Автор Тема: Посланията на водата  (Прочетена 58943 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Посланията на водата
« -: Септември 02, 2005, 15:58:24 pm »
Тук ще става въпрос за нещо много важно. Може би за най-важното нещо на нашата малка планетка - водата. За това, че тя е живо същество и е вероятно най-големият преносител на информация и енергия. За жалост тази енергия може да бъде както положителна, така и отрицателна.
Японският изследовател Масару Емото от години експериментира с вода, изложена на музика, на изговорено слово, на фотографии, на мисли и думи, написани на хартия и прикрепени към стъклен съд. По време на своята работа той е направил над 10000 фотографии, някои от които са публикувани в неговите книги "The Messages from Water" 1, 2 и "Water knows the answer". В лабораторни условия били изследвани образци от различни водни източници от целия свят. Подлагали водата на различни видове въздействия като музика, изображения, електромагнитно излъчване от телевизор, мисли на един човек или група хора, напечатани и изречени думи.
Резултатите са поразителни! Всички снимки и подробна статия, можете да си изтеглите по-долу. Снимани са кристалите на вода от един и същи водоизточник, изложени на различен тип музика. На класическа и на хеви метъл да кажем. Кристалите на водата на хеви метъл-а са разрушени напълно, а на класическата музика има идеални форми, като на снежинка.
Същото се отнася и за храненето. Знаем, че във всичко има вода. Много е важно дадена храна в какви условия е пребивавала и какви вибрации. Най-страшното е със месото (здравей asdfghjkl ;)). Клетките с водата в месото са напълно унищожени и от негативни вибрации, от страха, който е пораждан у самото животно при самата му неочаквана смърт и начина на отглеждане. Това е главната причина, поради която препоръчвам вегетарианството. А има и много други ;) Статията е ужасно интересна дръпнете си я и разгледайте кристалите. Очаквам коментара ви ;)

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Посланията на водата
« Отговор #1 -: Септември 02, 2005, 16:28:10 pm »
много интересно... но и много сериозно: като се замислиш, остави водата, по подобен начин реагират на посланията и живи организми, човекът, групи хора - а какво най-често чуваш по улиците и от телевизора? че и от съвременната музика?
по повод музиката, харесвам метъл например, но колко съвременни групи биха издържали сериозна цензура? кофти е така, отделен въпрос как водата реагира на тежка музика:))
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Посланията на водата
« Отговор #2 -: Септември 02, 2005, 16:30:07 pm »
Въпросът, който трябва да си зададеш е, как водата в твоят организъм реагира на тежка музика ;)

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Посланията на водата
« Отговор #3 -: Септември 02, 2005, 16:34:55 pm »
зависи от музиката - аз си внимавам да е само с положителни послания, а стилът не е толкова важен - нито за мен, нито за водата, когата един ден имам ел. китара ще проверя - сигурна съм, че от моята музика нищо няма да и стане

но в статията имаше и друга ценна мисъл - 3 ред отдолу нагоре - за месото;)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Посланията на водата
« Отговор #4 -: Септември 02, 2005, 16:38:10 pm »
Ммда, това е главният ми призив, пиша го и в резюмето ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Посланията на водата
« Отговор #5 -: Септември 02, 2005, 16:47:12 pm »
Така е, благодарение на Horus станах вегетарянец. Та по въпроса за статията, сега я четохме двамата със сестра ми. Тя веднага изкочи на терасата за да заличава облачета. По едно време ми се развика, че била видяла нещо. Отидох и видях някакъв странен бял обект на небето, естествено се втурнах като луд да вадя бинокъла. Понеже не го ползвам много често и беше заврян в един шкаф, та изринах го на земята, но докато отида обекта беше изчезнал. Сега има да подреждам, пу да се...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Посланията на водата
« Отговор #6 -: Септември 02, 2005, 17:59:02 pm »
Водата е вибрация...и всичко останало....Звуците не влияят само на нея,а на всичко...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

operator

  • Гост
Re: Посланията на водата
« Отговор #7 -: Септември 05, 2005, 19:14:07 pm »
Много хубава тема. Водата е наистина едно от най-загадъчните съединения във Вселената. Въпреки простичката си формула, тя има невероятни свойства.За съжаление Word-а ми дава някакъв бъг и не мога да отворя статията, но първата картинка ми припомни за една книжка излязла у нас много отдавна- "Макробиотика". Това е науката за дълъг живот. В тази книжка се разказваше за иследвания на италиански, японски, американски и много други учени.Една от основните идеи се състоеше в добиването на така наречената "синхронизирана вода",т.е. течна вода, но намираща се в кристално състояние като в хилядолетен лед. Водородните връзки свързват няколко десетки или стотици дисоциирани молекули в полимерна структура с много кратко време на живот, след което структурата се разпада, за да се образува нова и т.н. В обикновената водопроводна вода тези микроструктури се образуват хаотично. В планинската, специално синхронизираната, намиращата се в живите системи вода, структурите се образуват и разпадат в синхрон. Един много точен и прецизен осцилатор с честота около 10 на минус 11 степен секунди. И това е само началото. В книжката се доказваше, че тези синхронни структури притежават памет, и че са способни да правят отпечатък на РНК и дори да го пренасят през мембраните, т.е. да се държат като съвсем истинско РНК. Синхронизираните структури поради огромният си брой притежават и доста силно електромагнитно поле. Поради тази причина пренасят разбираема за живите системи информация на разстояние. Поливани със синхронизирана вода растения са влияели на растежа на поставени в близост "нормални" растения, като и двете са били под стъклени похлупаци и в отделни саксии.Няма да разказвам цялата книжка, ще кажа само за един от изводите в нея. Учените смятаха, че приемането на синхронизирана вода може да удължи живота на човека до около 400 години.
За съжаление някакъв хитрец от бившата СССР опорочи идеята, като реши да заработи парички от нея: продаваше найлонови бутилки със "синхронизирана вода", което си е абсурд, тъй като без допълнително въздействие водата запазва свойствата си 2-3 часа.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Посланията на водата
« Отговор #8 -: Септември 06, 2005, 09:38:29 am »
Ами явно детските приказки за живата вода не са случайни! За тази синхронизирана вода в нета нищо не можах да намеря така че ще коментирам за другия избор, който според други книги също удължава живота - дестилираната вода! И в България пак сме прецакани отвсякъде защото в нито един нормален супермаркет не продават такава за пиене. а за да си я произвеждаш сам все пак трябва да се  бръкнеш за сериозна инвестиция...

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re: Посланията на водата
« Отговор #9 -: Септември 06, 2005, 14:17:17 pm »
Дестилираната вода не беше ли вредна за пиене бре.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Посланията на водата
« Отговор #10 -: Септември 06, 2005, 16:57:31 pm »
Дестилираната вода извежда отровите които се натрупват в организма! Плодовете напрактика съдържат дестилирана вода. Водата която пием с всичкия този хлор, варовик и други отпадаци е вредната.
« Последна редакция: Септември 06, 2005, 23:13:43 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Посланията на водата
« Отговор #11 -: Септември 06, 2005, 17:33:40 pm »
Майка ми е физиотерапевт и имам в неограничени количества :P
А живата вода със сигурност съществува. Както и повечето неща от приказките ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Посланията на водата
« Отговор #12 -: Септември 06, 2005, 19:10:47 pm »
O Хорус я си кажи мението ползвал ли си я щото мойте познания за дестилираната вода са само теоритични и не съм я пил  щото тази дето я продават за колите едва ли е най идеалната и напрактика няма отде да я взема. Тъй че карам на минерална ама тази безплатната от изворите не бих казъл че има най- приятната миризма ако ме разбираш :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Посланията на водата
« Отговор #13 -: Септември 06, 2005, 21:48:37 pm »
Ммда и на мен не ми понася много миризмата на развалени яйца :-X
Знчаи има няколко вида дестилирана вода. Не всички видове са полезни за лечение и пиене.
Тя се получава в специални приспособления от стъкло, където тя се нагрява. Със спираловидна стъклена тръба, през която минава водата, парите се охлаждат и изтича вече не като обикновена, а като дестилирана вода. Колкото е по-прясна толкова по-добре. Тази в аптеките е малко под съмнение, защото не се държи в хладилник (в повечето случаи). Главен принцип на дестилираната вода, е да се приема ВИНАГИ преди ядене и особено важно - да се приема на гладен стомах. Така тя е се излага на опасността да се извърши внезапна ре-дестилация. Трябва да се консумира след 8 годишна възраст.
Активността на дестлираната вода се дължи на освобождаването и, не толкова на минералните вещества в нея, но и на няокои микроорганизми - дори и на неизвестни още - които "саботират" заложената в самата вода енергия на въздействие. Това добре се обяснява с отричаният ФАКТ, че водата има собствено съзнание и е субективен носител на особена енергия (пак казвам - може да бъде и положителна и отрицателна). Може да се пие до 300 милилитра на ден. Организмът бързо свиква с дестилираната вода и тя му е дори приятна.
Пие се непостоянно. Само при лечение е постоянно. Примерно 1 месец в годината. Зимата е тежък сезон за човешкият организъм (въпреки че това е най-зареждащият сезон за мен) и помощта, която той получава чрез пиене на дестилирана вода тогава, е най-ценна. Целогодишно може да се пие по следният начин - при приготвяне на билков чай, той да се прави с дестилирана вода - по 2-3 чаши дневно. Билковият чай, приготвен с дестилирана вода, удвоява ефекта си върху човека. Това е така, защото билките предават своята енергия по-ефективно, чрез дистилираната вода, отколкото с обикновената. Това е доказано. Знаете ли защо кафето ободрява човека? Заради кофеина – ще каже някой. А какво прави кофеина ??? ;) Ще ви кажа – кофеинът забързва ударите на сърцето заради съставките си. Така сърцето изтласква повече кръв – голямият и малкият кръг на кръвообръщение (отвори си учебника по биология от 9 клас :P) – знаеш. Колкото повече кръв изтласква сърцето, толкова повече кръв снабдява органите – следователно ставаш по-бодър. Само че кафето е вредно – знаете си го :P (съдържа минимални количества серни съединения, които в кисела среда (каквато е стомашният сок) се превръщат в меркаптани – токсични тела. Те достигат до 50 микрограма за чаша 5 %-но кафе – “ТП”). В живота си не съм опитвал кафе, даже не знам какъв вкус има, нямам и желание да разбирам като гледам пристрастеността на хората около мен, особено на младото поколение, което нон-стоп виси по кафенетата. Та малко се отклоних. Може би се чудите каква връзка има между кафето и дестилираната вода? Еми много просто – нямат връзка :P Освен, че това, което прави кафето, дестилираната вода го прави 10 пъти по ефективно. А да – и не е вредно ;)
Неслучайно много народи пият чай с дестилирана вода от време оно... И не само. Някои само дестилирана вода си праскат :P Ескимосите пият разтопен лед – което е дестлирана вода. Въпросът е защо те получават всичко необходимо от дестилираната вода, за което се казва, че липсва в нея? Защото тя е енергийна вода. Така че, който е мераклия да ходи до планината, да носи лопата и да пълни кофите със сняг – за цяла година ще има :P Важна е физиологичната близост на дестилираната вода например със сока на плодовете. Дестилираната вода е не само освободена от всичките механични съставки, но тя е и обезгазена, което я прави по-добра за употреба.
А научният принцип на Живата вода е следният: със специално уредче (физиците да кажат, аз не разбирам), се зарежда вода със положително заредени йони. А Мъртвата вода е заредена с отрицателно заредени катиони. И така водата е или положителна (лечебна) или пагубна за енергийното тяло на човека. Хубаво е също да се пие
така наречената “Слънчева вода”. Слагате си е едно шишенце/буркан/тас (хехехе) вода и я оставяте на терасата да кажем и да се зарежда от Слънцето. После си я джускайте като първите хора :P Слънцето е носителят на информация на планетата ни, затова е боготворено от древните народи. Обогатява положително водата.
Като заключение ще кажа само, че е хубаво да пиете дестилирана вода вместо обикновена. 2 часа преди сън с няколко капки лимонов сок. Какво му трябва на човек :P
Айде, че много се разписах. Надявам се да съм отговорил на въпроса ти ;)
« Последна редакция: Септември 06, 2005, 21:51:44 pm от Horus »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Посланията на водата
« Отговор #14 -: Септември 06, 2005, 23:12:55 pm »
10x за инфото, обаче остава проблема с набавянето и за сега само от аптеките и то не във всички има в големи количества. Един път питах в една и ми казаха че имали в ампули   :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27