Автор Тема: Надгробната Плоча  (Прочетена 4068 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Надгробната Плоча
« -: Октомври 15, 2005, 06:14:47 am »
Думите, които ще прочетете по-долу, са написани върху надгробната плоча на англикански епископ В Криптата на Уестминстърското абатство:

Когато бях млад и свободен и Въображението ми не знаеше граници, мечтаех да променя света. Като започнах да остарявам и помъдрявам, открих, че светът няма да се промени, така че поукротих стремежите си и реших да променя само страната, в която жвееех.
Но и тя изглеждаше непоклатима.
В залеза на моя Живот, в последен отчаян опит се залових да променя поне моето семейство, най-близките ми, но уви, те не искаха и да чуят.
Сега, когато лежа на смъртния си одър, внезапно прозрях: ако най-напред бях променил себе си, тогава, чрез моя собствен пример щях да променя семейството си.
Вдъхновен и насърчен от моите близки, щях да мога да направя и страната си по-добра, а Кой знае, може би дори щях да успея да променя света.


Strategie

  • Гост
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2005, 12:10:32 pm »
 Човек ако не иска де се промени ,няма да го направи,но дали този епископ е искал да промени света към добро,незнам.Тази година избухна адския скандал в Гърция ,един от тяхните висши духовници беше обвинен в пране на пари и всякакви други машинации.Мисля незнам точно беше един от поставените хора на един от кардиналите в римокатолическата църква .Та този духовник даде показания ,дори медиите го отразяваха това събитие,че заедно с Йоан Павел 2  и неговия кръг е участвал в котрабандата на наркотици.Незнам кoлко пари за подкупи са дали тези от римокатолическата църква  ,но успяха да се отърват .Имаше разследване,но тези излязоха чисти.Между другото духовниците в Гърция си карат мерцедеси,дори папараци ги снимаха как се гушкат с някви мацки там.Ужас къде отиват парите на данъкоплатците :o

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2005, 16:07:46 pm »
Лелеее... Верно ли, това не го знаех :o :o :o

Strategie

  • Гост
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2005, 16:34:16 pm »
вярно е ,не е бъзик и аз като ми казаха неможах да повярвам.Информацията е достоверна,имам роднини в Гърция и медиите били направо пулудели по тази тема за контрабандата на наркотици.А пък ако става дума за техните духовници сам съм ги виждал с очите си как се возят в адско скъпи коли с охрана.Някой яката ги спонсорира там.Една интересна случка ми разказаха;в църквата се събират дарения за бедните -дрехи,пари и т.н,след 2часа моите познати виждат как същия поп от църквата ,но този път преоблечен като обикновен гражданин продава дарените дрехи на съседния пазар,като се има предвид че тези дрехи са за сираците или за бедните.Прибират си паричките най нагло за себе си и не им пука.
« Последна редакция: Октомври 15, 2005, 16:43:18 pm от Strategie »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2005, 16:45:45 pm »
Аз на подобни неща съм ставал свидетел и в България. Дарения за църква например - попа ги прибира. Парите от купени икони - също >:( :( :'(

Strategie

  • Гост
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2005, 17:07:47 pm »
 То за нашите църкви ,а пък за манастирите нямам думи,наи вече за педер....стките оргии в манастирите
« Последна редакция: Октомври 15, 2005, 17:30:08 pm от Strategie »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2005, 16:41:21 pm »
Лелеее... Верно ли, това не го знаех :o :o :o

И аз не съм изпуснал новините по телевизията когато са го казвали :))

А епископът е казал нещо много мъдро ...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Надгробната Плоча
« Отговор #7 -: Декември 04, 2005, 10:13:06 am »
Наркодилърът Апостолос Вавилис, намесен в скандала с Йерусалимската Патриаршия, поиска да бъде предаден на гръцките власти
 
Международният наркодилър Апостолос Вавилис обяви гладна стачка, протестирайки срещу  условията на задържането му в затвора с особен режим в Болоня (Италия), където се намира от април. В Италия наркотърговецът е осъден на седем години лишаване от свобода заради търговия с наркотици. Вавилис поиска да бъде предаден на Гърция, където бил готов да излежи оставащата част от своето наказание в затвора. Гръцките власти поискаха от Италия предаването на Вавилис също по обвинение в търговия с наркотици, а Гърция задочно обяви присъдата му. Вавилис стана част от скандала, разтресъл Йерусалимската патриаршия през последната година. Наркотърговецът бе обвинен, че е предал пари за избора на вече низложения патриарх Ириней от Атинския архиепископ Христодул. (Агекция  "ERT")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27