Автор Тема: Фирмаментът  (Прочетена 54568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Фирмамента?
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2005, 16:49:39 pm »
Ами не е било... Това са енергийни мрежи - такива, които поддържат честотата на хората на Земята и пречат на духовното и съзряване.
А методите за контрол на климата са на съвсем друг принцип.

Книгите Ченълинг не са надеждни. Говорили сме в други теми. Alien да ти отговори по-подробно, аз бързам сега :P

Бай-бай ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Фирмамента?
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2005, 16:51:43 pm »
Иронията е от Хорус  той си пада леко скептик за тях  :P ако прочетеш моите мнения ще видиш че  аз сериозно държа на тези източници, но винаги разбира се  имам и едно наум за тях . Все пак има доста контактьори и не се знае откъде наистина идват посланията - дали от Нисшия Астрал дали оттам откъдето пише че са и т.н. Но аз също публикувам информация от подобни източници и я предоставям за коментар  :)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Фирмамента?
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2005, 21:23:31 pm »
Смятам че т.нар, космически технологии на Земята включват тъкмо такова нискочестотно влияние върху ниските слоеве на атмосферата,което "прави пакости" по планетата,като усилва неконтролираните атмосферни маси(не особено сложно устройство,както на друго място се уверихме).Така,поради липсата на тези жизнено важни кристални кули,Земята е била оставена на произвола,и естествено мутантите и сивушките са се намъкнали.Това разбира се не би се случило преди разрушаването на Фирмамента,което,продължавам да смятам,е вододела в цивилизационната ни история...
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Фирмамента?
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2005, 00:00:50 am »
...,създаден преди около 35 000 000 години от първата етерна цивилизация на Земята - Добрите Лемуриани Фирмамента е бил предназначен да предпазва планетата от опасните галактически радиации,които постоянно преминават през Слънчевата система...Това "съоръжение" е било манипулирано,тероризирано разкъртвано,и възстановявано много пъти в историята,след идването на различни цивилизации...докато се стигне до днешните времена,в които никой не е чувал такава дума..

musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Фирмамента?
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2005, 10:37:38 am »
Доста интересна, макар и малко невероятна ми се струва тая история.
Рожер Зелазни имаше една книжка с едно такова нещо "Jack of Shadows" мисля че беше.
« Последна редакция: Октомври 17, 2005, 12:19:20 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Re: Фирмамента?
« Отговор #20 -: Октомври 17, 2005, 15:28:42 pm »
Хм:)))

Ако такова нещо е имало, не би издържало на напора на метеоритния поток.
Друг вариант е , да е отблъсквало метеоритите, но ми се струва малко вероятен

Оберон- въздържал се:)))

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Фирмамента?
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2005, 22:54:07 pm »
Факт е че за този фирмамент е споменато и в Библията така че аз приемам че съществувал по някое време. Вече датировката е спорна тема например щото ти даваш 35 милиона години откакто има хора а според повечето други източници са 18 милиона години. Но в крайна сметка тва едва ли е толкова важно. По- скоро самото съществуване на фирмамента и неговите функции са важни.
« Последна редакция: Октомври 18, 2005, 02:22:09 am от Alien »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Фирмамента?
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2005, 02:14:11 am »
Не ми е ясно как така не е имало сезони, когато е съществувал фирмамента?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Фирмамента?
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2005, 02:24:14 am »
Ами явно фирмамента е способствал да няма големи температурни разлики и навсякъде климата да е един и същ. Подобна идея има във филма Щотландски боец мисля че последната част. Там бяха сложили някакъв щит опколо Земята и времето беше  винаги едно и също и без дъжд.
« Последна редакция: Октомври 18, 2005, 03:34:30 am от Alien »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Фирмамента?
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2005, 03:13:42 am »
да,и интересното е това,че този щит е бил изграден от такава материя,която отразява лъчите на слънцето,и поглъща  "филтрирана" прана директно.Това очевидно не се е харесало на някои прослойки,които решили да пробият фирмамента,и това довело до "разголването" на планетата...с нахлуването на ветровете са нахлули и много от неприятните създания от преди потопа,създавайки колонии от поклонници или роби...
Затова и толкова усърдно се крият оригиналните източници,и се изкупуват за колосални суми от "колекционери" на черно,след което историите изчезват завинаги.
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: Фирмамента?
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2005, 10:40:16 am »
Хора, не ставайте смешни плс:))))

Такова нещо просто няма как да е имало.
Например, вулканите са били много активни в един отминал период. Знаете колко прах и гадости могат да бълват. Само давам пример: Вулкана Кракатау е изхвърлил на 80 км. височина камъни и прах. Гърмът е бил чут почти по цялата земя:)) А едно време е ималко много активни вулкани. Как би оцелял този фермамент? Помислете трезво, де....

Оберон:)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Фирмамента?
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2005, 14:40:38 pm »
хаха,ами нали това е била функцията на фирмамента - да предпазва Земята от термични и тектонични катастрофи.Това в Кракарау се е случило сравнително скоро,а всички знаем че легендите от учебниците по планетарна история не винаги са били доказвани?
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: Фирмамента?
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2005, 14:54:52 pm »
Обясни ми моля те, как едно такова нещо ще предпази земята от тектонични и не знам си кви катастрофи? Земята от как я има, си изригват вулкани и тн, доказан научен факт.  Второ, помисли за метеоритите:)? Представи си камък, тежащ 10000 тона, и летящ със скорост да кажем 20000 км/ч. Сещаш ли се, каква потенциялна кинетична енергия носи това чудовище? Само за справка: Кратера от Аризонския метеорит е оставен от камък, който е бил 50 м дълъг, но е летял с огромна скорост. Има данни, че може би Мексикансия залив е от огромен метеорит, парчета от който си лежат на дъното и предизвикват тези магнитни аномалии. Не виждам какво би спряло подбна канара :))) Най-малкото, ако е имало подобна бъзикная, Фирмамент, една такава канара би го направила на парчета. Пак ли конспирация :)?


Оберон  :P

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Фирмамента?
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2005, 16:34:44 pm »
...ми незнам,мислех си дали това т.нар."съоръжение" не е било в основата на изгражданата в продължение на десетилетия система за контрол на климата чрез честотно регулиране на нерегулирани атмосферни явления?

(И още нещо >> каква е тази ирония с която се гледа на книгите,получени от ченълинг...обяснете???)

Изобщо какво е това "ченълинг" - обяснете ми на мен?

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Фирмамента?
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2005, 16:38:36 pm »
Хора, не ставайте смешни плс:))))

Такова нещо просто няма как да е имало.
Например, вулканите са били много активни в един отминал период. Знаете колко прах и гадости могат да бълват. Само давам пример: Вулкана Кракатау е изхвърлил на 80 км. височина камъни и прах. Гърмът е бил чут почти по цялата земя:)) А едно време е ималко много активни вулкани. Как би оцелял този фермамент? Помислете трезво, де....

Оберон:)

Вулканите са измислени от илюминатите - иначе не съществуват!

Но ставам сериозен и почвам да питам къде са паднали парчетата от въпросния разрушен Фирмамент? За съоръжение от планетарен мащаб е доста трудно да изчезне ей така без да остави следи?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27