Автор Тема: Секретна секция на Светия синод проучва чудесата у нас  (Прочетена 12289 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Много е опростяващо да се каже, че Църквата непременно е гонела "чудесата" и е истинско заблуждение да се твърди, че някога хорицата били прости, разбирай, че сега не са. По втората ми теза: искам да ви питам вас, умни и съвременни хора, които четете на coputer: колко от вас могат да станат от своя chair и да погледнат нагоре, към небето и към слънцето, и да установят с точност до минути  колко е часът? И колко от вас, computer ladies`nd gentlemen, могат да кажат в настоящия момент коя фаза от луната сме? Някога хората са имали едно чисто и природно знание, по шума от дърветата и цвета на облаците са знаели какво ще бъде времето, колко добра ще се окаже идната година, разбирали са майка си, Земята. Днес сме се откъснали от това тотално и рептилианската заблуда ни учи да бъдем благодарни, че ни омаломощава с консерванти и ни задушава с радиация, като твърди, че сега знаем, а тогава не са знаели. Твърдението, че тогава са били "прости хорицата", се корени в обстоятелството, че не са знаели как да задействат SIM-карта в GSM. А колко от нас днес са способни на онази наблюдателност, онази прозорливост по отношение на човешката душа, когато the mobail communications не са изолирали хората един от друг и, когато, за да чуеш някого, е трябвало да отидеш на крака в дома му и да го гледаш в очите?

И за Църквата. Трябва да се осмислят две понятия за Църква. Едното е истинно, духовно, за което Христос говори с думите: "Там, където сте се събрали двама и трима в Мое име, там Съм и Аз". Тази Църква няма нищо общо с каквито и да е институции, или поне не е по необходимост свързана с тях; тя не налага принудителни административни мерки, не събира в концентрационни лагери, не изпълнява наказанието "Изгаряне на клада". Тази Църква не съди хората за техните залитания към вещичарство, но самите хора, когато се поддадат на тъмната страна, просто не могат да я намерят - лутат се около нея, но в лоното й не могат да влязат; Христос я пази от тях. А другата Църква, която нагло се е нарекла "истинна" и е окупирала обществените позиции, посредством една земна институция, трябва със сигурност да се разграничи от истинната, духовна постройка на Бога, която Сам Той е създал, по думите на Библията... Тази земна институция, която е монополизирала думата "божествен", е толкова далеч понякога от божественото и църковното, колкото и един бардак с игрални автомати и курви. Така, нека помислим за тези измерения на нещата и не се плъзгаме по плоската повърхнина на Църква-вещици-клада!

И последно, във връзка с въпроса за Църквата: думата "църква" означава събрание от хора, които се стремят към Бога и в този си стремеж са се събрали. Ако св. Синод, или която и да е друга институция, не е такова събрание в името на Бога, то това не е църква, независимо от формата на нейната юридическа регистрация.
« Последна редакция: Юни 07, 2006, 11:38:22 am от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Драги flydragon,

Твоята ирония стопля рептилската ми душа:)))
Първо, "хорицата" в тъмните векове, когато инквизицията си е веела байряка насам натам, в една голяма част са били много необразовани и елементарни. Както винаги, имало е кръгове, които са били посветени, и ти го знаеш.  Сега хората са много по-информирани и образовани за елементарните неща, които тогава са изглеждали като чудеса за масите - електричество, природни явления и тн.
Може би искаш да кажеш, че Древните са били повече духовни хора, отколкото сме сега. Така е. Ние сме покварени и тъпи, факт:)
Второ, може да ти звучи странно, но аз преди можех по Слънцето да позная колко е часа. Лунните фази не ми трябват да ги знам. Ако обаче има облаци, как ще познаеш колко е часа? Или може би ще усетиш Слънцето къде е? Това го не мога, признавам:)))

Оберон

ssi

  • Гост
Ако става дума за часовник ,всеки човек си има вътрешен такъв. Например ако си свикнал да правиш едно и също нещо ежедневно по едно и също време ,като гледаш по часовник ,сле време ще видиш ,че не ти трябва такъв. Възможно е да има хора които да ти кажат абсолютно точно време без да гледат слънцето или часовник.

Eon

  • Гост
Придържайте се към темата.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Луната е малко след половината си :)
 А всичкото това природно знание е било "премахнато" от църквата.
 Иначе да твърдиш че вещерстовото е залитане по тъмната страна говори з алипса на информираност.
 А пък Христос нищо от никого не пази...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Драги flydragon,

Твоята ирония стопля рептилската ми душа:)))
Първо, "хорицата" в тъмните векове, когато инквизицията си е веела байряка насам натам, в една голяма част са били много необразовани и елементарни. Както винаги, имало е кръгове, които са били посветени, и ти го знаеш.  Сега хората са много по-информирани и образовани за елементарните неща, които тогава са изглеждали като чудеса за масите - електричество, природни явления и тн.
Може би искаш да кажеш, че Древните са били повече духовни хора, отколкото сме сега. Така е. Ние сме покварени и тъпи, факт:)
Второ, може да ти звучи странно, но аз преди можех по Слънцето да позная колко е часа. Лунните фази не ми трябват да ги знам. Ако обаче има облаци, как ще познаеш колко е часа? Или може би ще усетиш Слънцето къде е? Това го не мога, признавам:)))

Оберон

Хаха, мили ми Оберончик!!!
Елементарните неща които тогава са изглеждали като чудеса на невежите и днес ги има и далеч не са свързани с технически физични чудеса като електричеството.. Просветените винаги са виждали Чудото на живота, а свещениците винаги са обявявали едно или друго нещо за " чудо" със известно закъснение, като канонизацията на светците, например.. В това отношение хората не са мръднали и косъм... ;)
musica universalis

Oberon

  • Гост
Абсолютно си прав, приятелю Ултра:)
Да питам тогава, кои чудеса проучва синода?

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Синодът проучва тези чудеса, които могат да се натамънят за оправдаване на канона. Не ми се иска да вярвам, че някаква масонска ръка се е промъкнала и там, за да проследява вълните на духовно повдигане и своевременно да ги умъртвява.
А истинските чудеса, те са обект на проучване от истинските посветени, за които и Ultrafutur каза горе...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
  аз също съм съгласен със последният пост ,.
 незнам дали са та масоните ,. илюминатите ,. синода/ макар че първите две организации на трябват да имат нищо общо със третата  >:(/ или който и да го организира това . ама звучи нередно ...

  ЕЗК :P
« Последна редакция: Юни 15, 2006, 19:49:07 pm от esoundc »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27