Автор Тема: Евреите - индийци?  (Прочетена 8963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Евреите - индийци?
« -: Март 12, 2006, 11:04:19 am »
Любопитна съм какъв ви е коментара за горното мнение.

Започнах да чета "Тракийските послания" които Horus така любезно разпространи и ПАК се натъкнах на сравнението на индийците със змийска раса - за кой ли път. Аз лично напълно съм съгласна че има някакъв змийски култ при тях който е отразен и в змиевидните им танци. Но дали не е и генетично.

*) Не забравяйте, че нашите цигани са следвали арийските племена по времето на голямото преселение от Индия и е генетично доказано, че са от областта Пинджаби - Северна Индия.

Което обаче ме шокира още повече са следните статии:

Кой беше Абрахам? http://www.red-ice.net/specialreports/2006/03mar/abraham.html

Змията и истинските корени на Свободното зидарство. http://www.red-ice.net/specialreports/2006/03mar/masonserpent.html

....което пък ме накара да си спомня как навремето Израелското правителство обяви че ще изследва ДНК-то на хора от целия свят които мислят, че са част от изчезналите еврейски племена по времето на изселването им от Египет. Най-точно съвпадение беше една област в Индия - беше им дадено право на Израелси паспорти.

И така - тази тема ми е интересна. Някой да добави нещо?


Дъвиан

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #1 -: Март 12, 2006, 11:50:21 am »
Не знам, но да се сравняват народите на еврейте с индийците за мен си е смешно. Още повече "сравнението на индийците със змийска раса". :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #2 -: Март 12, 2006, 23:47:23 pm »
Така си е, така...
Само като видиш по всичките им богове колко змии има ти става ясен произхода им, както и на цялото хинду...

Разбира се тяханата мъдрост е безпорна и не трябва да отрича културата им.

Tina ще е чудесно ако имаш време някой път да преведеш втората статия ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #3 -: Март 14, 2006, 20:36:08 pm »
Ще я преведа - само да намеря време - само че трябва да я преместя в тайни общества.... :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #4 -: Март 14, 2006, 23:05:43 pm »
Е ти ще отвориш нова тема :)

Heinie

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #5 -: Март 15, 2006, 15:25:13 pm »
Евреи=индийци
Индийци=цигани
_______________
Евреи=цигани :P :P :P :P :P :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #6 -: Март 15, 2006, 21:51:19 pm »
:P :P :P

angel2

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #7 -: Март 30, 2006, 19:17:20 pm »
Звучи ми абсурдно да се сравняват индийците с еврейте,или със змийска раса.Това ,че често се срещат изображения със змии в тяхната култура  е абсурдно да се свързва със змииски произход.

Eon

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #8 -: Март 30, 2006, 19:39:25 pm »
мисля че има някаква истина в твърдението че евреите и индийците имат връзка
 :-\

Дъвиан

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #9 -: Март 30, 2006, 19:46:15 pm »
Мен ме притеснява повече, че след време, когато ще се обръща повече внимание на българския народ, ще има твърдения, че и ние сме от "змийската раса".

angel2

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #10 -: Март 30, 2006, 19:51:25 pm »
Само защото в дадена област в Индия се оказало,че няколко "неосъзнати" еврей си направили тест и се превърнали в истински еврей не може да превърне индийците в техни родсвеници.То по тая логика ако се установи примерно,че в България след генетически иследвания живеят голям процент еврей,какво тогава и ние ли сме вече еврей,няма логика .

Дъвиан

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #11 -: Март 30, 2006, 19:55:43 pm »
Говорим за езотерични неща angel2. Тук нямат значения социологиите! Става въпрос за древни истини, които разискваме, и до които се опитваме да достигнем взаимно!

angel2

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #12 -: Март 30, 2006, 20:58:30 pm »
ами незнам доколко моя отговор е по различен от твоя ,освен че не казвам че се притеснявам ако се случи(тоест да се направят и такива изследвания в България),а това че аз исказвам моето мнение по въпроса ,че за мен това е абсурдно да се правят такива сравнения ,неразбрах какво има общо със социологии? ??? ::)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #13 -: Март 30, 2006, 21:13:34 pm »
Само защото в дадена област в Индия се оказало,че няколко "неосъзнати" еврей си направили тест и се превърнали в истински еврей не може да превърне индийците в техни родсвеници.То по тая логика ако се установи примерно,че в България след генетически иследвания живеят голям процент еврей,какво тогава и ние ли сме вече еврей,няма логика .

Ами виж - понеже включваш "тест", "установяване", "генетически изследвания", "голям процент"...Все неща, които говорят за външно разбиране. И аз не мисля, че ако се направи проучване - генетично, ще се докаже че имат родство индийци и евреи. Но пък кой знае. Виждаме в основния текст на темата, че има такива наченки на по-масово търсене на допирни точки в гените. Може да има някаква тънка връзчица в кръвчицата. Но аз по-скоро си мисля за едно размишление относно някаква параисторическа връзка между двата народа. Или дори в предисторично време - в свръхземния план за човечеството...

angel2

  • Гост
Отг: Евреите - индийци?
« Отговор #14 -: Март 30, 2006, 21:26:29 pm »
това,че съм изразила вътрешното си усещане по темата ползваики думи които ти определяш като външно обхващащи ,не мога да разбера .Аз съм съгласна с теб ,че има възможност те да имат някаква далечна тънка роднинска връзка,но въпреки това (ще се повторя изразявам моето мнение и усещане по темата)за мен тази идея е прекалено спорна за да продължавам да се опитвам да я изразявам със силата на думите...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27