Автор Тема: Има ли конспирация в езиците?  (Прочетена 20509 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #30 -: Март 12, 2008, 12:54:30 pm »
Ако се замислим сериозно над проблема,че в интернет чатове и други се пише почти само на латиница,разните клубове и други места ще стигнем до извода че след 10-20 години младежта няма да има нужда от кирилицата и ще ползва латиница.От тук следва че книгите писани на кирилица няма да се четат масово и нашата култура и история ще се подменят.
Това може би имаше предвид адвокатчето петърчо стоянов,когато предложи да се мине на латиница.Той се оказа просто един глупак който издаде програмата на масонството,за да се изяви като знаещ и мъдър.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #31 -: Март 12, 2008, 17:35:13 pm »
Може би точно заради това се бави пускането на Европейската internet-мрежа - алтернатива на американската WWW, която сигурно ще трябва да интегрира гръцката, а вече и кирилската азбука в себе си на равни начала с латинската, включая специфичните символи от европейските езици... Сигурно се затрудняват да решат този въпрос технологично и най-вече - стратегически, защото тогава централизацията на internet през english-латинизираните американски WWW-сървъри няма да бъде възможна...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #32 -: Март 14, 2008, 16:50:06 pm »
      В социологията, един от основните закони гласи /по памет цитирам/:
   
      "... Ако нещо логично трябва да се случи,а не се случва,ТАМ ИМА ИНТЕРЕСИ!!!..."

      Помислете уважаеми приятели - това е общовалидна и приложима аксиома във всичко... :o
       ;D ...Не трябва само ядене,трябва и акъл... ;D - както ни казва,може би, най - хубавата и поучителна реклама в българската TV история...
      Нищо лично,бъдете здрави!!!
 
     



 

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #33 -: Април 28, 2008, 17:21:49 pm »
.....Не мога да разбера на кого служиш с този повсеместен егалитаризъм, Eon, при положение, че разполагаш с цялата информация за конспирациите, с която, знам, че разполагаш!

Вече имам впечатление че Еон служи на глобализацията

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #34 -: Май 11, 2008, 20:50:22 pm »
Вече имам впечатление че Еон служи на глобализацията

И като го имаш кво правим?

А и си в офф-топик ако не забелязваш, и ме караш и аз да ти се връзвам.

Неактивен mvm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #35 -: Май 16, 2008, 00:33:40 am »
Аз като мислих, мислих с малкото си мозък по това време, измислих, че ще е трудно, дори невъзможно да се въведе общ език за всички народи. Защото хората имат национално съзнание, доза патриотизъм и други национални черти. Така че биха се възпротивили, да забравят родния си език, за да говорят на някой общ за всички. За пример се сещам как българите са запазили езика си, когато са били под робство и дори насилствено е трябвало да учат и турски. Е, то верно, че сега народите не са под нечие робство, но все пак
Представяте ли си някой си да се изтъпани по телевизията и да каже, че вече няма да учим български, а нещо друго . Ами то само за премахването на една точка от закона за образованието какъв шум се вдигна....а пък за премахване на един цял език.
Пък и лично аз няма да се съглася , аз си харесвам нашия си език.

А то иначе е направено. По цял свят хората изучават английски. Той се утвърждава като международен език

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #36 -: Май 16, 2008, 06:24:02 am »
Кой е казал, че насилствено ще се подменят езици? Нещата стават стъпка по стъпка , по правилото за сваряване на живата жаба. Вие сте наясно, че прекалено много чуждици от английския вече са за масово ползване. Старите хора дали ги разбират? Не, журналисти, "политици" и  младите ги ползват с удоволствие и гордост, за да демонстрират по-голяма англоезична култура.
Рекламите и надписите по магазините са може би 80 % на английски и латиница. Имената на младите хора са все по чужди. Когато чуждиците станат около 50% , вече българския е подменен и никой няма да може да прочете книга написана преди 30 години.
« Последна редакция: Май 23, 2008, 07:38:53 am от daskala »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #37 -: Май 16, 2008, 12:00:30 pm »
Представяте ли си някой си да се изтъпани по телевизията и да каже, че вече няма да учим български, а нещо друго . Ами то само за премахването на една точка от закона за образованието какъв шум се вдигна....
Никой не е толкова луд да се изтъпани, че и по телевизията(тя нали е тяхна) и да го заяви директно. ;)
И какво като се вдигна шум?..Само толкова засега. Още нищо не е ясно.Чакт да забравим. Всяко чудо за три дни.
Аз като мислих, мислих с малкото си мозък по това време, измислих, че ще е трудно, дори невъзможно да се въведе общ език за всички народи. Защото хората имат национално съзнание, доза патриотизъм и други национални черти. Така че биха се възпротивили, да забравят родния си език, за да говорят на някой общ за всички.
Ранното въвеждане на  чуждоезиково обучение, липсата на грижа за чистотата на езика, обезлюдяването на нацията и темповете, с които намаляваме всяка година, ще го сторят.
« Последна редакция: Май 16, 2008, 12:01:52 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен irgnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #38 -: Май 27, 2008, 18:07:25 pm »
Според мен няма конспирация. Това за отдалечаването на езиците си е естествен процес. Виж днешната младеж на какъв език говори. Когато една група е излолирана географски, нейният език се променя с времето и се откъсва от другите езици. В началото се получава диалект, който след времето толкова се променя че става друг език.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Има ли конспирация в езиците?
« Отговор #39 -: Май 27, 2008, 18:35:33 pm »
Според мен има конспирация и тя е много сериозна. Когато целенасочено се вмъкват все повече и повече чуждици, ще дойде момент когато средния българин няма да разбира сегашния език и няма да може да прочете нищо от книгите написани до сега. С това той вече става не съвсем българин защото няма да може да чете книгите написани за нашата история. Да си припомним мъдростта, че народ който не си познава историята няма бъдъще и това е целта на конспирацията.
« Последна редакция: Май 27, 2008, 20:28:19 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27