Автор Тема: Млечния път  (Прочетена 19047 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re: Млечния път
« Отговор #45 -: Март 08, 2007, 14:28:30 pm »
ако не ти харесва гледната ми точка, приеми я като шега.
Добре, аз по-принцип не се нервя на такива изказвания. Лошо няма - давайте.  :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Млечния път
« Отговор #46 -: Март 08, 2007, 15:54:14 pm »
(за тези които ЗНАЯТ!)

На 27-ми Февруари университета в Аризона излезе със съобщение за най-новото си откритие, че: "Центъра на нашата Галактика - Млечния път е започнал да излъчва ускорени космични лъчи!".

ВРЕМЕ Е!
Я ми дай линк към официалното съобщение от Аризонския Университет.

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2007-02/uoa-mwb022707.php

http://www.zeenews.com/articles.asp?aid=357158&sid=ENV&ssid=27

http://freerepublic.com/focus/f-chat/1796162/posts

Още? Самото проучване е обявено на 27/02.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Млечния път
« Отговор #47 -: Март 08, 2007, 17:50:50 pm »
http://www.enchantedlearning.com/subjects/astronomy/solarsystem/where.shtml



Цитат
Слънцето е на около 26,000 светлинни години от центъра на Млечния Път, който е около 80 -120 х св. г. в диаметър и 7000 дебел. Ние се намираме в една от неговите спирални ръце, почти към края. На Слънцето му отнема грубо около 200-250 милиона години за да направи една обиколка около Млечния Път.
...
Има и още, но това е началото на статията. Та мисълта ми беше, че няма да минем през центъра на млечния път може би никога, камо ли в близките 10ина години. Ние се намираме почти в неговия край. (Според някои учени именно затова нямаме много съседи (демек малко звезди има наоколо))
Затова и някои писатели-фантасти превъзнасят гледката, която бихме имали, ако се намираме на планета (или в космоса), някъде близо до средата на галактиката. Видимите звезди са повече с хиляди. А и тяхната яркост е доста по-голяма.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #48 -: Март 08, 2007, 18:33:38 pm »
как така да минем през центъра на млечния път ??

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Млечния път
« Отговор #49 -: Март 08, 2007, 18:56:59 pm »
как така да минем през центъра на млечния път ??
Поне каквото аз съм чел е, че поради факта че Земята се намира в периферията на нашата галактика като се вземе предвид въртеливото движение което извършва самата галактика (по точно обектите в нея) би следвало никога да не преминем от там. Така че, сори ама скоро няма да разберем какво има в центъра освен ако не владеем Farsight(далечно виждане), а това е много трудно.  ;)
От къде си изведе мнението за центъра на галактиката? И защо според теб има съзнание(или каквото ти смяташ) там? Каква "светлина" се излъчва от там? Въобще как достигна до тези изводи?
[/U

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Млечния път
« Отговор #50 -: Март 08, 2007, 18:59:35 pm »
         По някакво стечение на обстоятелствата не само пресичаме галактическия екватор, но ще направим това  точно в центъра на галактиката, където е най-голямата маса. Повече маса означава повече гравитация . Това пък означава соларни нарушения.      

Става дума за твърдение в този откъс от статиика от в. "СС"
« Последна редакция: Март 08, 2007, 19:00:43 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #51 -: Март 09, 2007, 04:19:59 am »
@габаро, попитах танграта какво има предвид, но изглежда албиони ми отговори. цитатът от вестника е много мъгляв, ако не знаех, че се изравняват плоскостите на слънчевата система с тази на галактиката, сигурно и аз щях да си помисля, че имат предвид да минем през центъра на галактиката  laugh

Oberon

  • Гост
Re: Млечния път
« Отговор #52 -: Март 09, 2007, 19:25:34 pm »
Сега, Слънцето, обикаляйки за 250 млн. години около Галактичния център, не се движи по галактичната равнина.Галактичната равнина е равнина, която пресича центъра на Млечния път, и е разположена по движението на телата в галактиката. Слънцето не се движи по галактичната равнина, а се гмурка под и над нея. Отсрани погледнато, се движи по зигзаг.

Може би тезата, че Слънцето ще премине през центъра на галактиката, има предвид, моментът в който Слънцето пресече галактичната равнина.

Оберон

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Млечния път
« Отговор #53 -: Март 10, 2007, 01:28:14 am »
и аз това имах предвид, че се изравнява слънцето с равнината на галактиката. иначе да мине през центъра на галактиката...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27