Автор Тема: Излизане от тялото  (Прочетена 19063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Излизане от тялото
« -: Септември 08, 2005, 11:07:26 am »
Понеже подхванахте темата в другите секции и понеже там стана офтопик режих да започна тази интересна тема тук така че всеки да каже каквомисли по въпроса.
Аз първо бих искал да уточним какво всеки разбира под излизане от тялото защото според моето разбиране за нещата това може да стане на различни нива като най-лесното (в сравнение с другите разбира се) е излизане на астрално ниво чрез астралното тяло.
Само че човек има още тела или поне някои имат и долколкото знам те се създават от самата личност така че според развитието някой може да има а друг да няма. Например казуално, ментално, будическо.
Та въпроса е в какво се целим. За астралната проекция има писано има доста  както и има подробни указания. За другите видове излизания които означават отиване на много по-високо ниво съм чел само за използването на енергията на кундалини като излизането става през главата , но автора споменава че процеса бил доста страшничък, но после нещата които описва са феноменални - попаднал на място където всеки сам може да прави своя собствена вселена без никакви ограничения на базата на опита си от различните реинкарнации. Възможността за промяна на тялото и моделирането му било като детска играчка. Но въпреки това над всичко това стояло нещо много по-голямо като сила!
Той можел да остане там но все пак решил да се върне или ,материалното му тяло просто щяло да получи инфаркт. Болката при връщането била доста голяма цялото му тяло било сковано и цяла седмица имал проблеми с движението.
Та както са казва за ко се борим в крайна сметка? Предполагам за начало трябва да се почне с астрални излизания като рябва да се внимава къде точно се ходи. Доколкото знам астрала също е разделен на нива и низшите такива не са мноо приятни!

« Последна редакция: Септември 25, 2006, 23:34:01 pm от Alien »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Излизане от тялото
« Отговор #1 -: Септември 08, 2005, 18:37:41 pm »
Не ги знам какви видиве са, ама съм чел за ламите в Тибет. Те практикуват(ако мога така да се изразя) един вид излизане от тялото. Те създават образ, който е видим от околните, може да е копие на монаха, може и да е някакво животно. Образа изглежда призрачен. Тези форми се наричатtulpas. Постига се след дълги медитации. В Тибет, според някои лами, това представлява физическа форма. Т.е. съзнанието е способно да създава материални форми. Според други твърдения, мисълта на човека създал tulpa, успява да се наложи над околните и да ги накара да видят онова, което тя самата възприема.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

tarikkat

  • Гост
Re: Излизане от тялото
« Отговор #2 -: Септември 08, 2005, 18:54:12 pm »
Винаги са ми били интересни северноамериканските индианци. Техните шамани са изумителни. Правят такива чудеса а излизането извън тялото те даже  го приемат за нещо съвсем нормално ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #3 -: Септември 08, 2005, 19:16:21 pm »
Абе то с наркотици да излезеш и баба знае :). Въпроса е как да стане без интоксикация на тялото. Предполагам сте чели за пейота който индианците от южна америка използват и виждат уникални гледки описани са в много книги и статии.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Излизане от тялото
« Отговор #4 -: Септември 08, 2005, 19:33:51 pm »
Хахаха то за това 100 книги на Кастанеда. Че и преиздават - хахаха. Той се кърти с пейота просто :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #5 -: Септември 08, 2005, 19:41:43 pm »
Да е въпреки че е наркотик аз допускам че ако се използва от духовни подбуди в някои случаи може да се окаже полезно изживяване за промяна на мирогледа и прочие стига да няма пристрастяване. А напрактика всички тези опиати които са на растителна основа са си лекарства и ако се използват по предназначение могат да бъдат полезни.Това ми е само като теория щото съм нямал никакъв опит с подобни вещества, но пък съм чел историите на хора с подобни изживявание и определено са много интересни. Наскоро четах пак за Южна Америка за нещо подобно на пейота - ахуаяска или нещо подобно мноо сложно му беше името и оня описва как бил излязъл от "матрицата"

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Излизане от тялото
« Отговор #6 -: Септември 08, 2005, 19:47:34 pm »
Според мен няма да нужда да се ползват наркотични вещества, били те дори на растителна основа, след като всичко е може да си го постигнем сами - със силата на съзнанието и духовния си капацитет. Ако ползваме странични средства, ставаме точно мързеливци, както каза Жоро в друга тема ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #7 -: Септември 08, 2005, 20:09:34 pm »
Предполагам е така щото иначе щеше да бъде прекалено лесно а и независищо от теб - а от това дали можеш да  си осигуриш веществото. Все пак Нео излезе от матрицата с таблетка  ;D , но при нас нещата няма да станат така!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Излизане от тялото
« Отговор #8 -: Септември 08, 2005, 20:24:05 pm »
Онава беше образно ;) Той вече беше готов за промяната. Като хапчето плацебо - нали знаеш ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Излизане от тялото
« Отговор #9 -: Септември 09, 2005, 03:23:16 am »
Alien,
живо ме интересуват автора и книгата. Защото ми е много близко и познато това, което цитираш.
А до няколко дни ще съм готов с обработката на книга по темата.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #10 -: Септември 09, 2005, 10:21:36 am »
Автора на книгата е българин казва се Румен Чорбаджийски, а книгата ми я даде една позната на която той бил нещо като духовен учител. За мен много ценни се оказаха последните две глави където автора описва личния си опит с излизането от тялото.Нещата които описва са направо покъртителни! Останалата част е систематизиране на знанията от изтока . Книгата я върнах и не помня заглавието а и предполагам е била в ограничен тираж. Дадаха ми и имейла му аз така и не се реших да му пиша , ако искаш мога да ти го дам на private щото не мисля че е коректно да го публикувам.

tarikkat

  • Гост
Re: Излизане от тялото
« Отговор #11 -: Септември 09, 2005, 12:30:51 pm »
Не мисля че Румен представя нещо по различно от всичко което са представили всички онези върху които скачате че са черни Имах възможността добре да си поговоря с него и определено нещата не винаги се оказват такива каквито се представят
Аз не обичам консуматорите Нямам нищо против търсещите стига да не се самозабравят
Няма такова нещо в тази вселена като това че всичко се върти около нас ПОМНЕТЕ че ние се въртим около нея и никъде в това пространство единицата не може да съществува самостоятелно
Относно книгата казва се ТИ СИ ТОВА
Аз знам кой съм но въпросът вече се поставя в друга светлина - не само да знаеш кой си но и да съхраниш същността си като черпиш знанието. Всяко днание предполага развитие а не да ставаш "Фурнаджийска лопата" ;D
« Последна редакция: Септември 09, 2005, 12:35:08 pm от tarikkat »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #12 -: Септември 09, 2005, 22:10:34 pm »
Жоро тази книга която обработваш чел ли си я  ? и ако си я чел може ли някакво инфо за нея. А доколкото разбрах нещо си обработвал и на Терзийски книгата, тя за съжаление е само първи том въпреки че има написано съдържанието на 4 тома, които са страшно интересни. Нали не бъркам тези томове никога не са видели бял свят ?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Излизане от тялото
« Отговор #13 -: Септември 09, 2005, 22:13:55 pm »
Не бъркаш. Ма Еон май ги има ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #14 -: Септември 09, 2005, 22:29:40 pm »
ААААААААааа не думай ве аз мислех че изобщо не са написани Сериозно отде знайш че ги има ? За тези книги на базата на съдържанието им бих казал че никъде няма нещо такова писано така че са голяма ценност!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27