Автор Тема: Увод в Орфеистиката  (Прочетена 13172 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #15 -: Март 15, 2008, 12:57:15 pm »
Всъщност християнството взаимства винаги нещо от други култури и го преиначава.Примерно рогът е символ на плодородие,демон значи бог/на гръцки мисля/,като монотиейстична религия решила да се наложи над другите тя обявява чуждите богове за зли.Вероятно същото и да е с 666.
« Последна редакция: Март 15, 2008, 15:25:02 pm от Vader »
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #16 -: Март 15, 2008, 13:13:52 pm »
Открих една книга на Гигов в спиралата?Жалко,че е само една.
Ако има някой да знае дали 666 е орфическо число,то със сигурност е той.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #17 -: Март 15, 2008, 23:24:40 pm »
Спомних си, че една от книгите на Орфей се казва "Литика".В нея той описва лечението с кристали и скъпоценни камъни.Самият той е лекувал със скъпоценни камъни болните, насочвайки лъча им към заболелия орган.Разбира се лечението е съпроводено с музика.

Хиляди задочни целувки и за neven!  :-*  :-*  :-*

РАЗБРАХ!

За Бафомет не бях чувала,но потърсих инфо(има даже и в този форум) и се оказва,че той също е бог на светлината,но е църквата му приписва дяволки образ и сегa се почита от разни тъмни кръгове като бог на Сатаната.

И това е СУПЕР - ама че се събрахме!

Търсех връзка между рогатия, 22-струнната арфа, рубините които произвеждат звук....и Орфей!  :)

И сме на път да ги намерим!

Не знам дали 666 е Орфическо число, но 22 може и да е след всичко което ми писахте. Аз както и други тук, които ми писаха и харесваме Мулдашев, вече съм склонна да мисля, че 666 или 6666 или може би 66 е енергийна точка в земния грид, която Орфиците са използвали.

Остава да нямеря сега "Литика"-та в електронен формат...Някой да я има? 

П.П. Ще извадя последния си коз като свърши раздаването, че не съм сигурна дали държа правилните карти.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #18 -: Март 16, 2008, 15:05:13 pm »
Търсих "Литика" в нет-а,но не успях да я открия.И изобщо чак се учудвам, как почти няма книги в ел. формат за Орфей.
Пуснах в "Книги" една книга за лечебната сила на минералите.Още съм в началото,но ми направи впечатление,че се говори за минерали от източните родопи.Доста интересна ми се вижда за сега,пише и за т.нар. биовампиризъм.Кристалите йонизират водата,също както и среброто.

Ако вземем предвид превода на Орфей като лечение със светлина,се сещтам за следното.Светлината има определна дължина.Обаче дължина имат и изпадането в различни състояния-алфа,тета,делта...Най-интересното е,че е намерено още едно състояние,което са го кръстили "епсилон".Тази буква от гръцката азбука 6-та ли е? :-\При тези състояния човек наистина може да прави чудеса както за себе си,така и за останалите.И да пророкува. Дали пък изпадането в транс чрез безмъртничето не е точно това?

Орфеев ахат



Отваряето на 3-тото око пък се свързва с 6-то листния лотос.
« Последна редакция: Март 16, 2008, 15:14:01 pm от Тук и сега »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #19 -: Март 16, 2008, 15:22:41 pm »
Защо този ахат е наречен Орфеев, знаеш ли?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #20 -: Март 16, 2008, 15:48:33 pm »
Още един ракурс към Орфей. Няма да бъде изненада за онези, които се задълбочават в езотеризма, че този Просветен не прави изключение от останалите велики учители на Земята и в описанията на неговия живот откриваме много подобни елементи на тези, които познаваме от сюжета с Христос. Дори има някои силно впечатляващи буквални еднаквости, като например публикуваната по-долу. Според едно твърдение Орфей бил разпънат на кръст и след смъртта си - разкъсан на парчета, които разнесли "по краищата на земята"... Точно така са постъпили и с останките от някои светци според житията на християнската религия, а за Разпнатия всички знаем и е излишно да се споменава ;)
« Последна редакция: Март 18, 2008, 20:18:24 pm от H. »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #21 -: Март 16, 2008, 17:10:32 pm »
Погледни тук:
http://mineralibg.com/gallery2/main.php?g2_page=1

Съгласна съм със сравненията между Орфей и Христос.

А този откривател кой ли е? :-\

"Вълшебното цвете е нарисувано под краката на откривателя му", сочи картината Елена Никифоридис.

Инфото е на Тина от друга тема.
http://www.novinar.net/?act=news&act1=mnenia&mater=MTM5MDszMQ==


Цитат
Защо този ахат е наречен Орфеев, знаеш ли?
Представа нямам за сега.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #22 -: Март 17, 2008, 11:22:35 am »
Тази книга ми изглежда интересна.

http://antiques.zonebg.com/as/to.htm


Това е,което открих за Орфеевия ахат.Между другото на страницaта има друга интересна информация.
http://www.krastev.org/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=19
« Последна редакция: Март 17, 2008, 12:31:10 pm от Тук и сега »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #23 -: Март 18, 2008, 20:22:01 pm »
Тина, Орфей е свирил на лира, не на арфа, да няма грешки, защото цялото ти изследване може да тръгне в погрешна посока от един такъв фрагмент :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #24 -: Март 18, 2008, 21:20:01 pm »
Не H. - ЖЕНА, която е свързана с него е свирила на 22-струнна Арфа (Harp) (със затворени очи - Евридика?).

Другото, което щях да сервирам накрая беше връзката с Босня, където се явява тази легенда, но аз лично мисля, че е свързано с богомилите (последните места, където са оцелели те след кладите в България и преди да отидат в Южна Франция) и още се ровя в техните текстове и легенди да намеря връзката с Орфей, Евридика и "рогатия".
« Последна редакция: Март 18, 2008, 21:22:32 pm от Tina »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #25 -: Март 18, 2008, 21:46:48 pm »
Иначе Никола Гигов казва, че лирата на Орфей е скрита в Египет и някой ден ще бъде открита :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #26 -: Март 18, 2008, 22:28:14 pm »
Това е една легенда, която се опитвам да трасирам - малко истинска история и малко легенда и малко - ПРЕДСКАЗАНИЯ!

Първото което АБСОЛЮТНО ме притеснява във всичко е, че НИКОЙ досега не е доказал анучно КОГА Е СЪЩЕСТВУВАЛ ОРФЕЙ! Така че оттук нататък за мен ВСИЧКО е предположения. Не ме приемайте грешно - за мен Орфей е истински и съществуващ, но няма нищо "доказано" от историците.

Как може ЦЯЛАТА БЪЛГАРСКА НАЦИЯ да живее със подсъзнателната памет на Орфей  да прави концерти в негово ими, курорти комплекси и компании и да е ФИКТИВЕН герой според световната история (или по-точно - ГРЪЦКА легенда!)?

Ако всеки от вас си сложи ръката на сърцето и произнесе "ОРФЕЙ" какво чувства? А защо света още го смята за "гръцка легенда"?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #27 -: Март 19, 2008, 01:47:41 am »
Чети книгите на Гигов. Данните са доста подробни.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Увод в Орфеистиката
« Отговор #28 -: Август 05, 2010, 20:00:58 pm »
България: Гайдарски събор в Гела

Надсвирването се открива в пьрвата събота на месец август (т.г. 7 август 2010), а в неделя (т.г. 8 август 2010) прелива в традиционния Илинденски събор на с. Гела.

Село Гела се намира в сърцето на Родопите, в Переликския дял на планината, на шест километра от Широка Лъка.

Основаването на селото се губи в древността, но се знае, че е основано от траките. Има две основни легенди, свързани с историята на местността и селото. Първата е, че това е родното място на Орфей. Също така се счита, че той е слязъл да търси Евридика в близката пещера Дяволско гърло...

http://www.bulgaren.org/
повече информация за с. Гела и местността:

http://razhodka.com/2009/02/%D0%BE%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%B9-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B0/

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Относно: Увод в Орфеистиката
« Отговор #29 -: Август 06, 2010, 00:06:14 am »
Всъщност християнството взаимства винаги нещо от други култури и го преиначава.Примерно рогът е символ на плодородие,демон значи бог/на гръцки мисля/,като монотиейстична религия решила да се наложи над другите тя обявява чуждите богове за зли.Вероятно същото и да е с 666.
??? ???

θεός-"theos"-бог(гръцки)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27