Автор Тема: Трансхуманизъм  (Прочетена 2509 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Трансхуманизъм
« -: Април 02, 2006, 18:53:35 pm »
трансхуманизмът е философско и културно течение на пост-модерната философия, което подържа използването на новите модерни технологии, като наногенетиката, изкуствения интелект, генното инжинерство и все по-чести излизания в космическото пространство, за копаене на ресурси в нашата звездна система.

философски погледнато, трансхуманизмът произтича от ерата на Просвещението т.е. 19-вековната политическа, морална и философска мисъл, трансхуманизмът проповядва построяване върху глобалното знание за подобряването на нивото на човечеството. трансхуманистките философи (като мен) казват, че това не само е етически необходимо и нужно, ами и че човечеството трябва да влезе в пост-Дарвинова фаза на съществуване, в която само направлява своята еволюция. в такъв случай естествената ще бъде много по-бързо наложена с изкуствена такава.

принципно трансхуманистите са в по-голямата си част атеисти или агностици (както аз). една известна част са привърженици на Източната философия (както аз съм привърженик на Будизма и Даоизма и ученията на Мусаши Миямото "Свитък на Петте стъпала).

трансхуманизмът търпи и критики, защото някои казват, че това е неправилно от етична гледна точка, както и от практична. изтъкват се възможности като Терминаторски-Матрицово бъдеще или Франкенщайн-Гатака край.

за всеки, който има интерес нека погледне материала в Wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/Transhumanism.


взето е от друг форум.Автор-Елан Морин Тедронай

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Трансхуманизъм
« Отговор #1 -: Май 16, 2006, 22:42:59 pm »
И аз съм ЗА науката, НО! не знам какво разбираш под думата технология.
За мен развитието на науката и технологиите не е задължително обвързано с нанотехнология, желязо, сплави и останалите неща, който идват първи наум при споменаване на думата. По-скоро развитие на умствените и физически способности (БЕЗ компютърни имплантанти и растежни хормони)... нещо в стил Nihilanth(Half-life) и Xen(HL)
И все пак тези неща са далеч в бъдещето (или в миналото), затова се задаоволявам и с конвенционалните методи на науката. Щом ще използваме метода "Manifest Destiny" няма да се ънтрансхуманирам само защото Nihilanth идеята ме кефи повече  ;D
Тъп съм не ме слушайте.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27