Автор Тема: Курск  (Прочетена 24571 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Курск
« -: Декември 06, 2005, 00:16:56 am »
... много се изписа за Курск и в крайна сметка май американците са я потопили.

сега като се замисля, еми Курск е била единствената преграда (или най-голямата) за американците за нападането на Ирак, цунамито в индийският окен, войната в афганистан и тн.

интересно  ::) ::) ::)
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

georgi_nz

  • Гост
Re: Курск
« Отговор #1 -: Декември 07, 2005, 15:24:40 pm »
За Курск четох , че е потънала при сблъсък с напреднала цивилизация оттеглила се да живее в морските дълбини . Затова корабите отишли да помогнат на подводницата останали на почетно разстояние от миля - две до инцидента. Това е и причината да се спрат дълбоководните изследвания на океанското дъно .

Колко е вярно всичко това - всеки да преценя.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Курск
« Отговор #2 -: Декември 07, 2005, 15:34:08 pm »
тая теория още не бях я чувал.
строго секретно извади преди време теорията, че американците са я треснали и беше много добре обяснено.
Мина се време и като видяхме кавто направиха американците след това на мене ми светна, че това въобще не е било случайни и че е най-вероятно с години планирано

1. премахва се една стартегическа пречка/фактор- Курск
2. почва се атаката Афганистан, после Ирак ... и накрая цунамито в Индийският Океан, без никой да им се бърка в бъкиите.

аз затов и отворих темата .... а теорията за подводна цивилизация за първи път я чувам

Поздрави
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Курск
« Отговор #3 -: Декември 07, 2005, 15:37:56 pm »
georgi_nz, интересно, кажи повече ако знаеш нещо ;)

Oberon

  • Гост
Re: Курск
« Отговор #4 -: Декември 07, 2005, 16:06:28 pm »
Аз от всичко дето чух за Курск, май за аварията с торпедото ми се струва логична. Но пък от друга страна, това е официална версия, а тези версии ги знаем колко са истински:) Като нищо може и американци да са я треснали, но не знам дали знаете, че е почти невъзможно да се унищожи руска ядрена подводница с конвенционална друга такава. Може би саботаж отвътре? Курск е била с т.нар "гъсеничен двигател", дето идава шум колкото малка рибка в аквариум:) Нали сте гледали "На лов за червения октомври" с Шон Конъри. Е за такава подводница ( и то ъпгрейдната ) иде реч. Не знам дали знаете, но Червения октомври влачи на борда 24 ядрени бойни глави, които могат да бъдат изстреляни от 600 м. дълбочина. Като 12 от ракетите са м/у континентални. Демек, седи си едно такова бебче в Централен тихи океан, капитана си порка водка, и след 12 натискания на червеното копче, от лицето на Земята са затрити Япония и половината западно американско крайбрежие:))) Красотааа:)))

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Курск
« Отговор #5 -: Декември 07, 2005, 16:16:21 pm »
някой ако има още статията от строго секретно ще е интерсно да пусне детайлите
 - дупката в Курск е от вънка на вътре - т.е. нещо от вънка е треснало подводницата
 - в близост е имало американска подводница която е също е понесла щети и са я прибрали на боксир
 - американската подводница е била следена от руски изтребители дори, но не е потопена

... имаше и други интересни факти, поне според строго секретно

а иначе една такава подводница е 1во неуловима на практика и 2ро може да затрие половината планета - оберонски много добре го описа

Поздрави
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Re: Курск
« Отговор #6 -: Декември 07, 2005, 16:26:41 pm »
Атила, Червения октомври е 330м. дълга:) Смятай:)
« Последна редакция: Декември 07, 2005, 20:35:41 pm от Horus »

Oberon

  • Гост
Re: Курск
« Отговор #7 -: Декември 07, 2005, 16:30:34 pm »
Германско оръжие погубило подводницата
Петер Томзен
сп. "Щерн"
Чудо оръжие на хитлеристка Германия е причина за трагедията на "Курск". Преди 50 години Съветската армия взе на въоръжение за своите подводници торпедото на инженера Хелмут Валтер. По време на войната той разработва нов вид двигател с използването на въглероден окис. Това е нестабилно съединение, отделящо голямо количество кислород. Двигателят на Валтер работел на прост принцип. Дизеловото гориво се изгаря заедно с въглеродния окис и превръща водата в пара. Парата задвижва неголяма, но мощна турбина с мощност 500 к.с. Тя изстрелва торпедото. За разлика от обикновените резервоари с гориво контейнерите с окиса не могат да се намират в херметично затворено пространство. От неустойчивата смес постоянно се източва някакво количество кислород. Ако изтеклата течност влезe в съприкосновение с горивото, тя създава взривно вещество. Въпреки този дефект Съветите налагат този вид двигател в подводниците си. Не е трудно да си обясним какво е станало на "Курск". Въглероден окис се е промъкнал през вентилационния вeнтил, който трябвало да разнесе образувалия се кислород. Окисът е попаднал в съприкосновение с гориво и се е взривил.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Курск
« Отговор #8 -: Януари 14, 2006, 22:05:14 pm »
Conspiracy surrounding the Kursk Nuclear Sub - An underwater Sacrifice ? (XVID 23 mins) E.T. от торента ;)

Oberon

  • Гост
Отг: Курск
« Отговор #9 -: Януари 14, 2006, 22:24:50 pm »
бе как се работи с тоя торрент бре?
аз като кликна на него и ми излиза някакво инфо за торента, а полето "даунлоуд" не ми е активно ??!?!?!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Курск
« Отговор #10 -: Януари 14, 2006, 22:29:12 pm »
И при мен е неактивно - вероятно иска първо да се регнеш ;)

Oberon

  • Гост
Отг: Курск
« Отговор #11 -: Януари 14, 2006, 22:32:33 pm »
ами така и направих, ама кой да види:)))
Сега сичко е ОК ама даунлоуд скоростта е...под всякаква критика:)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Курск
« Отговор #12 -: Януари 14, 2006, 22:36:09 pm »
Еми трябва да се регнеш много ясно... Искат само мейл. Правите фалшив и всичко е ок. Скоростта при мен е супер :)

Oberon

  • Гост
Отг: Курск
« Отговор #13 -: Януари 14, 2006, 23:10:01 pm »
Тегля филма за Курск със 7 Кб/сек, направо кеф:)))
Утре май ще го гледам хаха

Неактивен doriangrey

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Resist it and the soul grows sick with longing!
Отг: Курск
« Отговор #14 -: Април 17, 2006, 14:36:39 pm »
Да кажа и аз ... за Курск
Първо - руснаците трябваше да са сигурни, че няма да изплува жив свидетел от подводницата, затова и забавиха толкова ваденето и... Бог да прости и мир на праха на очевидците...
Второ - мисията беше САМО да разгледа онова странно нещо, което се намира като голяма обла изпъкналост на края на оная плоча - не да се стерля по него ...
Трето - тая материя там е правена от хора, повтарям - човеци, с - наречето го крадена ли, дадена ли - технология, та
братята руси искаха да знаят повечко по въпроса, но не успяха както трябва...
И последно - поставено е там пак от хора - с определена цел - която още не ми е ясна - между ВВ1 и ВВ2 ...
Като разбера повече - ще пиша пак...
Със здраве
Quis custodiet ipsos custodes?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27