Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 295544 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #450 -: Октомври 29, 2009, 09:27:13 am »
Какво мислите за откритието ми? :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #451 -: Октомври 29, 2009, 11:14:44 am »
Ако не друго, поне си човек, който мисли.   :)
Родовия знак, за който казваш едва ли ще означава това на една такава скица. Аз например се сещам, че с този знак са отбелязани някакви подпори, необходими за изграждането на целия комплекс.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #452 -: Октомври 29, 2009, 22:15:53 pm »
Родовия знак, за който казваш едва ли ще означава това на една такава скица. Аз например се сещам, че с този знак са отбелязани някакви подпори, необходими за изграждането на целия комплекс.

Аз пък мисля например, че тези знаци, обърнати обратно, може да са и елементарни знаци за хора-два крака и две ръце.Какви подпори с разклонения ??Подпорите обикновено са прави, г-образни, т-образни ири п-образни.
Бараджи може и да е прав-звучи много правдоподобно.

Неактивен змей

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #453 -: Декември 21, 2009, 11:51:23 am »
Добре, привет и пожелание за внимание! Запознах се подробно с писанията относно темата за гробницата на Бастет. Наистина имам впечатление, че се пише изискано, внимателно, възпитано, незлобливо, дори компетентно и разумно и щеше да бъде наистина впечатлително за несведущите, ако можеше да се преодолее усещането, което  през цялото време се натрапва. Вопиюща несправедливост по отношение на авторът на книгите за Бастет - покойния Кръстю Мутафчиев.Почувствах се като лично засегнат и поради това мисля, че не трябва с лека ръка да се правят характиристики и квалификации.Познанството ми с К.Мутафчиев ме задължава в името на неговата памет да споделя, че истината за Бастет си отиде заедно с него в небитието. Обаче има и нещо ново и неизвестно, останало от него и публикувано в сайта на bufonet.com, а то си заслужава повече внимание и анализ.Ето затова и поради слабата информираност на участниците в този форум реших, че мога да споделя тези слова и се надявам да бъда разбран.   

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #454 -: Декември 21, 2009, 12:43:05 pm »
Защо не  споделиш със нас! Нека и ние да се информираме :drinks:Не бъди толкова потаен!Може би тази информация,която ще ни дадеш,ще е от значение!Тогава,ще можем да дискутираме по-обстийно този въпрос!Поздрави :drinks:

Неактивен змей

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #455 -: Декември 21, 2009, 13:09:27 pm »
frynji , нямам какво да споделям, знам само от К.Мутафчиев, че ченгетата от ДС са изтършували в домът му, преди да го натикат в панделата и са взели всичко, каквото е имал като документи, факти, сведения и различни писани и кодирани информации относно "пещерата, гробницата и дори някакъв древен пергамент или кожа, върху която са били нанесени конкретни географски местности, имена и други непонятни символи"! Ако някой има инфо за този обект, това са само бившите офицери от ДС и техните началници, които не знам дали сега са живи и ако не са, значи всичко е или загубено безвъзвратно или Някой,Някъде знае всичко и Някога, когато му дойде времето ще проговори и нещата ще ли легнат по местата. Другото са думи,приказки и писане на врели-некипели!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #456 -: Декември 21, 2009, 14:32:51 pm »
"Новото" и "неизвестното" от bufonet.com съм го публикувал 10 страници назад и е коментирано подробно от хората тук.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #457 -: Декември 22, 2009, 00:04:08 am »
Добре, привет и пожелание за внимание! Запознах се подробно с писанията относно темата за гробницата на Бастет. Наистина имам впечатление, че се пише изискано, внимателно, възпитано, незлобливо, дори компетентно и разумно и щеше да бъде наистина впечатлително за несведущите, ако можеше да се преодолее усещането, което  през цялото време се натрапва. Вопиюща несправедливост по отношение на авторът на книгите за Бастет - покойния Кръстю Мутафчиев.Почувствах се като лично засегнат и поради това мисля, че не трябва с лека ръка да се правят характиристики и квалификации.Познанството ми с К.Мутафчиев ме задължава в името на неговата памет да споделя, че истината за Бастет си отиде заедно с него в небитието. Обаче има и нещо ново и неизвестно, останало от него и публикувано в сайта на bufonet.com, а то си заслужава повече внимание и анализ.Ето затова и поради слабата информираност на участниците в този форум реших, че мога да споделя тези слова и се надявам да бъда разбран.  


Драги Змей, виждам, че си нов, тук и това е добре.Нужни са свежи идеи и гледни точки.Но мисля, че трябва и ти да преодолееш някои твои вътрешни противоречия, относно участниците в този форум-виж подчертаното. :)
А и тук сме градивен форум (е с някои малки изключения, както винаги), избягваме лични квалификации и наблягаме на личния принос, мнения, информации, факти, доказателства и т.н. :yes:

« Последна редакция: Декември 22, 2009, 00:08:19 am от marhs »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #458 -: Декември 27, 2009, 15:31:30 pm »

Птицата от ляво е Ба. Ба представлява сила, която има способността да възприема форма и да се изявява като форма. В Новото царство на Египет се изобразява като сокол с глава на човек.

Кучето от древно египетски означава господар, властелин. Кучето символизира Бог Баал, който е бог на войната, бурите и грамотевиците.   

Символа между Ба и кучето са четирите посоки на света. 
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 12:31:31 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #459 -: Януари 14, 2010, 15:06:45 pm »
Уважаеми съфорумци,

 предлагам да насочим вниманието си към конкретни действия.Да създадем една или няколко работни хипотези и да започнем да изследваме градивно тази така интересна тема.
 Досега сме намерили цялата налична информация в нета,дали сме много и разнообразни мнения,предложили сме повече от достатъчно варианти.Нека се кнцентрираме в настоящето и бъдещото ръководени от един простичък въпрос:
 "какво можем да направим ?"
 :drinks:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #460 -: Януари 14, 2010, 23:19:23 pm »
 Оо Здравей  Manve :) За много години!
Къде се загуби ве човек.Темата беше в летаргия известно време :)
Първо трябва да се види дали има интерес към темата у достатъчно хора.
А и нищо не може да се прави преди Април-Май, когато времето ще топло и сухо, и добро за екскурзии.

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #461 -: Януари 14, 2010, 23:57:48 pm »
За много години marsh  :drinks:
На линия съм вече  ;)

Интерес към темата,смятам,ще се намери ;D

Исками се да обединим усилия в нещо градивно и да се надяваме - резултатно.

Първата фаза - наблюдението вече сме я преминали.Поради специфичното разположение на комплекса няма как да си направим лагер и няколко дни да потършуваме из гората.
 За това трябва да ходим там с готов план за действие,да търсим и получаваме нова информация.
 В района се наблюдат НЛО относително често и това може би има връзка с комплекса.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #462 -: Януари 15, 2010, 15:40:40 pm »
Само кажете кога да си стягам багажа.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #463 -: Януари 15, 2010, 20:03:00 pm »
През лятото  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #464 -: Януари 16, 2010, 03:15:30 am »
Нямам търпение. :yahoo:
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27