Автор Тема: Киприянови молитви - нещо забравено!!!  (Прочетена 23201 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #15 -: Март 18, 2006, 20:44:13 pm »
Много хора говорят срещу християнството с неща, които са прочели някъде другаде. Да ми седне някой да прочете Светите Отци и други автори на Християнството, да види как те разсъждават и какво проповядват, че тогава да имат право отношение към някакъвм вид спор, какъвто искат да подхващат!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #16 -: Март 18, 2006, 20:44:50 pm »
"Много грешни въпроси"-казваш... А според мен по принцип няма грешни въпроси, а грешни отговори или неумение да се отговори, например както ти отговаряш на въпроса с въпрос.
Не съм адвокат нито на Gil-Galadh, нито на  Ricardo, защото и двамата имат уважението ми.
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #17 -: Март 18, 2006, 20:48:24 pm »
Подкрепа Дъвиан ;D

Mirotvorec  абе как да няма грешни въпроси когато не може да се отговори на тях логично.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #18 -: Март 18, 2006, 20:52:09 pm »
Нима смяташ, че когато се говори за Бог, Дух и Вяра на първо място е логиката?
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #19 -: Март 18, 2006, 21:01:33 pm »
Mirotvorec  ако в една игра няма правила и подреденост настъпва хаос, хаоса води до разруха от тук води до край. Както виждаш и усещаш сега не си в нищото така че си в нещо което е подредено с законите но не на хаоса.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #20 -: Март 18, 2006, 21:11:41 pm »
Точно така, сега сме в "нещото", наречено 3Д и законите, за които пишеш, се отнасят само и единствено за 3Д. Ако ти си решил да принизиш понятия като Бог и Вяра и да ги подчиниш на тези закони-това си е твой избор, според твоето разбиране.
За мен Бог и Вяра са неща, които се усещат със сърцето и душата, за какви закони тук може да става дума!?
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #21 -: Март 18, 2006, 21:16:40 pm »
Ти не ме разбра.
Божественото си е Бовествано спор няма но и там си има закони колкото и нереално да ти звучи закони нама само за Бог.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Киприянови молитви - нещо забравено!!!
« Отговор #22 -: Март 19, 2006, 13:04:21 pm »
последните 2 отговора са толкова глупави и само се излагате.
Първо като ви гледам ама вие и капчица от православието не разбирате.
Вие съдите за православието по шепа попове които и те като вас са далеч от православието.
Много  грешни въпроси който първо нийде не се срещат като учения.
както казаха няма грешни въпроси,има неудобни такива.Съдя за православието по редица хора,които познавам,
статиите,които се пускат,и четене на Библията.

Къде видя ти да се проповядва страх в православието.
Къде е тази омраза.
ти видя ли ми цитатите.Отхвърлянето веднага на нещо като зло и тям подобни говори само за страх.Всички тея приказки за дявола,за грехове и за милостивия бог,който наказва води до страх.
 Страхът пък води до омраза..."и това пътят към тъмната страна е", както казва Йода

Как ще ми отговориш ти ако те попитам колко истини има.
Ще ти отговоря че има една две истини,но те далеч не са всичко.И са дотолкова зацапаним,че няма и накъде.
И на всичкото отгоре далеч не са нещо уникално,нито са дошли с християнството.За истините можем да съдим само от думите на Христос.Той е единствената свястна личност в цялата библия,което не го издига до божествен статус. Чудно само коко ли от думите на Иисус са отдавна махнати от библията като неудобни.

Жената не е принезена като вещ защото и жени има светици(Цв. Богородица и т.н.)
Защо няма мъжко  начало ли, ами ти да си бил там че да видиш?
И кво като има жени светици?Това не променя факта че стотици години благодарение на Християнството жените са били втора ръка хора(всъщност едва преь 1800 и някоя се признава че жените имат душа,преди това е било обект на ожесточени спорове),подчинени на мъжете,една огромна чяаст от дейности са били забранени за тях. Да си виждал жена свещеник например?
 Питам защо няма ЖЕнско,а не защо няма мъжко.Женското начало липсва-прочети си Битието.

Кръста мой човек е началото на нещо много по велико имощно от сатанизма ти който нищо не ти дава а те залъгва като дете с бонбонче.
Кръста, мой човек, е нещо много по старо от християнството и няма нищо общо с Христос.Още повече,че демоните си умират от смях като им покажеш разпятие.Защото то представя сцена на Страдание и Болка,а тя ги подхранва.Пак повтарям не съм сатанист.Иначе сатанизма те признава като личност и ти позволява личностно израстване,далеч от страха,че може да грешиш.

Избор има и всеки си го прави, като не желаеш да бъдеш под крилото на Бог, Той те оставя, но по твое желание. И като стане проблем него ли ще обвиниш?Въпрос на който и малко дете ще ти отговори.
И къде е избора?За д аима избор трябва да са две поне горе-долу равнопоставени решения.Макар че като се заммисля,си е баш така-или ще гориш в ада или ще пееш цяла вечност песни в прослава на бога(Тоя пич има егатиЕгото честно)

Магията е вземане и даване с лукавия, а молитвата с Бог.
Същото.
КОето ми говори точно колко разбираш от магия,или дори от програмиране

Gil-Galadh много си далеч от истината ама много
Ставаме двама

Добре да приемем че ти сега имаш земане даване с сатанизма ?
То кво ти дава.
Кво ти взема.
Кой се крие зад него>
Какви са целите на този който е зад него
Май ти трябва да си отговориш на много въпроси преди да задаваш, щото май си се окашкал ;D
Да приемем.Дава ми сила да управлява живота си.Дава ми увереност и помага на духовното ми развитие.Освен това не съм овца в стадото.Излизам от кръга на манипулирането.Няма страх,няма и грехове и квото направиш си сърбаш попарата,а не някакви глупави опрощеия.И да дава ми отговрност.
 Вземам ми слабостта,евентуално ще ме направи голям егоист.
 Зад него се крият една дузина ангели,решили да проявят чувство за независимост и да не са просто слуги.
 Целта им е просто да са независими,да се оттърват от оковите,които библейският бог им налага.И не не се стремят да ти докопат душата.
Mirotvorec  абе как да няма грешни въпроси когато не може да се отговори на тях логично.

Абе на всичко може да с еотговори логично
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27