (riots) с конвенционални средства.
Изграждането на империята (междузвездна - inter-stellar) е едно а управлението й е съвсем друго нещо.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.

coroviev

  • Гост
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #18 -: Декември 21, 2005, 18:41:19 pm »
Цитат
съществуващият политически плурализъм е перфектната завеса,
  Той чичко Сталин отдавна го е казал"По въпроса за плурализма две мнения неможе да има!" ;D ;D ;DТова в рамките на шегата.За лобитата-освен мултинационални корпорации има и много други не по-малко опасни организации,съюзи и съюзчита,които защитават интересите на членовете си в такава степен,че мафията спокойно може да взима пример от тях.Говоря за лекарски,зъболекарски,фармацевтични и други от рода.Колегата Redguy знае какво имам предвид.Тези организации в западните страни са същинска "бяла мафия",техните членове са изключително добре защитени и проспериращи-дотук нищо лошо,но в крайна сметка страда обществото.Ще ви дам един пример,преди около 30 години зъболекарския съюз в Англия решава,че ще забрани профилактиката на децата с флуор,защото може да спадне количеството на работа,а версията за печата е,че няма точно установена доза на флуора и той може да бъде опасен.След известно време тази забрана пада,понеже вече се вижда ефектът в другите страни.Искам да кажа,че има ли организация на индивиди с дадени интереси,рано или късно защитата на интересите се превръща в лоби,което има силата да диктува условия вредящи на обществото.Това важи за всички съсловни организации по света.В крайна сметка,сблъсъкът на интереси,които трябва да се неутрализират взаимно ,отдавна са се превърнали в един общ интерес нямащ нищо общо с морала.Всичко е театър,а оттук си правя извод,че човечеството не е дорасло до такива висоти,че да образува организация,която да не се бори за абсолютна власт.Това означава,че демокрация е възможна само в ограничени,малки общества,съставени от индивиди със сходен начин на мислене и еднакъв интелект,т.е. демокрация на практика няма. 

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #19 -: Декември 21, 2005, 18:57:25 pm »
Цитат
  Ще ви дам един пример,преди около 30 години зъболекарския съюз в Англия решава,че ще забрани профилактиката на децата с флуор,защото може да спадне количеството на работа,а версията за печата е,че няма точно установена доза на флуора и той може да бъде опасен.След известно време тази забрана пада,понеже вече се вижда ефектът в другите страни.

coroviev Taзи тема по-доло чел ли си я ? Щото аз съм на мнение че това че са псрели да им дават флуор са им направили голяма услуга а не са пестели средства!


http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=138.0

coroviev

  • Гост
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #20 -: Декември 21, 2005, 19:18:29 pm »
Alien,прочетох.То става offtopic,ама само за малко,че немога да се въздържа.
   За отровите:Гален е казал "Разликата между отровата и лекарството е в дозата"Примери-прекрасната билка жълт кантарион при сериозно варене,да стане почти каша е един чудесен халюциноген.Дигиталисът-изключително силна отрова от която се произвеждат лекарства за сърце с много добър ефект.
   За Терзийски:Бил съм му на лекция и немога да възприемам сериозно човек,който за доказателство на твърденията си пуска откъси от научнофантастични филми.Посредата на лекцията си тръгнах. 

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #21 -: Декември 21, 2005, 19:34:44 pm »
Малко по-надоло в темата има подробна статия за флуора, която не е от Терзийски. Относно дозата принципно е така, но в пастите слага натриев флуорид който се прави по изкуствен начин
« Последна редакция: Декември 21, 2005, 20:19:43 pm от Alien »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #22 -: Декември 22, 2005, 12:28:21 pm »
//pause

Колеги, добре се получава:

Алиен, много интересна статията.

ЕОН и Kоровиев: съгласен съм с вас.

Въпреки това, няма да мога да поствам може би до средата на януари... Така че,

ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА:
ЗДРАВЕ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОНСПИРАТОРИ И КОНСПИРАТОРчЕТА във Форума!!!!  ;D :D :D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #23 -: Декември 22, 2005, 19:55:27 pm »
От мен пък весела коледа на конспираторките ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #24 -: Декември 25, 2005, 05:37:26 am »
Аз пък по темата:
Съюзи, федерации, после федерация, империя? ? ?
Абе кога ще дойдат джедаите?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #25 -: Декември 25, 2005, 12:25:27 pm »
Когато  извикате ни.Освен това  против империята и чичкото дето диша тежко и говори с негърски глас сме ние

подпис:Йода
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Венецуела иска създаване на Обединена Южна Америка
« Отговор #26 -: Декември 25, 2005, 15:57:53 pm »
Закъснели сме навярно,
да помогнем трябва явно.
Свобода,
    или да загинем славно.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27