Автор Тема: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?  (Прочетена 9161 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #30 -: Август 29, 2006, 00:02:11 am »
какво се препоръчва да се яде при сърдечни и бъбречни проблеми?

Със сърцето случаят е внимателен, защото главното лечение за него това са мисленето и чувстването на човека.  Първият цяр за сърцето е спокойствието, а то може да се набави от водата, от въздуха, от слънцето... и най-вече както казах от самият контрол на болния върху себе си. За храна мисля че са подходящи например жълтите узрели круши, които са приемали изобилно слънчевата светлина, жълтите ябълки, въобще жълти растения, орехи, жито.  Жълтото успокоява. Формата на крушата успокоява. Хубаво е човек да размишлява върху нея и да я съзерцава. Ореховата ядка също. Както е в двуделната си форма, приличаща на мозък. Щом страда някой от сърце значи чувствата му накланят везните и трябва да ги хармонизира с мисъл, с мислене, с търпеливо размишление. И така...

Малокръвните мисля, че тука се имат предвид тези, които нямат желязо в кръвта си.

Трябва да ядат черен дроб и коприва, защото там има много желязо.

Да, особено коприва. Но зависи и от самите малокръвни, защото при някои от тях (аз познавам такива) проблемите им идват от прекаленото злоупотребяване с червените краски както в в душевния мир, така и на физически план - облекло, прически и пр. Просто трябва да се внимава понякога. :)
« Последна редакция: Август 29, 2006, 00:02:56 am от Дъвиан »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #31 -: Септември 12, 2006, 02:13:36 am »
Сега е сезонът на гроздето. Някъде бях прочела, че то е плода, който е концентрат от слънчеви лъчи. А слънчевите лъчи са кодирана информация. Хапвайте от инфото на Слънчо и ще бъдете много жизнени и здрави :) 
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Eon

  • Гост
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #32 -: Септември 12, 2006, 15:32:04 pm »
Умирам да ям плодове.

До пръсване.  :P

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #33 -: Септември 12, 2006, 16:13:15 pm »
аз също
и обичам грозде!
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #34 -: Септември 12, 2006, 21:37:26 pm »
Гроздето е разкошен плод, наричан още "вино на хапчета" от неупотребяващите спиртни напитки.  :D
Ама и то нещо се е излакутило, сиреч-не е в ред  :(   Гледаш я чепката жълта, та кехлибарена, хрупнеш едно зърно-сладко, хрупнеш това до него-а, накиселява  :o   
Вярно, че от пазара го купих, не е от баба на село, ама...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #35 -: Септември 13, 2006, 22:22:05 pm »
Аз пък последната седмица се наблъсках яко с грозде и бяло и черно ( Унгарка, му викат). Само един съвет от мен не мешайте грозде с боб, защото кенефа, започва да зове яко. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #36 -: Септември 14, 2006, 12:08:35 pm »
 ;) :)  Да ви е сладко !!!
musica universalis

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #37 -: Септември 14, 2006, 12:21:16 pm »
да ти се връща:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Oberon

  • Гост
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #38 -: Септември 15, 2006, 14:39:55 pm »
На мене вчера ми доставиха 1 кашон грозде и доста килца праскови:)))
Сега набивам фруктоза и захароза в офиса:)))

Eon

  • Гост
Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #39 -: Септември 15, 2006, 14:49:02 pm »
Идвам ти на гости.  :P

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Отг: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #40 -: Април 09, 2007, 16:08:37 pm »
Следващия път очаквайте ЕГН-то и телефонния номер ;)


 ;D hahahah ;D
 аз най-обичам бананите, следват портокалите, диня, череши и всичко без ябълки и вишни и   ;D
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Oberon

  • Гост
Re: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #41 -: Април 11, 2007, 14:41:03 pm »
Не знам дали съм споменавал за един съвет на Ванга. Тя твърди, че за човек най-полезни са плодовете и зеленчуците, който растат там, където човека се е родил. Има доста истина в това според мен.

IGLATA

  • Гост
Re: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #42 -: Април 16, 2007, 09:14:58 am »
имаме един вишнап на село....сиреч дива череша.....лел като узрее не слизам от него леко кисели големи почти колкото орехи вишни с оспокояващо червен цвят  ;D иначе най-обичам бабаните мандарините динята кайсийте прасковите също с ана високо място в плодовия ми пиадестал(все пак живее в долината на прасковите) малини и сини сливи....а и дренки  ;D

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: По плодовете им ще ги познаете - Фрутология?
« Отговор #43 -: Април 16, 2007, 09:57:17 am »
Хехех, да бе, Сейнт, какъв пропуск! Разбира се че грозде :), само че аз харесвам и бялото и черното / я помисли - онова едрото черно грозде - десертен сорт ;), то няма как да не го обича човек/. Обаче се сетих и за жълтите круши - мм, супер са и те, прасковите, кайсиите,  но пъпешите са също любими плодове. ;D То май не останаха за графа - нелюбими. Лелее, хора, да не стане нещо на някого, на мен направо ми иде да се юрна на пазара и да си устроя плодов пир. :P :D
А за характерите, хмм,  не вярвам,  то това си е закачка някаква, по скоро е за FUN  (май)...  :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27