Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133414 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #105 -: Юни 12, 2010, 19:30:52 pm »
Привет  Олд,  
Директен  въпрос  как  би  постъпил  ти  в  дадената  ситуация!  Ти  ми  кажи,  че  това  не  е  гавра  с  хората!  И  още  нещо -   освен,  че  е  несправедлив  има  нахалството  да  твърди,  че  е  добър  хахаха!!
Вай,вай,вай Мите що така бре  ???.
Много са малко хората които могат правилно да разтълкуват Библейска притча.
Аз съм достатъчно глуповат, с малко грамаж в черепната кутия и неставам много много за такива работи ;).Виж какво забелязах обаче:
На първите
2 И като се погоди с работниците по един пеняз на ден, прати ги на лозето си.
забележи с тях той се спогажда за сумата
за всички следващи
4 и на тях рече: Идете и вие на лозето; и каквото е право ще ви дам. И те отидоха.
а тези се съгласяват само на добрата му дума  ;)
и трето, никой неможе да каже кой колко работа е свършил и за колко време, един завива цял ден една гайка и вика , за толкоз пари ,толкоз работа , другия е като пчеличката мая , на ден бачка за трима , а му плащат като на всички.Случайно да ти е познато това от някъде ?

П.С. А сега да те видя как ти ще разпределиш пенязите  ;)
« Последна редакция: Юни 12, 2010, 21:53:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #106 -: Юни 12, 2010, 22:19:04 pm »
20:12 Тия последните иждивиха само един час; и пак си ги приравнил с нас, които понесохме теготата на деня и жегата. 
     Привет  Олд,
     Ето  ти  направи  твоят  коментар  и  си  прав!
     Но  и  аз  направих  моя  коментар  и  съм  прав!
     И  нека  всеки  направи  своя  коментар!!!  Накрая  ще  има  толкова  мнения  колкото  са  изказалите  се!  Което  ще  потвърди  истината,  че  "  Истина  позволяваща  тълкуване  не  е  цялостна  истина!"  Възможноста  за  различно  тълкуване  потвърждава  факта,  че  Библията  и  Корана  са  написани  по-скоро  да  разделат  хората  отколкото  да  ги  обединяват!
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #107 -: Юни 12, 2010, 22:44:32 pm »
Накрая  ще  има  толкова  мнения  колкото  са  изказалите  се! 
Възможноста  за  различно  тълкуване  потвърждава  факта,  че  Библията  и  Корана  са  написани  по-скоро  да  разделат  хората  отколкото  да  ги  обединяват!

 :hi:
Колкото човеци, толкова "истини".
За корана немога да говоря нищо, защото не съм го чел и намерение такова нямам.
За Библията, идея си нямям защо е написана, но не мисля че ще е за помощ на обикновения човек.
Може да ни е смешно, но конспирация има и тя не е от вчера ;)
А къде е тук мястото на Бога и светлите сили, нямам си идея.

П.С.писах (Колкото човеци, толкова "истини".) ама се сетих че съм Българче и веднага казвам, Митко моята истина е по истина от твоята ;D :drinks:
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #108 -: Юни 12, 2010, 23:05:21 pm »
  Прав  си!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #109 -: Юли 20, 2010, 16:56:27 pm »
  Прав  си!!!!

Май още веднъж трябва да ми кажеш, прав си ;)
В темата която заключиха, писах няколко пъти предупреждение, че заради егото си ще затрием темата, да ама не.
Та истината си е, каквото търсиш,това намираш,каквото поискаш, това получаваш ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #110 -: Юли 20, 2010, 17:07:47 pm »
     Прав  беше!  Но  по  темата - трябваше  да  пратим  негативният  в  тази  тук!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #111 -: Юли 20, 2010, 21:05:48 pm »
     Прав  беше!  Но  по  темата - трябваше  да  пратим  негативният  в  тази  тук!
;D ;D Внимавай, какво си пожелаваш  :drinks:
Всяко зло за добро....

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #112 -: Юли 25, 2010, 02:00:03 am »
marhs, прав си.. помня преди мноооооооого време как си бях приказвал с 1 приятел на тая тема точно и той каза следното:
"абе не е баш така.. аз ако си пожелая да съм щастлив до края на живота си и после може да ме блъсне камион.. и да си остана така усмихнат винаги"
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #113 -: Август 10, 2010, 18:58:38 pm »
Все се каня да попитам и все забравям, тук в този форум, наминава ли някой теолог че имам доста въпроси ?
Ето един, например за Иисус, след кръсната смърт на третия ден възкръсна и тялото Му изчезна, та въпроса ми е такъв.
Как тогава когато се яви не го позна никой нито семейството му нито учениците му а е трябвало да им се докзва че е Той ?
Питам това защото нали се чака второ пришествие и Бог ще дари човеците, мъртви и живи с нови нетленни тела.Тук грешка може да се получи но за Христос ...  ;).
« Последна редакция: Август 10, 2010, 19:13:58 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен forum111

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #114 -: Август 10, 2010, 21:32:07 pm »
Все се каня да попитам и все забравям. Тук грешка може да се получи но за Христос ...  ;).
Най-после се накани. Да му се невиди. Бре, бре, бре баце. Все се каня да ти кажа. Прочети цялата проповед по-надолу. Белкем се познаеш. Най-после... Да ми паднеш на... Няма грешка влизай! Само да не се обидиш. И да знаеш, че цял живот ще бъдеш такъв. За всяка твоя дума по 6 задни мисли. Прочети отговора ми и се замисли. Какъв искаш да станеш и що за човек си сега. Опознай се! Бързо! И престани да задаваш въпроси така както едно време фарисеите са задавали въпроси на Иисус. В опит да го изкушат.



Какъвто въпроса. Такъв и отговора.

Представи си, че майка ти е била отвлечена от група лоши хора. Те са се гаврили с нея няколко години в тъмно мазе. Един ден обаче полицаите откриват престъпната група и освобождават майка ти от мазето. Този прекрасен ден полицаите довеждат майка ти у вас. Звънят на звънеца. Ти отваряш и виждаш две ченгета, които държат една мършава жена. Цялата в белези и рани. Косата и е накъсана. Цялата е побеляла от стрес. Първото нещо, което си мислиш е следното. ЯВНО СА ХВАНАЛИ НЯКАКВА ДЖЕБЧИЙКА .

После обаче майка ти влиза у вас. Баща ти я вижда и за разлика от теб той я разпознава на мига. Но мъката не свършва до тук.БАЩА ТИ ПОЛУЧАВА ИНФАРКТ И УМРА НА МЯСТО.  Майка ти отчаяна се самоубива. Така за един ден ти губиш и майка и баща за винаги. На втория ден от смъртта им следва опело. Погребваш ги в общ гроб.

НА ТРЕТИЯ ДЕН ИЗЛИЗАШ, ЗА ДА се самоубиеш от мъка. Но изведнъж виждаш   МАЙКА ТИ И БАЩА ТИ ДА БЕРА ЧЕРЕШИТЕ НА СЪСЕДА.

ЩЕШЕ ЛИ ТОГАВА ДА ИЗВИКАШ РАДОСТЕН. ТАТКО! МАЙКО! ВИЕ НАЛИ УМРЯХТЕ? КВО ПРАВИТЕ ГОРЕ НА ЧЕРЕШАТА?

Така! Сега и аз да те попитам. Шерлок! Ти на глупав ли се правиш или просто си си такъв по рождение.


И понеже търсиш ТЕОЛОГ да ти обясни на теб прословутия ШЕРЛОК. Ето ти какво открих специално за теб от Архим. доц. Павел Стефанов

13 неделя след Неделя подир Въздвижение

Евангелският епизод, за който разказва днешното неделно четиво, е описан от св. Лука (18:18-27). "Някой си началник" задава въпрос на Иисус Христос: "Учителю благий, какво да сторя, за да наследя живот вечен?" Този случай напомня за друг, при който един законник, познавач на Тората, става сред седналия народ и като Го изкушава, задава същия въпрос (Лука 10:25).

Някой, който чете текста с цел намиране на "противоречия", би се заял, че евангелистът поради разсеяност смесва два всъщност тъждествени епизода. Но това едва ли е вярно. Христос обикаля пеш Юдея, Галилея и Самария в продължение на три години и половина и няма никакво съмнение, че на различни места различни хора му задават едни и същи въпроси. Спасителят ни най-малко не се дразни от повтарящите се недоумения и запитвания, а като проникновен душевидец, реагира съобразно личността на питащия.

В днешния случай началникът задава въпроса с добро намерение, а законникът постъпва лукаво и зло, защото търси да "изкуши" Христос, да Го хване в противоречие, да Го изложи пред хората и по този начин косвено да подчертае своята казуистична "мъдрост". За да се получи правилен отговор, трябва да се формулира правилен въпрос, но не трябва да се смята, че във формулировката на един въпрос влизат само думите. В него се изразява самата личност на питащия, неговата интонация и намерение, околната ситуация.

След въпроса на законника Христос го кара сам да цитира Закона, който ни задължава да обичаме Бога и ближния "от всичката си душа, и с всичката си сила, и с всичкия си разум" (Лука 10:27). При този провокатор Иисус прибягва до "провокация" и си служи с неговото оръжие, като го заставя да произнесе цитат от Свещеното Писание. При началника, който според евангелист Марко дори пада на колене пред Богочовека (10:17), заповедите се цитират от отговарящия Христос. Когато вижда, че човекът е искрен и търси истината, Иисус не прибягва до сократическия метод, а Сам изброява библейските постулати. Към искрено търсещия началник Спасителят отправя много по-големи изисквания от простото изпълнение на заповедите. Иисус му казва в очите, че той трябва да раздаде огромното си имущество и да тръгне след Него – нареждане, което е радикално и трудно поносимо. Затова началникът навежда гузно глава и като разблъсква тълпата, си отива.

Иисус го разглежда като потенциално здрава и силна личност. Днес той проявява слабост и колебливост, но утре може да се покае и да стане Негов ученик. А враждебно настроеният законник се сравнява от Христос със слабия, пребит, ограбен човек от притчата за милостивия самарянин. Затова законникът се задоволява само с тази иносказателна притча. Спасителят не изисква от него да си раздаде имота, защото от Христовата гледна точка няма нищо за раздаване. Той е поставен на мястото на нуждаещата се, ограбена, лишена от всичко жертва. Иисус иска да каже, че всеки, който се отнася към света и ближните с презрение и враждебност е такъв беден, слаб, лишен от добродетели човек. Той се отнася към околните така, сякаш те са грабители, заплаха, опасност за него.

И двамата, които задават един и същ въпрос, са богати. Началникът е богат с пари, а законникът не само с пари (юристите винаги и навсякъде са добре платени), но и със знания. Според Христос добрият богаташ трябва да се научи да раздава своето тленно богатство на нуждаещите се. А злият богаташ трябва да се научи да приема нетленно богатство от Бога – богатството на духа, смирението, състраданието.

Трябва да се подчертае, че на началника от днешния евангелски епизод му липсва много важно качество. Той изобщо няма съзнание за своята греховност. Неговото желание за спасение се основава на смътната душевна нужда, която изпитва. Той се терзае от безпокойство и разочарование и търси радост, любов, мир и надежда. Но този смътен и неясен копнеж не променя неговия светоглед и живот, не го превръща в ученик на Христос. Затова Спасителят не го милва, не го утешава, не предлага облекчение на неговата душевна липса. Напротив, Той му дава краен отговор, предназначен да разкрие неговата вътрешна нищета.

Заблуда е да се приема християнството, както правят милиони хора, за да се задоволи психологическа нужда, да се уталожи душевен смут, да се постигне субективно чувство за равновесие и покой. Това е самозалъгване. Спасението е за хората, които осъзнават греховете си, които ги отхвърлят и и които искат да ги избягват в бъдеще. Призваните за спасение разбират, че досега са се бунтували срещу Всевишния и вече искат да живеят само за Неговата слава. А тази слава се разкрива чрез служение на хората и чрез хората.
« Последна редакция: Август 10, 2010, 22:39:06 pm от forum111 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #115 -: Август 10, 2010, 22:36:27 pm »
Най-после се накани. Да ми паднеш на... Сега да не се обидиш. И да знаеш, че цял живот ще бъдеш такъв. За всяка твоя дума по 6 задни мисли. Прочети отговора ми и се замисли. Какъв искаш да станеш и що за човек си сега. Опознай се! Бързо! И престани да задаваш въпроси така както едно време фарисеите са задавали въпроси на Иисус. В опит да го изкушат.

Какъвто въпроса. Такъв и отговора.

Така! Сега и аз да те попитам. Шерлок! Ти на глупав ли се правиш или просто си си такъв по рождение. ;)

forum111, разбрах само едно от написаното от теб че ти липсват много от първите години  ;).
Това дето си го написал,татко ти ли те учи или господа ти, "добри" учители имаш няма що  ;).
Момче сега ти допрочетох писанието, наистина се нуждаеш от нещо .....!
« Последна редакция: Август 10, 2010, 22:41:10 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #116 -: Март 13, 2011, 23:44:56 pm »
 :hi: Здравейте, братлета!  :drinks:
Извинявам се за дългото отцъствие!
Гледам че темата здравата се е омазала - за съжаление!
Е надявам се страстите да са се поуспокоили и да продължим с моя приятел Митко трудната задача, да разгледаме Библията стих по стих и то не-предубедено!
Здравей Old4  :hi: ще се опитам да отговоря на въпроса ти въпреки, че не съм богослов.
Очакванията на евреите за Месия са биле коренно различни от това което се е случило. Не за друго а защото са разглеждали пророчествата които говорят за Неговото второ идване в слава и фанфари  :) но са пропуснали да разгледат писанието наред каквато грешка се опитваме да направим и ние сега. ???
В Исая 53 глава е описано ясно повече от 700 години по-рано какво ще се случи но е нямало кой да чете и разсъждава.
Isaiah 53:1 - 54:1  BUL Isaiah 53:1 Кой е повярвал известието ни? И на кого се е открила мишцата Господна?  2 Защото израсна пред Него като отрасъл, И като корен от суха земя; Нямаше благообразие, нито приличие та да Го гледаме, Нито красота та да Го желаем.  3 Той бе презрян и отхвърлен от човеците. Човек на скърби и навикнал на печал; И, както човек, от когото отвръщат хората лице, Презрян бе, и за нищо Го не счетохме.  4 Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.  5 Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него дойде наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.  6 Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път; И Господ възложи на Него беззаконието на всички ни.  7 Той беше угнетяван, но смири Себе Си, И не отвори устата Си; Както агне водено на клане, И както овца, която пред стригачите си не издава глас, Така Той не отвори устата Си.  8 Чрез угнетителен съд биде грабнат; А кой от Неговия род разсъждаваше, Че биде отсечен отсред земята на живите Поради престъплението на Моите люде, върху които трябваше да падне ударът?  9 И определиха гроба Му между злодеите, Но по смъртта Му при богатия; Защото не беше извършил неправда, Нито имаше измама в устата Му.  10 Но Господ благоволи той да бъде бит, предаде Го на печал; Когато направиш душата Му принос за грях, Ще види потомството, ще продължи дните Си, И това, в което Господ благоволи, ще успее в ръката Му.  11 Ще види плодовете от труда на душата Си и ще се насити; Праведният Ми служител ще оправдае мнозина чрез знанието им за Него, И Той ще се натовари с беззаконията им.  12 Затова ще Му определя дял между великите, И Той ще раздели корист със силните, Защото изложи душата Си на смърт И към престъпници биде причислен, И защото взе на Себе Си греховете на мнозина И ходатайствува за престъпниците. :) 
Така че в момента в който Исус умира на кръста умират и техните надежди. Спомняте си сигурно момента в който Христос говори на учениците си, че ще трябва да умре и на третия ден да възкръсне. А реакцията на Петър е негативна към казаното и той не може да си представи как Месия ще бъде унизен за това Исус му казва "Махни се от пред мене сатано, ти си ми съблазън"
Освен това Исус е бил с червеникава коса и брада. А след възкресението е с бели коси и брада. Освен това учениците след разпятието на техния учител си умират от страх и се крият по тавански стаи. Страхуват се да погледнат хората в очите да не би да бъдат разпознати и да последват участта на своя водач. ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #117 -: Март 15, 2011, 09:27:00 am »
:hi: Здравейте, братлета!  :drinks:
Извинявам се за дългото отцъствие!
Гледам че темата здравата се е омазала - за съжаление!
Е надявам се страстите да са се поуспокоили и да продължим с моя приятел Митко трудната задача, да разгледаме Библията стих по стих и то не-предубедено!

Ентусиазмът на хората винаги ме е впечатлявал, но от друга страна ми е било тъжно, когато се е налагало да разберат очевидни неща и с това наивността да мине на заден план. Разглеждането на Библията "стих по стих" е не просто трудна задача, а непосилна и ще предложа на двамата приятели да се предостави необходимата възможност и в раздел "Блогове" до темите на Еленко Ангелов да се развие достойно и eдна подобна тема  :yes:
Цитат
Здравей Old4  :hi: ще се опитам да отговоря на въпроса ти въпреки, че не съм богослов.
Очакванията на евреите за Месия са биле коренно различни от това което се е случило. Не за друго а защото са разглеждали пророчествата които говорят за Неговото второ идване в слава и фанфари  :) но са пропуснали да разгледат писанието наред каквато грешка се опитваме да направим и ние сега. ???
В Исая 53 глава е описано ясно повече от 700 години по-рано какво ще се случи но е нямало кой да чете и разсъждава.

E,чак да не е имало кой да чете и разсъждава не е съвсем вярно. Но е факт, че неграмотността преди 700 години е била доста разпространена и хората наистина не е имало къде да прочетат форумни мнения или някакви книги, където да им се обясни, защо и как ще пристигне Месията и да не вземат пак да го подгонят...
Притеснително след 700 години е не толкова развитието на човечеството и по-големия брой успяващи да четат, а пропорционално намаляващия брой на разсъждаващите. Мисля, че Августин, Тома и Пиер Абелар спокойно са можели да се гръмнат, ако знаеха, че трудовете на живота им, никога няма да бъдат прочетени, дори да бъдат мернати, ще бъдат разтълкувани от капацитети като JG&Co. и в един момент ще стане ясно, че няма нужда от построяването на истински "клади", като невежеството е повсеместно, но пък самочувствието на хората такъв хубав пламък прави, че очаквам с нетърпение излизането на Библията - трета част- завръщането на месиите!

Цитат
Isaiah 53:1 - 54:1  BUL Isaiah 53:1 Кой е повярвал известието ни? И на кого се е открила мишцата Господна?  2 Защото израсна пред Него като отрасъл, И като корен от суха земя; Нямаше благообразие, нито приличие та да Го гледаме, Нито красота та да Го желаем.  3 Той бе презрян и отхвърлен от човеците. Човек на скърби и навикнал на печал; И, както човек, от когото отвръщат хората лице, Презрян бе, и за нищо Го не счетохме.  4 Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.  5 Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него дойде наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.

Това не е истина. Никакъв мир не е докарало наказанието, ами с тая "саможертва" още повече войни и невероятно развитие на оръжейния бизнес. Изцелението, ако е за душите ни, а те ако се прераждат (малко в противовес с християнството, но карай) и са преминали през около хиляда нива на земно страдание и пречистване- мерси за изцелението, следващия път "айде няма нужда".

 
Цитат
6 Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път; И Господ възложи на Него беззаконието на всички ни.  7 Той беше угнетяван, но смири Себе Си, И не отвори устата Си; Както агне водено на клане, И както овца, която пред стригачите си не издава глас, Така Той не отвори устата Си. 
Тук не става ясно дали е добре или зле да си овца... Ако си Христос е добре, но ако не си, си от лошите- тъпо  :(- толкова добре изглежда да си смирена овца, която се жертва и те изцелява, но някои овце са избрани, други по-малко.

Цитат
8 Чрез угнетителен съд биде грабнат; А кой от Неговия род разсъждаваше, Че биде отсечен отсред земята на живите Поради престъплението на Моите люде, върху които трябваше да падне ударът?  9 И определиха гроба Му между злодеите, Но по смъртта Му при богатия;[тоя превод от къде е между другото? Кой е източника?] Защото не беше извършил неправда, Нито имаше измама в устата Му.  10 Но Господ благоволи той да бъде бит, предаде Го на печал; Когато направиш душата Му принос за грях, Ще види потомството, ще продължи дните Си, И това, в което Господ благоволи, ще успее в ръката Му.  11 Ще види плодовете от труда на душата Си и ще се насити; Праведният Ми служител ще оправдае мнозина чрез знанието им за Него, И Той ще се натовари с беззаконията им.  

Някой има ли информация, за "плодовете на труда му"? Оправдание, чрез знание-хъм. Как точно ще установим, че "знанието за Него" не е просто приказка от баба ми или интерпретация на търпелив дядо поп? И не ми се мисли, ако започна да върша беззакония, с мисълта, че знанието ми за него, ще ми ги опрости. Може би, поради подобно тълкуване са и всички беззакония, които са се случвали и ще се случват- не е хубаво така. Сигурно има някакъв капацитет или граници, в които някой може да изкупва.

Цитат
12 Затова ще Му определя дял между великите, И Той ще раздели корист със силните, Защото изложи душата Си на смърт И към престъпници биде причислен, И защото взе на Себе Си греховете на мнозина И ходатайствува за престъпниците. :) 
Така че в момента в който Исус умира на кръста умират и техните надежди. Спомняте си сигурно момента в който Христос говори на учениците си, че ще трябва да умре и на третия ден да възкръсне. А реакцията на Петър е негативна към казаното и той не може да си представи как Месия ще бъде унизен за това Исус му казва "Махни се от пред мене сатано, ти си ми съблазън"Освен това Исус е бил с червеникава коса и брада. А след възкресението е с бели коси и брада. Освен това учениците след разпятието на техния учител си умират от страх и се крият по тавански стаи. Страхуват се да погледнат хората в очите да не би да бъдат разпознати и да последват участта на своя водач. ;)
Що така е реагирал Исус? Нима е можел да не умре?
А това за червеникавата коса е нещо, което много ме впечатли. Първо се замислих дали Исус не е ирландец, после се запитах, че може да се е каносвал или още тогава да е била открита боята за коса- но като възкръсне няма как да се боядисва или по-скоро какво да си боядисва.
Как се разпознава по очите дали си последовател на някой? Като се скриеш на таван, колко време може да издържиш там, докато отмине новината или популярността на водача?

И сега сериозно по темата: Аз я свързвам с вярата. Вярата е нещо много важно. Много силно, но едновременно с това и крайно крехко. Това е симбиоза между воля и съзнание. Търсиш с Вяра, намираш, осъзнаваш, искаш с воля и получаваш сила. Въпросът е във фундамента, на който се поставя тази вяра, защото ако е на подобни вариации като горната язък за сичкото -еволюция ли, мутация ли, и аз не знам вече...
« Последна редакция: Март 15, 2011, 09:41:18 am от Yoda »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #118 -: Март 15, 2011, 15:38:42 pm »

Е надявам се страстите да са се поуспокоили и да продължим с моя приятел Митко трудната задача, да разгледаме Библията стих по стих и то не-предубедено!
     Здравей  бе  приятелю,  изниза  се  като  нелегален,  помислих
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #119 -: Март 15, 2011, 21:45:27 pm »

Е надявам се страстите да са се поуспокоили и да продължим с моя приятел Митко трудната задача, да разгледаме Библията стих по стих и то не-предубедено!
     Здравей  бе  приятелю,  изниза  се  като  нелегален,  помислих
:hi: Приятелю радвам се че си добре!


[/quote]
E,чак да не е имало кой да чете и разсъждава не е съвсем вярно. Но е факт, че неграмотността преди 700 години е била доста разпространена и хората наистина не е имало къде да прочетат форумни мнения или някакви книги, където да им се обясни, защо и как ще пристигне Месията и да не вземат пак да го подгонят...
Притеснително след 700 години е не толкова развитието на човечеството и по-големия брой успяващи да четат, а пропорционално намаляващия брой на разсъждаващите.

Еее, аз казах, че не се чете и това е! ???
Неграмотността преди 700 години особено в западна европа наистина е била голяма. Но това за което говоря е "малко" по рано понеже Исая е живял преди около 2700 години а тогава форумите са биле на мода  ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27