Автор Тема: Нумерологията - различни тълкувания на числата  (Прочетена 23956 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #30 -: Декември 16, 2009, 23:30:29 pm »
На мен лично не ми харесва препращането към книжки за всяко нещо. Нали темата и форумът са за това - за да се обсъждат и дискутират твърдения, проблеми.

Аз все още вярвам в принципа: ако разбираш едно нещо, то ще можеш да го обясниш с прости думи, накратко на някой, който нищо не разбира.
Ако разбираш едно нещо, ще си схванал същината и ще можеш и да я прилагаш и да я излагаш за пример.

Иначе с тези книги става малко като оня виц, дето професора все не си преподава лекцията и извиква на студентите "Тия които знаят, да разкажат на тия които не знаят".
Та и нашата работа
"-Познаваш ли нумерологията?"
"-Не!"
"-Ами ОК, ето ти един вагон книги да попрочетеш. Следващите въпроси след като прочетеш книгите."  :writer: :blush: :flag_of_truce:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #31 -: Декември 17, 2009, 21:51:58 pm »
Е , поне ти ми харесваш със сигурност.... :blum1:
  :) Благодаря ти много мили думи.
Това писание е и за Tangrata_ , не мога да кажа, че всичко знам, даже вероятно знам съвсем мъничко, но определено вярвам, че около нас всичко има математическа обосновка. По  тази причина се интересувам от нумерологията изобщо от всичко свързано с ЦИФРИТЕ и простите числа.Всеки човек има определени цифри,които изписва с особенно удоволствие и обратното. Съвсем не е случаен факта, че различни хора ,но с набор еднаквости се раждат на определени дати от месеца и месеците също си имат числена стойност, даже ако щете и нотите. Книгата"НУМЕРОЛОГИЯ" - ПЕТЪР ДЪНОВ, обяснява на достъпен език значението на цифрите. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #32 -: Декември 17, 2009, 23:32:32 pm »
Нека не смесваме нумерологията с математиката.
Това са съвсем съвсем различни науки. (ако приемем, че първото е наука, де ...)
Така, че не виждам да има общо между "математическата обосновка на нещата" и нумерологическата такава.

Датите, дните от месеца, от седмицата, нотите, месеците, годините, вековете, етажите в сградите, учениците в учителския дневник, броя на картофите в един килограм, регистрационните номера на колите, имената на хората в телефонния указател, всичките си имат числена стойност, но това не виждам да има изобщо каквото и да е значение.

А доколкото всеки си имал цифри, които изписва с удоволствие, и други с неудоволствие, нито аз, нито който и да е познат е имал подобно изживяване. Може би ако съм 2ри -3ти клас, да, може би, ако сега се уча да пиша. Но на тия години, си пиша, пиша, числа, букви, цифри и хич не ми дреме коя е.

Целите и простите числа съм готов да ги дискутирам. Това ми е почти специалността, както и една от най-силните страни.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #33 -: Декември 22, 2009, 10:22:10 am »
 :)Tangrata_ ,смятам, че както м/у астрономията и звездите има доста общо, така математиката има приложение в нумерологията. Както в математиката има числени стойности с определено значение, същото е в нумерологията. Математика има навсякъде около нас, смея да твърдя , че и нумерология също(всичко в природата има числена стойност), но не всеки разсъждава в тази посока. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #34 -: Декември 22, 2009, 13:12:35 pm »
Отново си повтаряш същото твърдение и пак без никаква обосновка.

Имало някакви числени стойности в природата.
Ами има си.

Картофите в предния ми пост ги написах не случайно.

В природата (и математиката) има разлика между подредена група и разбъркана група. Картофите в един килограм са типичен пример за разбъркана група. От друга страна, ако отвориш телефонния указател, срещу дадено име ще видиш еди какъв си номер +359 2 213423423
И цифрите в тоя номер си имат ред.
Ако над блока прелети ято от 20ина птички, те може да си имат уникален "телефонен номер", ама може и да си нямат. Може да са като картофите - само обща бройка.
Сега пък ако си купя 10 вафли, дали ще има някакво значение тяхната числена стойност и тяхната подредба. Сигурно не.
Всъщност, на пръв поглед вафлите са еднакви, изглеждат еднакво, тежат еднакво и струват еднаква сума пари (ако ги купуваш заедно)
Обаче първата вафла най ти се услажда, след това 2та по-малко, 3тата още по-малко и тн.
Не е ли това уникално!? Каква блестяща и подредена подредба. Смятай какъв космически ред става, направо магия. Астрология, астрономия, математика и нумерология, всичко събрано в едно. Колко много мъдрост има в 10 вафли.
Кой аджеба е сътворил така магически света, че първата вафла да ти е най-вкусна? Не коя да е, а първата. И точно 2та, да ти е втора по ред по вкус. Защо пък не е най-вкусна 3-тата ти вафла, или пък последната ... ?


Така че в природата наистина има математика, но всяко нещо се подчинява на най-различни правила. И докато едно математическо правило (за телефонния указател) важи в някои случаи, другото правило за неподредените картофи важи в други случаи.
Така, че да говорим за "математиката" генерално и абстрактно няма никакъв смисъл. Защото вътре има конкретни правила, които понякога се самоизключват.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #35 -: Декември 25, 2009, 18:16:43 pm »
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО И ЩАСТЛИВА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ СЪФОРУМЦИ :drinks:
Tangrata_ Онова, което за един е подредена група за друг е разбъркана. Въпрос на гледна точка. Ти казваш има подредени и разбъркани групи, но от твоя гледна точка или  това почива на една теория. Но не допускам , че на картофите или на бобчетата, вафлите и всичко останало в природата.Те имат свой живот и вибрации едвали ги интересуват нашите теории.Та именно номерулогията се занимава с числената стойност на личните вибрации отнасящи се до физическият свят.
 :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нумерологията - различни тълкувания на числата
« Отговор #36 -: Декември 25, 2009, 19:34:11 pm »
Aми то това мойто са или сухи теории, четени от някой учебник или пък субективната ми гледна точка, плод на болното ми въображение. Аз не съм практик, и никога не съм бил. Занимавам се само с теории. Живея си в стаята и не излизам от там. Всичко каквото пиша е плод на личните ми фантазии и теории.  :P


Дай да свършим по-добре нещо полезно и да изясним няколко понятия.
1. Що е "личните вибрации"?
Ако може определение с поне 2-3 изречения ако може. Какъв вид са тези вибрации? Магнитни, или някакви други?
2. Що е "личните вибрации отнасящи се до физическият свят"?
Това също ако може поне с няколко изречения.
Какви видове "лични вибрации" има?
Освен до физическият свят има ли друг вид "лични вибрации", които се отнасят до нещо друго, например до нефизически свят, или какво? Какви по-точно са тези другите вибрации?
3. Що е "числената стойност на личните вибрации отнасящи се до физическият свят."?
Може ли да се покаже с някакъв конкретен пример?
Например, еди си какво е личната вибрация, еди си каква е числената стойнсот.

И накрая ще цитирам собствения ти въпрос:
Това твоето дали е от твоя гледна точка или почива на някоя теория?
 ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27