Автор Тема: "За" или "Против" глобализацията  (Прочетена 25178 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #15 -: Септември 29, 2005, 02:01:18 am »
Атила от този сайт имам 13 Троянски Коня и компа ми в момента е пред изпушване, въпреки че ги махнах! Никога, ама никога повече!!!
13 коня? ? ?
Фатално хергеле... хи хи хи  ;)
Един приятел имаше 4 300 коне, дайлъри, червеи квото се сетиш. Де що .exe имаше всичко болно. :(
Ама се оправи лесно .... format и е като нов  :P
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #16 -: Септември 29, 2005, 13:40:35 pm »
Атила, съжалявам, но нещо не си схванал за какво говориме. Това от което се плашиш, това за което говориш е един от видовете Глобализация. В случая е равно на Капиталов Империализъм. Това е обществения строй, който ни насаждат в момента. Това е нещото на което му казвам Революционен път на Глобализация. Тя ти дава разни наклони и посоки.
Това, което казва Алиен е Еволюционния Път. Този който дава независимост чрез мощни регионални икономики (почти до автархия!!!!!!!!!), но с огромна свобода в обмена, без т.нар. национални граници с кльонове и бразди и т.н.
Много неща са изписани по въпроса. Виж Тофлър, може би той най- ясно и популярно го говори. Не на празно има институт.
Живота винаги е дуалистичен, коя въжможност, кой път ще поемем зависи колкото от банкстерите, толкова и от самите нас. Същото важи и за глобализацията.
« Последна редакция: Септември 29, 2005, 13:44:12 pm от Zikko »
И сам войнът е войн!

Атила

  • Гост
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #17 -: Септември 29, 2005, 14:56:53 pm »
сори, май прекалих малко ... нали съм си емоционален ... ко да праиш

а иначе глобализацията точно така я виждам олицетворена - готина мацка ама с чеп между краката

за трояниците не съм ти виновен нито аз нито тия дето ги пишат а само и единствено системата на чичо бил дето позволява лесен достъп до компа ти по всяко време на денонощието и то всяка точка на света.

сори пак - няма да се повтаря за в бъдеще

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #18 -: Септември 29, 2005, 19:15:04 pm »
Бе ти не си виновен, ама аз си преинсталвам Windows-а, нали?

Oberon

  • Гост
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #19 -: Септември 29, 2005, 19:30:24 pm »
Атила, божи бич :)))

Леко бе брат:) И аз съм икономист, обаче глобализацията е политически въпрос, а какво ще стане с икономикте е следствие.

За мен проблема е следния: Нека предположим, че вече сичко е глобализирано. Какво имаме? Единна валута, липса на граници, общ пазар, никви мита и тн..сещате се. Какво обаче нямаме? Човещината, коректността да бъдем едно обшество - мразим се, портим се. Аз например имам непоносимост към турсата нация. Сори ако някой е с турски произход, не искам да засега отделаната личност. Та какво ще стане? Ще се траем извеснтно време, да се порадваме на новата придобивка и накрая ще се фанем за гушите, щото сме си хора - прости и ограничени ( като маса имам предвид ) и ша стане цивил уор:)))) Не сме дорасли за това духовно..материално може би, но иначе...просто глобализацията няма бъдеще за мен. А ако се замисли човек как биха я пазили...току виж заличили африканско племе, което е против някакъв закон? Ние сега не мое се разберем за законите..се спорят мамка им за елементарни неща, та камо ли държава от 6 млрд. човека:))))

Оберон от Амбър

Не съм божи бич хахаха, Атила ако ти пък мислиш че си:))))

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #20 -: Септември 30, 2005, 12:50:23 pm »
Оберон, хората за това говорят - не просто Глобализация, а такава, но с мощен и независим регионализъм. Ако не харесваш турците или японците - не ходиш при тях или в техни територии (които са без държавни граници), съмнявам се те да се пробват да се инфилтрират в общности и региони, в които живеят такива като теб. Ето ти го социалния мир. Ако пък толкова ги мразиш - не купуваш от тях и не продаваш на тях, не комуникираш с тях.
Сега законите ни са в бъркотия, а и тяхното прилагане също, щото споровете не са породени от спор за тяхната обществена полезност, а от икономическата полезност за някои от тея дето спорят. Древните гърци са го измислили (или копирали може би от атлантите???) - Референдумна Демокрация. Имаше си някакъв термин, ама съм го забравил :-[.
А най лошото е че си прав за зрелостта ни, като общество... Ама ако никой не си мърда задните части в правилната посока - никога няма да узреем.
Ако се опираме на максимата, че политиката е концентриран израз на икономиката, а тя се движи предимно от едрия капитал, то сегашната ни Глобализация е наистина нещо страшно зло.
А бе много е сложно и объркано, ама все си мисля, че от всяка ситуациа има някакъв по- благоприятен изход от този дето ти се струва за единствено възможен или този към който те подтикват самозваните управници на света.
Ама си мисля, че няма да дойде от самосебеси този по- благоприятен път. Трябва инакомислещите нещо да правят по въпроса. Освен да чакат помащ свише (което никак не е невъзможно разбира се, но не и единствено и достатъчно условие за целта).
« Последна редакция: Септември 30, 2005, 12:52:05 pm от Zikko »
И сам войнът е войн!

Oberon

  • Гост
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #21 -: Септември 30, 2005, 14:48:36 pm »
Зикко?
Бе ти играеш ли Диабло 2:))?


Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #22 -: Октомври 03, 2005, 12:17:35 pm »
Тц. На мойто ПК - никакви игрички - даже фабричните съм ги резнал. Някаква връзка ли съзираш между играта и мненията ми?
Оберон, ако визираш, че не съм прав за доброволния отказ от вмешателства и инфилтрации - разбирам те. На пръв поглед какво ме пречи да яхна Бомбите. Ами тея от другата страна имат същите. Тези явления (вкл. военни и гажданско - военни операции) се дължат на дизбаланса в ресурсното, информационното и научно - практическото разпределение. Ако има баланс - няма бомби. Докато СССР беше достойна опозиция на САЩ имаше много кризи, ама никой не се заигра с обеднен уран на Балканите. Няма баланс - има обеднен уран. Има урагани и цунами. Има тероризъм. Май той се появи най- вече през последното десетилетие. И преди го имаше, ама чак в такива мащаби...?
Има много механизми, и то достатъчно силни и лесни за прилагане. Важното е да има кой да ги прилага, а и да има воля за това.
« Последна редакция: Октомври 03, 2005, 12:29:03 pm от Zikko »
И сам войнът е войн!

Oberon

  • Гост
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #23 -: Октомври 03, 2005, 13:04:01 pm »
Хехе, Зикко не бре:)
Не си ме разбрал. Харесват ми твойте постове, затова си викам ако играеш Диабло да ги мачкаме заедно хаха.
За глобализацията си прав принципно:)))  :P :P :P :P :P

Оберон

Атила

  • Гост
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #24 -: Октомври 06, 2005, 00:03:25 am »
Цитат
И аз съм икономист, обаче глобализацията е политически въпрос, а какво ще стане с икономикте е следствие.
да бе, ама на документи само предполагам щом си мислиш че икономиката е следствие на политиката .... точно обратното е - политиката защитава и прокарва както и пристиска и унищожава икономически интереси. Всичко е въпрос на пари.
Само не ми давай примери от България щото тва е държавата на неограничените простотии и всичко е възможно.

Цитат
Аз например имам непоносимост към турската нация. Сори ако някой е с турски произход, не искам да засега отделаната личност.
имаш в предвид гражданите на република турция или турското малцинство в българия които са българи и не принадлежат към турската нация ? Между двете има разлика от небето до земята .. и кво общо има тва с глобализацията ?!?!?
В глобализацията няма място за националисъм, религиозен, расов и какъвто и да е друг расизъм. То и затова всички националисти веднага им лепват етикета - фашисти и/или нацисти.

Цитат
Бе ти не си виновен, ама аз си преинсталвам Windows-а, нали?
сложи си линукс и не мрънкай повече!

Цитат
Не съм божи бич хахаха, Атила ако ти пък мислиш че си:))))
Абе тука в форума има всякакви екземпляри. Има няколко дето си мислят че някои президенти са рептили примерно ... що пък аз да не съм бич божи - всеки луд с номера си

Поздрави
Атила, бич божи  8)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #25 -: Октомври 06, 2005, 01:53:13 am »
Айдеее, отнесоха наредбите. Атила, някой днес май е в лошо настроение.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: "За" или "Против" глобализацията
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2005, 17:20:12 pm »
Шшшшш asdfghjkl!!! Тихо, че ще го отнесеш и ти - хахахахахаха.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:"За" или "Против" глобализацията
« Отговор #27 -: Януари 06, 2011, 17:39:52 pm »
Има начин как да се извърти глобализацията в наша полза ако нещата са предвидени да не са.
Ако се позовем на "Закона за общата етажна собственост" и се приложи същата схема глобално. Аз живея в 5 етажен блок във вход с 10 апартамента. Като собственик на един от 10 апартамента имам 1/10 идеална част от покрива на блока, стълбището и градинката пред блока. По същата логига като гражданин на България съм собственик на една седеммилионна идеална част от нея. И защо не на една седеммилиардна част от планетата Земя, след като Тя е мой дом. :) Та би трябвало да е ясно по дефолт че освен задължения трябва да имаме и права. ;)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:"За" или "Против" глобализацията
« Отговор #28 -: Януари 06, 2011, 17:52:51 pm »
Апаратаментът, в който живееш е именно тази 1/7 млн. част или ако щеш 1/7млрд. част от земната площ. Всичко друго в + се заплаща.

Шегувам се. Според мен не би трябвало да ни искат пари за земя. Тя не е собственост на никой. Но някои са решили, че могат да ти вземат пари за нещо, което ти се полага.
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 18:18:25 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:"За" или "Против" глобализацията
« Отговор #29 -: Януари 06, 2011, 17:59:43 pm »
Не 1/7 милиарда част :) много по-малко е. ;)

По скоро е собственост на ВСИЧКИ със се ресурси в нея. Ако гледаме на Нея като ничия е по-лошо.
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 18:18:52 pm от Mirotvorec »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6619 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37708 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27