Автор Тема: Астрален бой  (Прочетена 56663 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Астрален бой
« -: Август 23, 2005, 12:18:56 pm »
Преди няколко години ми попадна една статия касаеща астралния бой. И понеже напрактика всеки път когато заспя отивам в астрала и на мен ми се е налагало да се бия къде организирано къде самостоятелно ми се стори доста интересна. Така че ако някой има подобни прживявания нека сподели. Аз лично имам проблеми само до момента до който се усетя че съм в астрала и сънувам. Така нареченото осъзнато сънуване - когато знаеш че сънуваш знаеш че можеш да чиийтваш защото в астрала нещата не седят по същия начин както в 3Д и можеш да скачаш 20м скокове, да движиш неща с мисъл, дори съм ги трепал с кунг фу приоми които в 3Д определено не умея. Все пак сънищата ми са по-балансирани и в бойни операции не участвам често, но когото се случи става голямо шоу. Обикновно използвам някакво автоматично оръжие и странното е че когато имам някакво оръжие не изпитвам никакъв страх все едно че е нещо нормално и тогава много по-бързо се усещам че съм в астрала. Та ето я и статийката:


Астрален бой,битки и т.н.

  Астрални битки. Чакайте да видим от къде да започнем. Ами щом сте се хванали
  да четете това значи имате напредстава горе-долу за какво става дума като
  говорим за Астрал. Ако не знаете за какво ви говоря по-добре зарежете тази
  статия, потърсете информация за това какво е Астрал, как се "влиза" там и
  т.н., пък после може пак да се пробвате да прочетете това тук.
  Защити, предпазни средства и други такива.
  Сега да преминем по същество. Щом като веднъж си (скъпи читателю, надявам се
  нямаш нищо напротив да ти говоря на ти) се хванал да се занимаваш с Астрала,
  т.е. си се научил как да "влизаш" там рано или късно ще ти се наложи да се
  биеш. Не, нямам в предвид че трябва ти да нападнеш когото и да било, а просто
  в Астрала се подвизават всякакви кретени които много обичат да атакуват де що
  докопат начинаещи - не знам защо, сигурно защото ги е страх че ако се пробват
  да атакуват някой по-напреднал ще бъдат убити (ще обясня по-долу за убийствата
  в Астрала). Та, ти щом си стигнал сам да се "разхождаш" из Астрала това би
  трябвало да значи че учителя ти (т.е. човека който те обучава за това) би
  трябвало да те е научил да си създаваш защити, ако не е, откажи се да
  продължаваш докато не те научат. Винаги когато Browse-ваш из Астрала го прави
  като преди това си си вдигнал защитите на Мах, ама ВИНАГИ ! Това си е за твое
  добро, защото напоследък се навъдиха твърде много привърженици на Тъмната
  страна и познай какво ще ти се случи ако те хванат (знам че звучи изтъркано
  като в някой от множеството почти еднакви фантастични филми, но тъжната истина
  е че е така). Моят съвет е винаги когато можеш избягвай битките (поне докато
  не натрупаш достатъчно опит), нищо че може да те сметнат за страхливец -
  по-добре страхлив но жив отколкото смел но мъртъв. Имам в предвид че
  привържениците на Тъмната стана почти никога не действат сами (страх?), а пък
  да се срещнеш с 5 - 6 души свързани помежду си ти като начинаещ (би трябвало
  да си , щом си взел да четеш това) не мисля че ще имаш някакви шансове. Ако ли
  пък ти, читателю, си един от тях (Тъмните) - моля те откажи се на време и ела
  при нас, иначе рано или късно ще се наложи да се срещнем. Аз лично съм гътнал
  (убил) достатъчно такива ентусиазирани новобранци, и нищо че ми се носи името
  на човек който гъта на ред без да се замисля, боли ме, наистина ме боли при
  всяко едно такова ненужно убийство. Не, нямам в предвид че съм се размекнал,
  едно е да гътна някой който си го е заслужил с постъпките и действията си,
  съвсем друго е да гътна някой който тепърва започва да се занимава, но решава
  че ще се издигне в очите на свойте когато гътне някой от нас - Воините на
  Светлата страна. Хммм, май се поотплеснах, ама нещо влагам прекалено много
  емоции в писането на това . . .
  Та да се върнем на въпроса.Може би преди да продължим нататък ще е добре да
  пообясня какво означава думичката която използвам - гътане, или
  убиване/унищожаване/ на астралното тяло на някого.
  Значи, първото и най-важно - убиването на астралното тяло НЕ е убиване на
  физическото ! Е, да гътането на астралното тяло оказва влияние и върху
  физическото. Нямам в предвид че ако на астрално ниво ти отрежат главата вратът
  ти на физическо почва да кърви (не, не знам нищо за стигмите, но не мисля че
  имат нещо общо). Когато получиш нараняване (но не смърт) на астрално ниво това
  почти винаги оказва влияние на физическото тяло - т.е. ако някой ти отреже,
  премаже или нещо от сорта ръката на Астрално ниво има почти 100% вероятност да
  получиш изтръпване, болка, неприятно усещане на същата тази ръка на
  физическото ниво.А да, да не забравя, почти винаги по-сериозните щети които
  понасяш причиняват главоболие. А, ако бъдеш убит на астрално ниво, освен
  неприятно голямото количество болка (главоболие най-вече) което получаваш,
  повече не може да влизаш в Астрала (поне докато не ти се възстанови астралното
  тяло). При повечето хора времето за възстановяване на астралното тяло е
  различно, но почти винаги е от 6 месеца до година (има определени хора на
  които възстановяването им отнема от 2-3 дена до към 2 седмици. Кои са те ли ?
  Ще разбереш това рано или късно, в зависимост от това на чия страна ще избереш
  да бъдеш). Може би тук е мястото да ти кажа че има възможност тялото да бъде
  унищожено по такъв начин, че повече НИКОГА да не може да се възстанови. Този
  начин на гътване не се използва особенно често най-вече защото за него отива
  твърде много енергия, но напоследък ни се налага да го ползваме все по-често и
  по-често поради прекалено голямата бройка (и постоянно увеличаваща се) на
  Тъмните.
  Астрален бой.
  Може би не е лошо да минем по същество. Да речем че въпреки всичко си решил да
  се сбиеш. Участвал съм в достатъчно на брой битки - и в екип и сам. Някой хора
  предпочитат като тръгнат на бой да водят със себе си същества създадени от тях
  самите, като целта е да се отслаби максимално защитата на врага. Има даже
  случаи в които тези същества успяват да гътнат врага като по този начин
  спестяват работа на господаря си. Тази статия няма за цел да те научи как да
  създаваш подобни същества - това би трябвало да те научи учителя ти. В битките
  оръжията които се използват са всевъзможни - като почнем от класическите
  огнени топки и светкавици, минем през различните видове мечове, секири,
  лъкове, щитове и сие хладни средновековни, и не до там средновековни оръжия и
  стигнем до модерните оръжия - огнестрелни и т.н. Всеки ползва това което му е
  удобно. Не очаквай да ти обяснявам как се създават които и да е било от тези
  оръжия, имаш достатъчно фантазия (надявам се) и би трябвало да можеш и сам да
  се справиш с това. Моята цел в момента е предимно да ти обясня що е то
  Астрален бой и битки (въпреки че като чета по-горе колко неща на които не им е
  тука мястото съм вмъкнал . . . ама карай, повечко знание никога не е излишно)
  .
  Съвет : винаги когато тръгваш на Астрален бой освен необходимите ти оръжия си
  създай или гепи от някъде (не се смей !) ризница или нещо от сорта. Значи,
  колкото и да е здрава защитата която имаш винаги има някой който може лесно да
  я пробие след което ти оставаш незащитен, а докато направиш нова . . . биваш
  накълцан на парчета. А и честно казано защитите които съм виждал (говоря за
  защити на хора, ако имам възможност ще видя да вмъкна и нещо за защитите на
  местности) винаги пречат и ограничават действията на собственика им (да не
  говорим за скоростта).
  Способи за астрален бой.
  Както вече споменах някъде по-горе, всеки ползва каквито оръжия сметне за
  добре. Но аз лично ти предлагам да си набавиш по какъвто и да било начин нещо
  за близък бой (меч, секира и т.н.). Да, огнените топки, светкавици и други
  подобни вършат работа когато врагът ти е на разстояние и не особенно подвижен,
  но когато е на "една ръка разстояние" какво ще правиш ? Колкото и да си бърз в
  правенето на "специалните ефекти" (светкавици и т.н.) колко време мислиш
  отнема на някого да замахне с меч и да те съсече? Друго което е що годе важно
  е да имаш някакви собствени същества (казах че няма да ти обяснявам как се
  правят - имаш си учител за тая работа). Ами колкото и да си добър в боя,
  когато срещу теб се изправят 300-400 същества без значение от какъв вид трудно
  би могъл да се справиш сам с тях. Е да, можеш да ползваш и спец ефекти (огнени
  топки, светкавици, каменен дъжд и т.н.) с голям радиус на щети, но не забравяй
  че отнемат доста енергия, а като си поизхабиш енергийката за такивата неща и
  след това като ти се наложи да се изправиш срещу самия ти противник, а и както
  вече казах тия същества могат да нападнат самия ти враг след като се справят с
  неговите същества ? Разбираш ли сега какво имам в предвид ? Иначе спец
  ефектите вършат идеална работа когато ти се налага да нападаш място защитено
  от някакъв вид силна (голяма) защита и/или нечий замък. НЕ ! Няма да ти
  обяснявам нито за големите защити, нито за замъците ! В някоя друга статия
  може и до там да стигнем, защото ако и за това взема да пиша ще завзема цялото
  списание. Първо и основно правило при атаките на такива неща : никога, ама
  абсолютно никога не тръгвай сам. Или работи в екип с някого или атакувай със
  съществата които сам си си направил. Ами добре де, замисли се : учил си
  история, чел си книги, гледал си филми - някъде си срещал атака срещу нечии
  замък само от един човек ? Хм, остави филмите тип Рамбо, Терминатор и сие
  глупости. Е ? Да, точно така, не става. Въпреки че и такива случки съм виждал
  (ами има луди всякави).
  Друго за което не е лошо да помислиш е да си направиш някакви оръжия обсаден
  тип. Катапулти, балисти и други такива. Добре де, ако искаш можеш да се
  пробваш да направиш разни неща от рода на РПГ, гранати и т.н. модерни оръжия.
  Обаче за тях ще ти трябват много време и ресурси (енергия), а и опитен полигон
  естествено. ВНИМАВАЙ ! Като правиш такива неща (огнестрелни) като нищо може да
  сгрешиш някъде и познай какво ще ти се случи (сещаш ли се за множеството
  нещастни случай с алхимиците през средновековието?). Просто обсадни оръжия ще
  ти трябват най-малкото защото няма да хабиш толкова много енергия по време на
  битката (а пък тях (обсадните оръжия) си ги правиш преди атаката), докато
  разните идейки от рода на огнени топки и т.н. . . . най-малкото, огнената
  топка с която би могъл да унищожиш човек какви вреди мислиш че ще направи на
  една да речем каменна стена ? Да, точно така - никакви.
  Всичко което казах до тук за големите атаки е за атака срещу нечии замък или
  укрепено място, но идеално върши работа и срещу някоя от големите защити.
  Надявам се скъпи читателю, че що годе ти е станало ясно за какво става дума.

  Ами мисля че за сега е това. Ако имаш някакви въпроси, мнения и други от
  сорта, пиши на на моят e-mail : [email protected] . На по-важните и
  интересни въпроси ще отговарям направо тук, в списанието.

  NIK THE FLASH
« Последна редакция: Октомври 22, 2005, 19:06:44 pm от Alien »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Астрален бой
« Отговор #1 -: Август 24, 2005, 00:29:00 am »
Напълно съм "бос" в тези неща, но това много ми прилича на някоя Masive Multiplayer игра.  :o  ???
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re: Астрален бой
« Отговор #2 -: Август 24, 2005, 01:28:24 am »
Дам тва и аз го четох от клубовете на дира  :) иначе в някакви големи мелета не съм участвал насън :) според мен всеки е имал такива преживявания я срещу човек/чудовище/същество.Доколко това са някакви външни мислеформи или същества не съм сигурен,понякога имам чувството че тези противници са част от мен или мои творения говоря за сънищата понятието астрал ми е некво мъгляво като идея и го свързвам с ярките сънища по-принцип.Някъде бях чел че в момента астрала се изчиства от негативните мислеформи и същества от светлите сили на вселената които работят за въздигането на земята.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Астрален бой
« Отговор #3 -: Август 24, 2005, 02:19:26 am »
По принцип в сънищата ми когато ме е застрашавало нещо винаги съм бягал от него, нямам спомен да съм се бил. Защото в повечето случаи бяха някакви извънземни и чудивища. Но това беше като бях по-малък, отдавна не съм имал сън който да помня, може би повече от година. Не е ли странно като си малък сънуваш повече и помниш повече от тези сънища. Дори сънищата в които виждаш моменти от бъдещето ми се случваха когато бях по-малък. Такива не съм имал от години, на какво ли се дължи това?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Астрален бой
« Отговор #4 -: Август 24, 2005, 02:39:55 am »
Дължи се на много неща - най-вече защото се замърсяваш с лоши мисли, както и всички ние останали. Допреди няколко месеца помних сънищата си с детайли и цветове. Сега ми се случва рядко.
Alien, да остана ли с впечатление, че чувстваш астралният бой като нещо "яко"? Защото доколкото знам трябва да можем да контролираме сънищата и да се будим винаги, когато пожелаем. А от такива неща трябва да се бяга. Пък автора на написаното ми се струва, че взима нещата доста несериозно и се прави на интересен. А това са много опасни неща и може да се потъне. По принцип хич не ми харесва цялата статия. Като че ли ти казва - "Давай, впусни се!"
А хич не трябва и да се помисля даже...
 ;)
« Последна редакция: Януари 22, 2006, 02:50:41 am от Alien »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Астрален бой
« Отговор #5 -: Август 24, 2005, 09:29:44 am »
Ами ако попадна в ситуация в която съм обкръжен и няма де да се ходи винаги се събуждам Освен това ми прави впечатление че бягам само когато не осъзнавам че сънувам тоест си мисля че е наистина и следователно е нормално да бягам. Но много пъти ми се случва докато бягам да да се усещам че сънувам и тогава аз почвам да ги гоня. Усещането да очистиш някой от тъмните е доста добро защото те направо се гаврят със сънищата на всички останали и които не могат да се защитават. Освен това има и друг момент това че съня не се помни не означава че не го е имало - има един прозорец от около 5 мин след като се събудиш когато си на границата между двата свята и точно тогава трябва да се напънеш да си спомниш. Разбира се съня може да се окаже и травмиращ и затова явно има някакъв защитем механизъм и не се помнят. Но най вече се помнят тези от които се събуждаме преждевременно и това обикновенно са кошмари. Аз имам практика да се събуждам поне 5-6 пъти на нощ за около 1мин и така помня сънищата по-лесно.
А мисълтита ти че трябва да контролираме сънищата си е много вярна но тва не става лесно щото има прекалено много фактори. По този въпрос обаче може да се тренира и единствения начин да контролираш съня си докато си в Астрала е е да осъзнаваш че сънуваш и тогава е много по лесно -явлението се казва Lucid dreaming  и можете д намерите материали в нета за него.
Освен това има много материали подсказващи че рептилите до голяма степен се бъркат в Астрала и съответно нашите сънища и опитващи се да ни манипшулират по този начин.
« Последна редакция: Януари 24, 2006, 15:27:25 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Астрален бой
« Отговор #6 -: Август 24, 2005, 16:49:20 pm »
Рептилиите манипулират и сънищата и астрала и 4то измерение, което са горе долу едни и същи неща :) Аз за това написах онази сатия, че е опасно да се отварят чакри и да се пътува в измерения. Защото там те са царе за жалост.
Иначе филма Waking Life е точно за сънуването и много неща могат да се научат от него ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Астрален бой
« Отговор #7 -: Август 24, 2005, 19:01:09 pm »
Ами те рептилите се бъркат и в 3Д но това не означава че трябва да ги оставим да ни управляват. Относно астрала имаш избор да не правиш астрална проекция и да не  влезеш по този начин там но по никакъв начин неможеш да предовратиш влизането по време на сън и е много по-добре ти да контролираш нещата отколкото те теб. Това че хората не си спомнят сънищата и съответно пребиването си в астрала не означава че  те реално не са били там. Има много практики които помагат да се преоодолее това. Ако не си спомняме съновиденията това време си е направо проспано все едно не  си съществувал. Освен това когато незнаеш какво правиш и какво става и когато не можеш да контролираш сънищата си точно тогава ставаш подвластен на манипулация и вместо да ходиш и да вършиш това което ти искаш се озоваваш в реалност от която трябва да бягаш или да изпитваш страх.
Относно астралната проекция и осъзнатото сънуване имам една книга на английски който се интересува мога да му я пратя ето една малка част от нея относно важността да различаваме кога сме в 3д и кога в 4Д. Както казах ако разбера че съм в Астрала оттам нататъка вече се чувствам доста по-добре но не винаги се получава.

Lucid Dreaming
To become Lucid in dream you need to program yourself with a trigger to make you realise when you are dreaming, in order to take control over it, i.e., become lucid. The best way of doing this is by getting into the habit of doing frequent reality checks during your daily life.


Reality Checking
A reality check is when you stop what you are doing and check the reality level of your situation. This is simple to do. Every time you do a reality check. Ask yourself:

Is this a normal situation, is there anything strange about it?
Can I fly? Try floating up in the air.
Try closing your eyes. This is a dead giveaway as you cannot close your eyes in astral form.

Note: This reality checking must become habitual to be effective.

When you do a reality check during a dream, you will realise you are dreaming and can take control of it. It is then important to affirm to yourself you are going to remember everything. Tell yourself over and over, " I will remember this when I wake up."


L.D. Trigger
The key to success with reality checks is to have a good trigger for it. This should be something you would normally do many times a day. This can be any kind of habitual action, but here are a few ideas:

Time: Every time you look at your watch, do a reality check. An electronic watch is a good aid. Set the timer to beep hourly. When it beeps, do a reality check.

* A wrist watch, beeping hourly, is the most effective *

Hands: Every time you notice your hands, do a reality check.

Smoking: If you smoke, every time you have a cigarette, do a reality check. You will usually find yourself reaching for a cigarette during the course of a dream, if you are a habitual smoker.

Note: It takes time to make your trigger habitual, usually a few weeks. It also helps to do a few affirmations before you go to sleep, e.g., "I will remember to look at my watch"

I suggest you enjoy the L.D. for what it is. Communal dream pools are very colourful places and usually lots of fun. You will see all kinds of weird and wonderful things there and have all kinds of adventures.

Note: To improve your memory of the L.D. don't forget to remind yourself constantly during the L.D., to remember it all.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Астрален бой
« Отговор #8 -: Август 24, 2005, 23:05:39 pm »
Нали и аз това казвам ;) Че трябва да се контролира. Винаги трябва да може да различаваме сън от реалност. Момента, в който разберем, че сънуваме, възможностите са неограничени. Просто според мен боевете трябва да се избягват. Но това е лично мнение. Прати я тази книга ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Астрален бой
« Отговор #9 -: Август 25, 2005, 02:07:27 am »
Прати ми я и на мен да знам нещо поне за обща култура.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Астрален бой
« Отговор #10 -: Август 25, 2005, 08:58:23 am »
Пратих ви я  :) бтв тез иконки за емоциите са мноо грозни  :-[

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Астрален бой
« Отговор #11 -: Август 25, 2005, 12:42:18 pm »
Би ли ми я пратил и на мен тая книжка.Че тва е материя от която живо се интересувам...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Астрален бой
« Отговор #12 -: Август 25, 2005, 18:28:19 pm »
Готово  :D
« Последна редакция: Декември 09, 2005, 21:55:05 pm от Alien »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Астрален бой
« Отговор #13 -: Август 26, 2005, 00:52:10 am »
Мерси много.
 А автора на тая статия явно бая фентъзи е чел.Не съм излизал чак толкова често,но ми хрумват поне пет неща по-добри от огнените топки и светкавици :)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Астрален бой
« Отговор #14 -: Август 26, 2005, 02:28:28 am »
Ми явно си пада по средновековието човека. За мен е по-лесно да си ги трепя с автомат  ;D . Разбира се битките са една много малка част от нещата които могат да се вършат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27