Автор Тема: Рейки  (Прочетена 20321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Рейки
« Отговор #30 -: Юли 22, 2006, 22:31:42 pm »
Цитат
Я аз да попитам-когато ме боли глава и си сложа ръката на мястото на болката, това брои ли се за Рейки-лечение?

 :D :D :D Не не се брои, ако мастъра не ти е предал ЕНЕРГИЯТА. Ти се лекуваш със собствената си енергия!  ;D ;D ;D И баба може тъй, ама да имаш рейки степен е ДРУГО!

Когато Рейки мастъра ти предава ЕНЕРГИЯТА това е енергия от върха (разбирай Бог), или от ангели или от светци... (Да де разбира се - колкото ти е по-напреднъл мастъра, ще ти предаде енергия от по-горен етаж)....или сатансика енергия - това последното или щото не знае какво прави или защото е от ТЯХ!  ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки
« Отговор #31 -: Юли 22, 2006, 23:33:49 pm »
Значи във всички случаи чрез някой друг ще ми бъде дадена възможност да се лекувам... А на първият рейки-мастер кой е предал енергията?
Дали няма да бъде по-правилно, ако това посвещаване го направи моята истинска духовна същност, защото тя е моят път към Бог и въпросните енергии.Вярно, по-трудно ще бъде, но ще бъде истинско и ще бъде мое.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Рейки
« Отговор #32 -: Юли 23, 2006, 01:54:28 am »
Дали няма да бъде по-правилно, ако това посвещаване го направи моята истинска духовна същност, защото тя е моят път към Бог и въпросните енергии.Вярно, по-трудно ще бъде, но ще бъде истинско и ще бъде мое.

Я - имало хора дето мислят ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Рейки
« Отговор #33 -: Юли 23, 2006, 03:13:03 am »
Значи във всички случаи чрез някой друг ще ми бъде дадена възможност да се лекувам... А на първият рейки-мастер кой е предал енергията?
Дали няма да бъде по-правилно, ако това посвещаване го направи моята истинска духовна същност, защото тя е моят път към Бог и въпросните енергии.Вярно, по-трудно ще бъде, но ще бъде истинско и ще бъде мое.

Това е било предавано поколения наред на изток и е оцеляло през вековете. Интересното е, че Реики е съвременното му комерсиално име (не ме питай как са го наричали преди, защото не знам). Рейки в момента е най-политизирания и проблемен метод на лечение, защото доколкото знам са стравали страшни гафове. Тия хора са САМО ПРОВОДНИЦИ на енергия която И ТЕ НЕ ЗНАЯТ откъде идва каквото и да ти казват. Някой ще ти каже от вселената, някой - от Господ, някой от НЕГОВИТЕ духовни водачи или от ангели - истината е - НЕ ЗНАЯТ.

Аз ще пиша нещо важно, свързано и с темата за ДНК и с рейки, ама сега нямам време...утре.

Исках само да се включа за кратко да ви припомня, че и богомилите са предавали енергия по време на богомилските кръщения както и преди минаване в старшинство и пред смърт. Тази енергия се е предавала от старши на старши през вековете и се твърди, че е божествената енергия. Първата степен на посвещаване СЪЩО като рейки подготвя тялото за бъдещо развитие и изчиства отровите на физическо ниво - така например човек става вегетарианец, защото тази храна вибрира на по-високи нива.

Да - можеш сам да се настроиш на тази енергия - нали това правят йогите и будистите които медитират за да постигнат точно това? Или - в Българската реалност - исихистите и отшелниците - пример - Св Иван Рилски! 

С две думи - всичко го има и в България - не е необходимо да се увлича човек по чуждите методи, които може и да не работят върху нас!

Гледам, че има и Рейки мастъри тука и с право могат да кажат - "Абе коя си ти,че да даваш акъл за рейки?" Ами и аз така - проучвах ги - прескочих оттатък да видя защо ябълките на съседа изглеждат по-големи и по-вкусни и видях - "Не само не са по-големи ами и нагорчават!"  ;D
« Последна редакция: Юли 23, 2006, 03:31:58 am от Tina »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Рейки
« Отговор #34 -: Юли 23, 2006, 09:19:56 am »
Рейкито си е просто енергйино лечение украсено и поднесено в лъскава опаковка.
 От друга страна многоп о-лесно е да те "отклюи" някой майстор,отколкото сам себе си,друг е въпроса колко неща може да лепнеш от тоя майстор.
  Енергийните раборти са като безразборния секс-Ако нямаш предпазни средства,като нищо ще лепнеш нещо  :D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Рейки
« Отговор #35 -: Юли 23, 2006, 11:58:37 am »
Съгласна съм с теб!
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Рейки
« Отговор #36 -: Юли 24, 2006, 06:24:34 am »
Аз ще се изкажа от позициите на човек, предпочитащ вътрешните дейности. ;)
Според мен, Рейки е поредния егрегор (или махало според някой).
Поредния паразит хранещ се с човешки емоции.
...
Щом като имаш вече втора степен (по какъв ли критерий може да се степенува?!?), щом си позволяваш да бърникаш в енергетиката на другите, би ли споделил знанието си:
В каква посока, с каква честота и каква интезивност е необходимо да се настроят енергийните вихри в човешките тела, за да се балансира то и да бъде човек едно хармонично и духовно развито същество???

Цитат
РЕЙКИ е безопасна, деликатна, неагресивна лечебна техника с полагане на ръце
Ето един разбор:
Щом нещо се прави деликатно -  не е безопасно. - логика.
Всяко неоторизирано от Цялостната личност действие в енергетиката е проява на агресия.
"Но нали се прави по желание на болния?"
Дори да оставим на страни манипулационните въздействия, полученото съгласие за въздействие почти никога не е от Цялостната състема наречена Човек. Обикновено е само от Съзнанието...т.е. предимно физическия аспект. Духа  не се взима предвид.
Докато човек не постигне триединството в себе си, няма начин да знае кога и от кого реално е получил отговор.
Триединството, наречено от един учител ШинШинТоицу (така съм го чувал, не знам как се пише).
Не напразно уважаваните Йоги казват:
"Не лекувай човека. Научи го как да се лекува сам. А още по-добре, как да не се разболява."
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Рейки
« Отговор #37 -: Юли 24, 2006, 13:04:01 pm »
Преторианец,обясни ми просто каква е разликата между рейки-то и съвсем обикновено лечение с полагане на ръце.
 А на много места срещам че рейки идва от ray-лъч на английски и ки-енргия,сила и тям подобни.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Рейки
« Отговор #38 -: Юли 24, 2006, 13:07:12 pm »
pretorian колко време си се занимавал с рейки? Аз познавам доста хора, които са страдали от рейки, защото някои от тези, "които им мислят доброто" са почнали да си играят и експериментират с тях :) А за рейки мастърите трябва ли да говорим въобще или и сам си чувал?
Може да има някъде, някой, който наистина е чист и е способен да ползва рейки правилно. Той не се намира на запад обаче. А прави ли се за пари, почват ли да се издават смешни дипломи за нива и не знам си какво става толкова смешно, че не разбирам как сам не го виждаш.
В енергийната матрица на човек трябва да се бърка много, много рядко, само ако той е напълно съгласен.
Плюс това ти си само сляп медиатор на тази енергия. Нито знаеш откъде идва, нито кой ти я дава. Такава програма мога да ти вкарам само с поглед или докосване в аурата, която ако реша мога да задействам и след 3 месеца, когато ще си забравил дори че си ме виждал. Ще се чудиш откъде ти е дошло.

Смяташ ли, че си достатъчно чист, за да се занимаваш с това безкористно? Че по някое време, когато напреднеш в "нивата" първият който те ядоса няма да изсмучеш до дупка, без дори да се усетиш? Твърдиш ли че си готов и можеш да устоиш на това?
Не мисля...

Още една тема по въпроса тук.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Рейки
« Отговор #39 -: Юли 24, 2006, 15:10:53 pm »
И аз познавам пострадали от Рейки. В някои случаи извършителя се има за мастър.
Познавам и човек оправящ поразиите им, и нямащ никаква дори фалшива степен.
Оказа се че и аз имам случаи на изпратена енергия на разстояние, но това е моята лична енергийна същност. Не беше с цел въздействие а единствено наблюдение. Ефекта беше неочакван.
Ако ти си успял да се избавиш от хашимото - супер. А после промени ли нещо в начина си на живот? Наблюдавай се и ако се появят други оплаквания имай едно на ум - вероятно е да бъде отложената реакция от липсата на осъзнаване на проблема. Ако въздействието е било само на енергийно ниво с липса на осъзнаване на същността....бъди нащрек. (ако искаш де)
Щом си посредник не е ли нормално да си запознат с източника, метода и целта?
Може да е загриженост за проблемите на някои?
Те и мравките се грижат за лисните бълхи - но за да ги доят. ;)

И нека пак да повторя:
"Не лекувай човека. Научи го как да се лекува сам. А още по-добре, как да не се разболява."
Казано от Хора, много преди Рейки да се появи като система и термин.

Нямам намерение да се противопоставям на занимаващите се с Рейки. Те са свободни в избора си.
Но да попитам:
Осъзнато ли направихте избора си?
При всяко ползване на метода ли правите отново съзнателен избор?
Поехте ли отговорност за действията си?
Запознати ли сте със следствията?


Ако дори един от отговорите е различен от "да", то Вие не умеете да помагате реално.
Ако дори един от отговорите е описание или обяснение - в капан сте. :(
« Последна редакция: Юли 24, 2006, 15:13:37 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Рейки
« Отговор #40 -: Юли 24, 2006, 15:49:07 pm »
Добавих допълнителни обяснения за рейки тук:

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=1627.msg31389#msg31389

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Рейки
« Отговор #41 -: Юли 25, 2006, 22:32:27 pm »
Не се занимавам с рейки, слабо съм запознат с принципите и възможностите, не защитавам и не обвинявам. Въпрос: всички вие, които пишете какво е рейки и какво не е, които задавате въпроси към практикуващите, като споделяте, че познавате трети лица, при които имало странични ефекти, че било като егрегор, махало и т.н. всички вие зададохте ли първо на себе си въпроса какво е егрегор и как работи? Вие лично наистина познавате ли егрегор на нещо или само сте чели за това? Не поддържаме ли всички ние егрегора на този форум (слагам и себе си в кюпа)? Не поддържаме ли егрегора на "благоденствието" на всичко около нас? Да знаеш пътя (да си чел) и да го извървиш (да опиташ) са съвсем различни неща. За разлика от повечето мнения дотук аз ще кажа: слушайте сърцето си, не онзи който се оплаква от въздействие на рейки, нито онзи който лекува. Ако на един му трябва конспирация, на друг му трябва рейки – и едното и другото са еднакви като илюзия на ума. Освободете умовете си. Поддържайки и участвайки в толкова голям форум всеки от нас носи лична отговорност и към останалите посредством освободеността на ума си преди всичко.

Positive_Rhyme

  • Гост
Re: Рейки
« Отговор #42 -: Ноември 11, 2006, 15:04:13 pm »
Здравейте,

Понеже прочетох доста мнения от вас относно Рейки позволете ми и аз да кажа нещо.
Аз съм Рейки учител по много системи и го практикувам от много време..
Предполагам, че вас съм много неща.. може би сатанист, може би някакъв член на много
древно общество, тъй като Рейки е древна система...
Но все пак, ако някъде там е останал дори един човек, който не е затормозен от отрицателни
мисли към тази система нека прочете това от мен :

Рейки, така както аз го виждам е система - една от многото. Тя прави някакъв енергиен трансфер.
Но в крайна сметка всичката енергия идва от едно единствено място - Бог. Неманифестиран,
абсолюден..
Ако някой от вас иска да стане Рейки учител, моя съвет е да поиска настройката за конкретната
система от визшия си Аз. Макари слаба енергийната връзка ще се разрасне с използването й.
Няма нищо лошо в която и да било енергийна система.. Лош би могъл да бъде само подхода ни към
нея. Защото - да. Ако енергийния ви учител не е чист наистина можете да "лепнете нещо" и да
това е повече от опасно.
Просто ми се иска да не съдите хора, които не мисля зло никому.. дори напротив.

Благодаря ви, че прочетохте моя пост. Обичам ви. Бъдете благословени и дано сте ме разбрали
правилно.

Любов & Светлина,

                                                                                                          : К.

IYI

  • Гост
Re: Рейки
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2006, 17:16:40 pm »
Същото се отнася и за ОШО, наркоманска работа!-Не пробвайте тази техника!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Рейки
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2006, 19:54:47 pm »
Positive,наистина добре изказано мнение.
Това което не ми харесва в рейки,е е навсякъде твърдят че ти трябв аучител да те "отключи" и т.н.
А това са напълно излишни неща.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27