Автор Тема: Оструша покрита със стъкло във формата на пентаграм?!?  (Прочетена 19174 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Опаковат в стъкло една от най-големите тракийски гробници у нас

Стъкленият похлупак с форма на пентаграм ще се простира на 100 кв.м площ и пази уникалната структурата на гробницата Оструша

12.03.2006

Голяма холандска (???) фирма ще изработи специалното стъклено покритие на една от най-големите и уникални тракийски гробници в района на Казанлък - Оструша.



Стъкленият похлупак с форма на пентаграм ще се простира на 100 кв. м площ и ще бъде изработен от специално стъкло, запазващо уникалната структурата на гробницата, съобщава за "Дарик радио" директорът на историческия музей в града д-р Косьо Зарев. Проектът за покритието ще е готов до два месеца. Върху него вече работи смесен българо-холандски екип, основен консултант е световно известният консерватор и реставратор Здравко Баров, който в продължение на девет години консервира и реставрира тракийския култов храм. Гробницата Оструша бе открита случайно преди 13 години от шипченски иманяри. По-късно тя е окончателно проучена от екип казанлъшки археолози под ръководството на д-р Георги Китов. Оструша е уникален тракийски комплекс, изграден от монолитен 40-тонен каменен блок и 20-тонен двускатев покрив. Ограбвана е три пъти, като последният път е през X век. В могилата се намират и пет ритуални помещения, сред които и на бог Хелиос. При разкопки в Оструша бе открито и погребение на кон на тракийски цар.

Източник: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=857180

Защо по дяволите във форма на пентаграм??? Какво общо има тракийската символика с пентаграма?! Остава и обърната да я направят!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Пентаграма е защитен символ.Изглежда имат да я пазят тая гробница и от нещо друго освен чисто физически.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Пентаграма е защитен символ.Изглежда имат да я пазят тая гробница и от нещо друго освен чисто физически.

Не мога да се съглася с това.Няма  го Божият кръст,значи нещо има не както трябва.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Божия ти кръст като символ на Христос е Млад,докато пентаграма е Древен.
 Пентаграма е олицетворение на хармонията на петте елемента-огън,вода,въздух,земя и дух,освен това е Символ на Богинята-Майка и като такъв носи защита.Допълнително олицетворява и човека и Възкръстналия христос.
 Кръста по принцип е символ,представляващ и сливането на елементите в едно,освен това е символ на забраната,но и на кръстопътя и откриването.И като защита е много по-неефикасен от петолъчката.
 А като християнски символ също носи отрицателно значение,тъй като той е причината за смъртта на Христос,както и на доста други светци.мързи ме да продължавам
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Ясно сега разбирам защо си привърженик на Пентаграмата.Въпрос на избор и вяра,кое да предпочетеш.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Ми общо взето е така ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Да кажеш, че пентаграмът е по-стар символ от кръста е проява на невежество при положение, че кръстът е един от най-старите символи въобще... Да кажеш, че пентаграма е по-добра защита от кръста също... Не забравяй, че с пентаграма се И злоупотребява от тайните общества, докато върху кръста се плюе от същите, за да се мине на по-голям ранг на посвещение.
Толкова пъти съм се спасявал с кръст, че не мога да ти ги изброя...
Кръстът е еднозначен, петолъчката двузначна.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
ако и кръста беше толкова ефикасен тея тайни общества нямаше ли да изберат него?
 Пък и знака на тамплиерите не е ли баш кръст?
 Като обърнеш кръст...пак се добива второ значение :)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
ако и кръста беше толкова ефикасен тея тайни общества нямаше ли да изберат него?
 Пък и знака на тамплиерите не е ли баш кръст?
 Като обърнеш кръст...пак се добива второ значение :)

Дявола и под сянката на кръста се крие.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
А може би обяснението е по-простичко, може би самият...как се казваше-ландшафт позволява да бъде именно във формата на пентаграм, а не кръгло или триъгълно...примерно.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Цитат
ако и кръста беше толкова ефикасен тея тайни общества нямаше ли да изберат него?

Да не се правим на наивни сега :) Кръста е по-ефикасен от всичко, просто май не отговаря на техните разбирания, щото са сатанисти. Как мислиш?

Цитат
Пък и знака на тамплиерите не е ли баш кръст?

Тамплиерите почитат Бафомет, кръста при тях е само за прикритие пред хората и църквата. Знаеш как са свършили...

Цитат
Като обърнеш кръст...пак се добива второ значение

Що са го обръщали според теб?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Той пък и Бафомет горкия не е демон.Като същност се добглижава най-много до пан и до Керунуннос.
 Друг е въпроса че едно неразбиране коклко проблеми поражда.
 Обърнатата пентаграма,не е знакът на сатаната.Тя просто е пропускаща,демек като врата,докато другата заключва.И обърнатия кръст не е сатанински а е символ на св. Петър щото са го разпнали с главата на долу.
 После защо съм бил против църквата
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Gil-Galadh, стига с тоя лаф, че Бафомет бил божество на плодородието, Луцифер бил също нещо от сорта и т.н... Моля те смешно е... Закачи си техен лик в статята над компа за да ти върви тогава... Прочети една сериозна книга поне, стига се занимава с магии и прочие...

Обърнатата пентаграма не е сатанинска. Аха, добре. Само това не бях чувал. Ако не знаете - да знаете. Веднага си закачам на врата редом до кръста да се балансират...

Знам, че обърнатият кръст не е сатанински - аз отворих темата преди 7 месеца за св. Петър - потърси си.
Защо са го обърнали? Нали знаеш кой го е обърнал? Нерон. Защо? Защото е ненавиждал тази секта тогава и обръщайки кръста - направи си сам езотеричен извод какво се обръща освен кръста.
Аз не съм против църквата - просто много зло е сторила под влиянието на знаем-кого... Не разбирам защо омразата ти към църквата и погрешно схванатото християнство/павликянство се обръща към самият Христос и тези които вярват в него. Дразнението ти е очевидно и ми е непонятно.
Толкоз от мен.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Аз като човек интересувал с еот история ще си държа на мойто до дупка  :D
 Книги сериозни съм чел,чета,и приемам предложения за още.
 Никаква омраза няма в мене.Просто няма смисъл от нея,не ми носи нищо,а колкото до Христос-ми доста често го цитирам и използвам примери дадени от него.Ама виж,пълно е с овце и тук и при Мохамедчо и навсякъде.Например на запад много от езичниците са адски смешни,но това не значи че не са свестни хора,същото и за християните.Просто егрегорите са много силни.
 А символите са просто условност и зависи от нагласата ти как ще ги приемеш.
 Имам си окото на Хор,който е египетския еквивалент на Луцифер,демек Бог на Слънцето
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
"Нека всеки човек бъде бърз на слушане, бавен на говорене, бавен на гняв, защото човешкият гняв не върши Божия правда" (Иак. 1:19-20)

'Бог се противи на горделиви, а на смирени дава благодат" (1 Петр. 5:5).

Бори се и се старай да се надсмиваш над своята премъдрост. Като постъпваш така, ще намериш спасение и праведност чрез Христа Иисуса, нашия Господ” (Лествица 24:34).

Gil-Galadh специално за теб ги подбрах ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27