Автор Тема: Откриха...  (Прочетена 112003 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Откриха...
« Отговор #150 -: Юли 12, 2007, 04:17:24 am »
...Смята се, че животното е умряло преди 10 000 години, но хоботът и очите му са абсолютно непокътнати, а по някои части на тялото му все още има козина.
...
Учените го определят като екземпляр, живял в последния ледников период, когато от планетата са започнали да изчезват големите зверове.
...
   Интересно, каква скорост на замръзване е необходима за да се запази деликатен орган, като очите, непокътнат?
   Според мен мамутчето е жертва на "катаклизъмче". Известно е, че тези животни са приспособени към студа. Какво ли би трябвало да стане, примерно, за да замръзне бяла мечка или тюлен? ;)
  Па и търсели сперма при 6 месечно бебе? Те това е акселерация и то мамутска. (по вероятно автора на статията да е омешал темите)

   Но основно се питам, редно ли е да се възраждат същества, които природата е отзовала? Или са виновни тогавашните хорица с прашките и коловете?

   много взех да питам напоследък.... :-\ ....глас в пустиня
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re:Откриха...
« Отговор #151 -: Юли 12, 2007, 06:50:03 am »
И според мен смъртта и замръзяването са били едновременно настъпили.Иначе как ще бъде замразено в процес находене. ;)
За тези които не ме разбраха да погледнат снимката още един път ,но да се вгледат в краката.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re:Откриха...
« Отговор #152 -: Юли 12, 2007, 07:00:26 am »
Браво на архелога отдавна беше време за нещо такова.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Откриха...
« Отговор #153 -: Юли 12, 2007, 09:22:12 am »
Това животно не е замръзнало докато е ходело. Двата му десни крака са напред, двата леви назад. Чифтокопитните не ходят така. Освен оня лъв пред Съдебната палата :))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Откриха...
« Отговор #154 -: Юли 14, 2007, 02:40:56 am »
И на мен ми се струва,че е ходило или бягало.Май тогава е станало нещо " ала След Утрешният Ден".

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re:Откриха...
« Отговор #155 -: Юли 14, 2007, 08:34:15 am »
Не Handle тоя път съм напълно убеден ,че е така.Виж предният ляв крак.Също може би кракът се разместил  от стихията.Замръзяването е било мигновено.Как  иначе  ще е толкова добре запазено.Може би е бягало от преследвача си и било затрупано от лавина.Това обяснява откъсната опашка. ;)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Откриха...
« Отговор #156 -: Юли 14, 2007, 14:29:39 pm »
Отдавна е ясно, че замръзването е било мигновенно. Интересната част е, кое причинява мигновенното замръзване...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #157 -: Юли 14, 2007, 15:13:15 pm »
Дали е било като в The Day After Tomorrow  :P

Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Откриха...
« Отговор #158 -: Юли 14, 2007, 15:47:07 pm »
Цялата история с ледниковите периоди е измислена за да се скрие последното преместване на земната ос. Територията на днешен Сибир  е била  по на юг и е била тревиста равнина населена с всякакви огромни животни- мамути,космати носорози и други подобни изискващи огромно количество трева което една замръзнала земя не може да даде. От по рани периоди даже има кости от тиранозаври което доста обърква учените които си мислят, че тази територия винаги си е била там. Но в един момент Сибир се качва нагоре а Европа слиза по на юг и започва да се размръзва което си мислим, че е края на ледниковия период. Това съвпада по време и с така наречения библейски потоп. А в новата студена среда изчезват всички видове живели дотогава по на юг. Има много доказателства за тази теория, но тя умишлено се пренебрегва , а се налагат някакви измислици за ледников период. Даже Айнщайн я е защитил в резюме към книгата на Хабгут за въртенето на земната ос.  :-\

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Откриха...
« Отговор #159 -: Юли 14, 2007, 19:49:28 pm »
Цялата история с ледниковите периоди е измислена за да се скрие последното преместване на земната ос. Територията на днешен Сибир  е била  по на юг и е била тревиста равнина населена с всякакви огромни животни- мамути,космати носорози и други подобни изискващи огромно количество трева което една замръзнала земя не може да даде. От по рани периоди даже има кости от тиранозаври което доста обърква учените които си мислят, че тази територия винаги си е била там. Но в един момент Сибир се качва нагоре а Европа слиза по на юг и започва да се размръзва което си мислим, че е края на ледниковия период. Това съвпада по време и с така наречения библейски потоп. А в новата студена среда изчезват всички видове живели дотогава по на юг. Има много доказателства за тази теория, но тя умишлено се пренебрегва , а се налагат някакви измислици за ледников период. Даже Айнщайн я е защитил в резюме към книгата на Хабгут за въртенето на земната ос.  :-\

Вече не могат да го крият.Признаха си, миналата година казаха че северният  полюс се е изместил   50км  в посока Сибир, и всяка година скоростта на изместването расте като максималната скорост ще е   през периода 2008-2012г,като се очаква през 2012г за известно време магнитното поле да приеме стойности близки до 0,и след това магнитните полюси  ще си разменят местата.Това е ставало доста пъти и все с катастрофални последици за живота изобщо,тъй като има доста вторични ефекти от това-промяна скоростта на въртене на Земята около оста си,слънчева радиация,земетресения изригване на вулкани и др. такива приключения.Това е открито от един геолог,който изследвал магмата на вулканите и установил че за много кратко време магнитните домени в магмата са измествали ориентацията си,която е винаги по посока силовите линии на магнитното поле на Земята,и периодите в които е ставало съвпадат с масови измирания.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Откриха...
« Отговор #160 -: Юли 17, 2007, 15:19:13 pm »
Цялата история с ледниковите периоди е измислена за да се скрие последното преместване на земната ос. Територията на днешен Сибир  е била  по на юг и е била тревиста равнина населена с всякакви огромни животни- мамути,космати носорози и други подобни изискващи огромно количество трева което една замръзнала земя не може да даде. От по рани периоди даже има кости от тиранозаври което доста обърква учените които си мислят, че тази територия винаги си е била там. Но в един момент Сибир се качва нагоре а Европа слиза по на юг и започва да се размръзва което си мислим, че е края на ледниковия период. Това съвпада по време и с така наречения библейски потоп. А в новата студена среда изчезват всички видове живели дотогава по на юг. Има много доказателства за тази теория, но тя умишлено се пренебрегва , а се налагат някакви измислици за ледников период. Даже Айнщайн я е защитил в резюме към книгата на Хабгут за въртенето на земната ос.  :-\

Тук се изказа толкова неподготвен, че чак ме разсъни :)))
За доста неща си прав, особено за Анщайн. Само че книгата на Чарлз Хепгуд е за преместването на земната кора, а не за изместването на оста. Оста си седи дето си е била винаги:) За период от около 26 000 години амплитудата е няколко градуса, ако няма пряка външна намеса. Просто се приплъзва самата земна кора. И ледниковите периоди са следствие от това, и тях наистина ги е имало.

Хендъл
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re:Откриха...
« Отговор #161 -: Юли 28, 2007, 18:06:19 pm »
Цитат
Вече не могат да го крият.Признаха си, миналата година казаха че северният  полюс се е изместил   50км  в посока Сибир, и всяка година скоростта на изместването расте като максималната скорост ще е   през периода 2008-2012г,като се очаква през 2012г за известно време магнитното поле да приеме стойности близки до 0,и след това магнитните полюси  ще си разменят местата.Това е ставало доста пъти и все с катастрофални последици за живота изобщо,тъй като има доста вторични ефекти от това-промяна скоростта на въртене на Земята около оста си,слънчева радиация,земетресения изригване на вулкани и др. такива приключения.Това е открито от един геолог,който изследвал магмата на вулканите и установил че за много кратко време магнитните домени в магмата са измествали ориентацията си,която е винаги по посока силовите линии на магнитното поле на Земята,и периодите в които е ставало съвпадат с масови измирания.

Да и аз съм убеден в това.Обаче според мен няма да има катастрофални последици.Е ще има леки  ,но те няма да са глобални.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Откриха...
« Отговор #162 -: Юли 30, 2007, 15:31:31 pm »
Силния, по-добре се запознай с въпросната книга на проф.Хепгуд, където се говори за ИЗМЕСТВАНЕТО НА ЗЕМАНАТА КОРА, а не за ОСТА и нейното изместване.
Преди да ми обеснявате, че ледниковите периоди били измислени:)
Полюсът се изместил 50км в посока Сибир, да, ама за какъв период??
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re:Откриха...
« Отговор #163 -: Август 01, 2007, 12:13:35 pm »
Аз не казвам ,че ледниковият период е бил измислен.Исках да кажа  ,че поюсите ще се сменят местата.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Откриха...
« Отговор #164 -: Август 01, 2007, 12:48:08 pm »
Чудесен факт, само че никой не може да каже кога:))))
Не бъди толкоз убеден в година 2012 :)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27