Автор Тема: Събуди се...  (Прочетена 37603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Събуди се...
« Отговор #90 -: Юли 30, 2010, 16:17:38 pm »


НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА РАСА В ГАЛАКТИКАТА,КОЯТО УБИВА СЕБЕПОДОБНИТЕ СИ.
НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА РАСА,КОЯТО ДОПУСКА ЖИВЕЕНЕТО В БЕДНОСТ.
НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА РАСА,КОЯТО ДОПУСКА ЧЛЕНОВЕТЕ И ДА ГЛАДУВАТ.
НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА РАСА,КОЯТО ДОПУСКА ЧЛЕНОВЕТЕ И ДА СА БЕЗДОМНИ.
НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА РАСА,КОЯТО ИЗПОЛЗВА ЧЛЕНОВЕТЕ СИ ЗА РОБИ.
МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ОБЯСНИ ТОВА?

В това няма как да сме сигурни,че сме единствените !!! 
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Събуди се...
« Отговор #91 -: Юли 31, 2010, 16:53:33 pm »
Морфей, и Косев даде линк към този филм в темата за премахването на парите в Швеция.
http://vbox7.com/play:d844edbb

Много е показателен. Наистина парите са най добрият инструмент за световна власт.
Ясно е и кой стои зад заместниците  :D
Дава и отговори на доста други въпроси по темата ;)

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Re:Събуди се...
« Отговор #92 -: Юли 31, 2010, 17:46:57 pm »
Линк към този филм даде първи Ейч  ;)
16 минутно филмче (със субтитри) затова как орионската система работи. Крайно любопитно е художественото решение на създателите. Явно разбират не само от икономика :)
Как да завладеем планета - лекция по икономика (банковата система).
Аз само вградих субтитрите за да го разхвърлим по другите сайтове. Филма си е повече от показателен и е самата истина на цялата банкова система. Така всички ни държат в робство, като робите въобще не се усещат че са такива. Аз не съм си плащал вноските от 3 месеца и тея звънят като луди всеки ден като им вдигнах ме заплашиха със съд, аз им казах че това ме устрайва най-много щото ще им върна само взетите пари а от лихвите няма да видят нищо. От 5000 в брой трябва да ви върна общо 8500 за 6 години и викам за дето ми вдигнате няколко пъти лихвите аз сега ви вдигам срока за неопределено време. И оная патка по телефона си глътна езика и за последно каза че съм бил в някъв черен списък аз пък и отговорих че ги изваждам от семейната томбола и така приключихме.  
« Последна редакция: Юли 31, 2010, 17:50:29 pm от Морфей »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Събуди се...
« Отговор #93 -: Юли 31, 2010, 23:41:33 pm »

Аз само вградих субтитрите за да го разхвърлим по другите сайтове.
Морфей :hi: :hi: :hi: за субтитрите.Уважавям труда, особено интелектуалния.
И аз съм на заеми, тъй че огънят , на който се пекат много от нас е един и същ.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Събуди се...
« Отговор #94 -: Август 01, 2010, 09:17:09 am »
 :) Да МОРФЕЙ  в "НЕЩАТА СЕ ПРОМЕНЯТ,НО СЪЩНОСТТА ИМ ОСТАВА" прекрасно си развил идеята, че нищо и никой не се събужда ,ако няма подтик от вътре=онова първичното в нас ,ако не надделее над материята, егото и всички предразсъдъци и заучени начини да "живеем".
 Всеки сам избира своя живот и го устройва според стъпалото на което се намира, дали е събуден или в общият кюп, то май няма кой да каже със сигурност. Но всяко време има и своите БУДИ , за жалост малко са... :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Събуди се...
« Отговор #95 -: Август 02, 2010, 13:32:30 pm »
    Всеки  човек  придобил  качеството  да мисли  самостоятелно  е  буден!  Това,  че  е  принуден  да  живее  по  правила  наложени  му  насила  също  го  правят  роб,  но  роб  осъзнал  робството  си  е  вече  бомба  със  закъснител,  за  да  избухне  е  нужно  само  натрупване  на  маса!   
     За  да  докажеш  на  себе  си,  че  си  буден  престани  да  бъдеш  цитатник,  защото  да  щитираш  значи  да  се  криеш  зад  авторитети,  а  това  е  целта  на  промивката!
    Аз  съм  буден  роб  има  ли  друг  за  да  си  подадем  ръка ???

Аз не съм си плащал вноските от 3 месеца и тея звънят като луди всеки ден като им вдигнах ме заплашиха със съд, аз им казах че това ме устрайва най-много щото ще им върна само взетите пари а от лихвите няма да видят нищо. От 5000 в брой трябва да ви върна общо 8500 за 6 години и викам за дето ми вдигнате няколко пъти лихвите аз сега ви вдигам срока за неопределено време. И оная патка по телефона си глътна езика и за последно каза че съм бил в някъв черен списък аз пък и отговорих че ги изваждам от семейната томбола и така приключихме. 
       А,  ако  така  постъпи  мнозинството ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Re:Събуди се...
« Отговор #96 -: Август 02, 2010, 14:39:10 pm »
Това е ненормална работа да ми вземат 70% лихва изроди повече от 5000лв. няма да им върна. Да ме съдят ;D познавам 5ма които ги осъдиха и върнаха само кеша без една стотинка отгоре. И този заем ми го даде най-добрия ми приятел дето сме си прекарали детските години заедно и аз не обръщам внимание на нищо щото му имам пълно доверие, докато един ден случайно не си сметна всички вноски и онемях на 70% лихва. Сега му викам ЛИХВАРЯТ и вече не сме приятели защото му благодарих в банката пред всички, че ме направи роб. А заема ми трябваше за раждането на моя син, да платя операцията и престоя в болницата на жената и да купим легло и всички други потрбности за едно бебе. Сега се сетих, че като ме рзабраха, че съм на зор в последния момент ми набутаха още една година, защото се бяхме оговорили за 5 години и в последния момент при подписването ми сервират неможе за 5 год. само за 6год. ако искаш. И аз кво да правя жената в 9 месец, де да търся друг заем в последния момент и ТАКА СТАНАХ РОБ НА ЛИХВАРИТЕ

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Събуди се...
« Отговор #97 -: Август 02, 2010, 14:56:26 pm »
   
       А,  ако  така  постъпи  мнозинството ???
Ми то баш така трябва да постъпи мнозинството според мен..

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Събуди се...
« Отговор #98 -: Август 04, 2010, 14:48:37 pm »
    Всеки  човек  придобил  качеството  да мисли  самостоятелно  е  буден!  Това,  че  е  принуден  да  живее  по  правила  наложени  му  насила  също  го  правят  роб,  но  роб  осъзнал  робството  си  е  вече  бомба  със  закъснител,  за  да  избухне  е  нужно  само  натрупване  на  маса!   
 
   :) Нали знаеш, че БУДА не заради мислите ,които е допускал в себе си е БУДА? И още мислите не са ННАШИ, те гравитират в астрала и всички останали достъпни за тях нива, та всеки се възползва от онези, които привлече и допусне в съзнанието си!
 Има едни такива вселенски закони с които всяка душа слиза на планетата и именно тези закони, са ни най-близки да ж ивеем по тях=в тях!
А относно Робството, смятам, че за да станем добри господари, първо трябва да сме перфектни роби. Но дали съм права, как мислиш?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Събуди се...
« Отговор #99 -: Август 04, 2010, 16:18:26 pm »
      Коя  си  ти  без  собствени  мисли  и  чуства??
      Ако  се  стремиш  да  станеш  господар  то  значи,  че  робството  ти  е  харесало!  Господар  и  духовност  са  несъвместими  понятия!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Re:Събуди се...
« Отговор #100 -: Август 04, 2010, 18:06:47 pm »
aldonea само искам да ти подскажа, че в астрала няма мисли. Това е свят на чувства и картини(символи). Мислите са си в менталния свят. Ако имаш желание, ще ти кажа от коя книга да го прочетеш това и още много други полезни неща :P

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Събуди се...
« Отговор #101 -: Август 04, 2010, 18:19:25 pm »
...
Поздравления за сина. това е най-важно.

Но отговорността е в теб. Не се доверявай дори и на най-близки приятели. Има и заеми с ниска лихва. Просто не си уцелил на такъв. Това на което си попаднал не е заем с лихва, ами направо обир.
Ако в някоя друга тема обсъждаме заемите, аз бих застанал зад банките и заемите. Но ако говорим за ниски лихвени проценти. Нещо като 5-10% на година.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Re:Събуди се...
« Отговор #102 -: Август 04, 2010, 18:40:42 pm »
Точно преди тъпата криза лихвата беше 2.5% за година сега е 12% на година. Като сметнеш 6 години по 12% равно на 72%. И нали се сещаш кво се получава  :drinks:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Събуди се...
« Отговор #103 -: Август 04, 2010, 20:30:42 pm »
6 години не е малък срок. Особено ако не си започнал да плащаш дори части от заема.
Приятеля ти всъщност може да няма никаква вина. Даже напротив. Да те е уредил с добър заем. И то съвсем безвъзмездно. Ако е банков служител.
Още преди 6г съществуваха банки в бг, дето даваха по 8% лихва на влогове. От тогава тая лихва не е паднала особено. Даже се вдигна. Нормално е да си слагат някакви проценти отгоре за разходи и заплати, като преотдават тия пари обратно на други клиенти. И така става повече от 8%.

А и нещо не ги смяташ точно процентите. Лихвата се натрупва със сложна формула. Например 12% лихва за 6г е (1.12) на 6та степен. (получава се 1.97) Резултата е различен като да умножиш 6*12. Заради капитализацията.
На 1та година се смятат 12%. После на следващата се смятат 12% и на основната сума, но също и на лихвата. На 2та година пак така и т.н.
Но няма смисъл да го обсъждаме това.

П.с. казвал съм и пак казвам, в бг лихвите са ненормално високи. И към това като се прибави капитализация, и става много лошо.
В други държави можеш да вземеш заем за 4-5-7% Тогава ще трябва да мине много повече време за да се удвоят парите. (10 г при 7%)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Re:Събуди се...
« Отговор #104 -: Август 05, 2010, 01:10:58 am »
Заема е взет на 7.75% годишна лихва и още на втория месец са ми я вдигнали и така 6 пъти да края на 1 година. Имам разпечатка и ги броя в монета това е станало през 2007-2008 и след това вече не са бутали нищо. Плащам си една и съща вноска всеки месец, като забележи първо плащам лихвите после заема  >:(  

<a href="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=d844edbb" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=d844edbb</a>
« Последна редакция: Август 05, 2010, 01:14:07 am от Морфей »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27