Автор Тема: Деца на Мрака  (Прочетена 13533 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Деца на Мрака
« Отговор #30 -: Октомври 10, 2008, 09:54:10 am »
Правителството уволни ген. Драшков от ДАНС


Вероятната причина са скандалите с брат му и особената любов на фамилията към скъпа недвижима собственост


netinfo.bg
09.10.2008

Заместник-директорът на Държавна агенция "Национална сигурност" ген. Иван Драшков е уволнен, съобщи правителствената информационна служба без да даде подробности.

По закон заместник-директорите на агенцията се определят от правителството за срок от пет години по предложение на председателя на ДАНС.

Вероятната причина за преждевременното освобождаване на Драшков е скандалът с афера около сделка с общински терен в столичния квартал "Стрелбище". Фирмата, замесена в скандала е собственост на Петър Иванов Драшков, брат на генерала.

Преди дни кметът на София Бойко Борисов даде на прокуратурата търговското дружество "Сида-С", заради опита й да направи незаконна сделка с общински терен от 14 декара в ж.к "Стрелбище", местност "Хиподрума" и "Стрелбище".

Проверка в деловодството на Столична община и район "Триадица" е установила, че никога не е сключван Договор за продажба между Столична община и фирма "Сида- С" ЕООД.

В представения от фирмата договор за продажба е фалшифициран подписът на кмета на София Бойко Борисов. Същият договор е послужил за издаване на нотариален акт № 119 , том І, рег. № 4191, Дело 103 от 2008 г. Цитираният номер на преписка в договора е за съвсем друг имот и трето лице.

Според фирмените регистри, едноличен собственик на фирма "Сида-С" е Петър Иванов Драшков. Фирмата е регистрирана през 2004 г. в блок 3 на столичната улица "Райко Алексиев"26. Предметът й на дейност е архитектурни и инженерингови решения.

"Убеден съм, че брат ми не се занимава с фалшифициране на подписи и печати", заяви Иван Драшков пред медиите по повод на обвиненията на столичния кмет. Той допуска, че може да е влязъл в някакви схеми и да е бил подведен, но категорично не би тръгнал "да прави глупости".

На въпрос дали ще подаде оставка заради скандалите в ДАНС, Драшков отговори: "Няма за какво".

Днес избухна нов скандал, този път със сина на Иван Драшков,който почти засенчи опита на брат му Петър да открадне от Столичната община 14 дка в кв. "Стрелбище".

25 годишният Иван Драшков - син на генерала е инвеститор на жилищния комплекс "Езерото" в столичния квартал "Дружба" и собственик на 160 чисто нови апартамента, установила проверка на БГНЕС.

Младият мъж е мултимилионер, а очевидно имотите са слабост на фамилията Драшкови. Инвеститор на суперлуксозния комплекс от затворен тип до езерото в квартал "Дружба" е фирма "Ай Ти Ди Груп", чийто едноличен собственик е Иван Иванов Драшков, показала проверка във фирмените регистри ДАКСИ и АПИС.

"Да, фирмата е моя и аз съм син на Иван Драшков", потвърдил пред БГНЕС собственикът на "Ай Ти Ди" ЕООД и наследник на зам.-председателя. Финансирането на обекта било чрез 100% банкови заеми.

"Вижте, господине, аз съм на 25 г., завършил съм в чужбина, работя от много дълго време и това не ми е първата инвестиция или първият бизнес. Всяка една спекулация по тази въпрос ще навреди на мен и на моята фирма.

Аз съм човек отделен, имам американски партньори, имам европейски партньори и по никакъв начин не искам спекулации в медиите, тъй като очаквам делегация от чужбина и това ще навреди на имиджа ми", заявил Иван Драшков-младши.

На въпрос на БГНЕС в какви отношения е с баща си, той отговорил: "В нормални отношения, каквито има един син към един баща. Имали сме разногласия и противоречия, но това е нормално.". Една част от апартаментите в "Езерото" вече са продадени. В момента има трудност на пазара".

БГНЕС допълва, че "жилищното кварталче на наследника на генерала от националната сигурност се състои от две сгради с общо 160 апартамента, 38 офиса и магазина".

Сградите имат по пет входа с по пет жилищни етажа, партерен и покривен терасовиден етаж. Общият брой на подземните гаражи е 110, показва справка в сайта на фирмата.

"Ако решите пък да си купите жилище от Иван Драшков, то ще ви струва 850 евро/кв.м - без довършителни работи и 950 евро/ кв.м. с довършване, посочва БГНЕС.

Иван Драшков е роден на 29 април 1956 г. в Ловеч. Завършва Немската езикова гимназия в родния си град, Школа за запасни офицери и Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски". След държавна практика в Софийския градски съд се обучава в курсове за оперативни работници и служители в Академията на МВР в София.

Професионалният му опит започва от Агенцията по авторско право към Комитета по култура - от 1982 до 1985 г. През 1986 г. постъпва във Второ главно управление на Държавна сигурност и преминава всички нива - от оперативен до ръководен служител. През 1998 г. е повишен в длъжност началник на направление в Националната служба "Сигурност", а през 1999 г. е назначен за зам. директор на службата.

С указ на президента Георги Първанов на 27 декември 2005 г. е повишен в звание "генерал-майор". Удостоен с трите степени на най-висшата професионална награда "Почетен знак на МВР" и е награден със златния медал "Правосъдие, свобода, сигурност" на МВР.

На 11 януари 2007 г. с указ на президента е назначен за директор на Национална служба "Сигурност", а при сформирането на ДАНС е назначен за зам. - председател.

Тази седмица известния със скандалните си твърдения народен представител Яне Янев заяви, че "основна къртица" в ДАНС е Иван Драшков.

"Той е търговец на информация. Той си служи със служебното положение, за да оформя мнения и становища, които противоречат на политиката на ДАНС", твърди Янев.

Драшков е комуникирал многократно с бившия оръжеен търговец и настоящ хотелиер Младен Мутафчийски, а заедно с Цветелин Йовчев, с когото са работили в НСС, в руското направление, са едно цяло, заяви още депутатът.
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27