Автор Тема: Урантия  (Прочетена 97899 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Отг: Урантия
« Отговор #60 -: Април 20, 2006, 16:49:12 pm »
Тази книга "Урантия"е специална разработка на тъмните сили.

Не си мислете , че като се говори в нея истина е нещо уникално.Не се подвеждайте и заблуждавайте.Тъмните сили не спят.



Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #61 -: Април 20, 2006, 18:45:09 pm »
Здравейте, скоро бях във Варна и търсих в книжарница "Универсум", където пише на сайта че я продават на руски.
Резултата беше, че даже не знаеха какво е "Урантия".

На какво я има в "Пингвините"? На английски ли? Имам я в английски на оригинал. Вие ли сте човека от Варна, който се е заел да я превежда? Мога да ви пратя книги в електронен вариант на Хуан Хосе Бенитес, които черпят от "Урантия" ако това може да ви бъде полезно.

Поздрави!

Н.

Няма я никъде другаде в България, освен в тази книжарница и няколко библиотеки. Ако търсиш книги пиши ми какво ти трябва. Книгите на Бенитес ги имам, те са превеждани от испански и нямат голяма стойност, те са свободен преразказ, той дори и права няма да цитира книгата Урантия, но това е друга тема. Благодаря за предложението все пак. Ако нещо те интересува питай. А ти откъде я намери на английски и откога я имаш? От Варна ли си?

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #62 -: Април 20, 2006, 18:48:55 pm »
Тази книга "Урантия"е специална разработка на тъмните сили.

Не си мислете , че като се говори в нея истина е нещо уникално.Не се подвеждайте и заблуждавайте.Тъмните сили не спят.




Ако имаш доказателства пиши какви са, иначе тъмното и светлото са нюанси и въпрос на гледна точка. Ако не си настроен за теб това са тъмни сили, ако се настроиш вече не са. Тъмните сили също са ти полезни, за да намериш светлината. В тази книга се говори за светлина и живот, едва ли това ги вълнува въпросните тъмни сили, но ти си знаеш.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Урантия
« Отговор #63 -: Април 20, 2006, 19:09:24 pm »
Той не е от Варна но аз съм  :P Аз също я имам на английски бях си я дръпнал преди години от нета освен това има официален сайт на Урантия където ги има всички глави онлайн. Все пак очаквам бг версията с интерес  ;)

firma

  • Гост
Отг: Урантия
« Отговор #64 -: Април 20, 2006, 19:40:34 pm »
Тъмните сили също са ти полезни, за да намериш светлината. В тази книга се говори за светлина и живот, едва ли това ги вълнува въпросните тъмни сили, но ти си знаеш.

Тази книга е разработка на Масоните с подкрепата на Дявола(висш енергиен разум)
Значи предлагаш да използвам тъмните сили,за да намеря светлината. :--- :--- :--- :o


Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Урантия
« Отговор #65 -: Април 20, 2006, 20:32:48 pm »
Различни пътища,злото също може да служи за добро,или както казваше един познат-черен гносис и чалга.Библията е плод на същите тея тъмни сили,за тва чети по природата.Освен себе си нямаш нужда от нищо
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Урантия
« Отговор #66 -: Април 20, 2006, 20:39:08 pm »
Здравейте, скоро бях във Варна и търсих в книжарница "Универсум", където пише на сайта че я продават на руски.
Резултата беше, че даже не знаеха какво е "Урантия".

На какво я има в "Пингвините"? На английски ли? Имам я в английски на оригинал. Вие ли сте човека от Варна, който се е заел да я превежда? Мога да ви пратя книги в електронен вариант на Хуан Хосе Бенитес, които черпят от "Урантия" ако това може да ви бъде полезно.

Поздрави!

Н.

Няма я никъде другаде в България, освен в тази книжарница и няколко библиотеки. Ако търсиш книги пиши ми какво ти трябва. Книгите на Бенитес ги имам, те са превеждани от испански и нямат голяма стойност, те са свободен преразказ, той дори и права няма да цитира книгата Урантия, но това е друга тема. Благодаря за предложението все пак. Ако нещо те интересува питай. А ти откъде я намери на английски и откога я имаш? От Варна ли си?

Донесоха ми я от чужбина. Както и да е.
Не ми казахте вие ли сте човека, който се занимава с превода?
Можете ли да предоставите нещо на български от книгата?

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #67 -: Април 20, 2006, 20:44:28 pm »
Тъмните сили също са ти полезни, за да намериш светлината. В тази книга се говори за светлина и живот, едва ли това ги вълнува въпросните тъмни сили, но ти си знаеш.

Тази книга е разработка на Масоните с подкрепата на Дявола(висш енергиен разум)
Значи предлагаш да използвам тъмните сили,за да намеря светлината. :--- :--- :--- :o



Ако нямаш представа какво е светлината не ти остава друго, освен да опознаеш какво не е светлина, и едва тогава да се настроиш на светла вълна, деленето на светло и тъмно, добро и зло, е необходимо в нашето измерение, то е необходимо условие в процеса на еволюция, иначе такова делене не съществува, няма нищо освен цялост и единство. Тези приказки за масонствата донякъде са верни, но не и за тази книга. Пропуснал си доказателствата.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #68 -: Април 20, 2006, 20:51:29 pm »
Донесоха ми я от чужбина. Както и да е.
Не ми казахте вие ли сте човека, който се занимава с превода?
Можете ли да предоставите нещо на български от книгата?

Не е важно кой съм. Нямам право да предоставям материали преди да са в окончателен вид, такова е изискването на фондацията, вие също нямате право да предоставяте цитати от българския или някой друг сайт на фондацията без да сте поискали разрешение от собственика на авторските права. Имате право единствено да публикувате линкове към съответните страници, такава е политиката на фондацията. Обложката на книгата, която сте взаимствали от българския сайт също съм сканирал лично аз от корицата на самата книга.
Поздрави на всички родни урантийци.  :)
« Последна редакция: Август 22, 2006, 08:37:07 am от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Урантия
« Отговор #69 -: Април 21, 2006, 00:45:16 am »
Xpuctoc Muxaul,
от нивото на знание, което си постигнал (благодарение на Урантия и другите извори), можеш ли да направиш сравнение между Урантия и Анастасия?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #70 -: Април 21, 2006, 08:46:00 am »
Xpuctoc Muxaul,
от нивото на знание, което си постигнал (благодарение на Урантия и другите извори), можеш ли да направиш сравнение между Урантия и Анастасия?

Съжалявам, но не съм запознат с учението на Анастасия. А и такива сравнения са игра на ума, духа няма нужда от такива сравнения, приемете всичко, което ви допада и отхвърлете всичко, което не ви допада. Всеки има вътре в себе си собствено мерило и всякакви приказки и сравнения са ненужни. Вътрешен глас, интуиция, дух, Настройчик на Мисълта - за това става въпрос.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #71 -: Април 21, 2006, 08:59:22 am »
ще намерите каквото търсите в нея.

Християнските богослови говорят така за Библията и са прави.

няма противоречия с нищо друго известно до момента.

Не е ли било това целта?
Силно се съмнявам,че в раздела за Иисус няма да се открие нещо,което да е в противоречие с друго нещо известно до момента.

Но ако сте готови за нея тя ще ви намери.

Това ми звучи малко зловещо, напомня ми за израза "Точен като смъртта"  .



Книгата не е за всеки, не е за масовия читател, по реакциите в тази тема е ясно защо.

Може би,книгата е само за последователи ?!

Защо на някои им е толкова трудно да назовават нещата с истинските им имена?
Едно знам,когато човек говори за Бог и смисъла на живота,това е вяра.
Когато организация (фондация,братство) говори за Бог и смисъла на живота,това е секта.


Какво точно те притеснява? Сравненията, които пишеш, са плод но ума ти, ако си чел Кастанеда вероятно си запознат какво е ума и на кого служи. Ако си имал изменени състояния на съзнанието не би писал подобни сравнения и не би лепил етикети на това, което не разбираш. Ти си автомат на ума си, осъзнай се. Спри мисълта и почувствай това, което си и това, което е извън теб, да видим дали са различни неща. Не мислете, а осъзнавайте. Ако човек е осъзнал, какво представлява, не би си играл с думите, а би се вслушал във вътрешния си глас. Твоят ум заглушава вътрешния ти глас, както изглежда. Умът ти ще намери безброй причини да те държи далеч от истината. Всякакви опити да определиш, какво е това учение, са плод на твоя собствен ум и затова не важат за никого другиго, освен за теб самия - това е твоя собствен затвор, който ти сам градиш за себе си. Аз не мога да дам такова определение за учението, дори не твърдя, че го познавам добре. Не познавам никой друг, който да смята, че е запознат с учението достатъчно добре, защото то се усвоява цял живот. Аз не се опитвам да търся последователи, ако това е секта аз пръв ще се откажа от нея. Не съм агитирал никого, теб също няма да те агитирам. Имаш сърце - използвай го.
« Последна редакция: Април 21, 2006, 09:03:03 am от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Урантия
« Отговор #72 -: Април 21, 2006, 09:05:41 am »
Xpuctoc Muxaul, кога ще имаме възможността да прочетем "Урантия" на български?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Урантия
« Отговор #73 -: Април 21, 2006, 09:27:14 am »
Xpuctoc Muxaul, кога ще имаме възможността да прочетем "Урантия" на български?

Не мога да се ангажирам със срокове, превода е много тежък, няма преводачи, нито средства.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Урантия
« Отговор #74 -: Април 21, 2006, 19:59:34 pm »
Много се радвам. Отдавна смятах да ви намеря и да направя контакт с вас. Ето, че сам идвате - разбира се не е случайно. Изключително е трудно да се чете "Урантия" на чужд език, дори той да бъде владян. Просто текста е прекалено тежък, а информацията е колосална. Иначе сте абсолютно прав, че книгата сама стига до тези, които е предназначена. Говоря от личен опит :)

Кажете поне докъде е стигнал превода. Мнооого отдавна ви бях писал писмо, в което ми казахте, че няма да стане в близките 3-4 години. Важи ли още това изказване?

Поздрави!

Н.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27