Автор Тема: Земята е Живо Същество  (Прочетена 15817 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #15 -: Декември 14, 2010, 09:30:18 am »
Едно интересно видео, отчасти по темата :)
Ако е живо ще расте нали?

Интересна теория за живота. Ние разбираме живот и жив организъм по нашите си стандарти, по вселенските може да е друго.
daku ilu

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #16 -: Декември 14, 2010, 18:12:16 pm »
Изцяло си е по темата. И излиза, че Земята е на повече от 4.5 милиарда години. Това го твърдят и други  източници.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #17 -: Април 22, 2011, 19:08:18 pm »
Не знаех къде точно да постна и реших, че тук е най-доброто място.
Да не забравяме че днес е и денят на Земята.
Нека се грижим за нея, защото тя е майка на всички ни! Дали можем заедно да се научим да изхвърляме боклуците си на правилните места?
Нека се научим да правим по-малко боклуци, като най-напред почистим мислите си.

С обич към всички съмишленици!@---

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #18 -: Април 22, 2011, 19:55:40 pm »
Привет Sekhmet. Права си.Трябва да я пазим по всички начини. Щото отдавна сме свидетели на грозни сметища, на много места.А отношението към екологията се възпитава още и  първите 7 години и след това.Ако родителите не го възпитат у децата си, после никой не може да помогне, освен строги закони, които пък ги няма тук нещо.
Пазили са я земята нашите прадеди, които са живеели природосъобразно, макар и бедно.Явно щото са зависели 100% от нея.Всички помним българската народна приказка "Сливи за смет". Та показва, как са подхождали едно време към хигиената и сметта вкъщи.
Сега начинът на живот в градовете е друг, но пак може да се пази чисто.Но трябва повече хора да се "самосезират"  :) по въпроса сериозно.Всеки се мисли за умен, така че имаме потенциал.  :drinks:
« Последна редакция: Април 22, 2011, 20:32:41 pm от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #19 -: Април 22, 2011, 20:24:50 pm »
To хубаво си говорим тук, че трябва да опазваме природата, Земята и пр. Обаче като се замисля, това говорене е популистко. Ние себе си и близките НЕ сме се научили да пазим, пък какво остава за нещо което е общо. Истъкани сме от егоизъм и др. низши действия, желания и чувства, че не виждам как ще отлепим поглед от себе си и ще обърнем внимание на Земята. Това с опазването не би трябвало даже и да го коментираме. Като се замисля, даже ме е срам, че все още сме на ниво коментиране, почистване на общите жилищни площи зад и пред кооперацията в която живеем, ходене на релакс на Витоша и! с гордост да си съберем буклуците, които сме направили. Кога хората, най-сетне ще порастнем? Koга най-сетне ще надскочим мисловния си таван, който се свежда до собственото ни самосъхранение? Не визирам конкретни личности тук и никой не искам да обидя, а говоря като цяло за нас човеците, ако изобщо можем да се наречем такива.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 20:37:36 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #20 -: Април 22, 2011, 20:46:42 pm »
И аз това имах предвид, че наи-напред трябва да изчистим душата и мислите си.... понеже те наи-много замърсяват Земята!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #21 -: Април 23, 2011, 14:23:59 pm »
To хубаво си говорим тук, че трябва да опазваме природата, Земята и пр. Обаче като се замисля, това говорене е популистко. Ние себе си и близките НЕ сме се научили да пазим, пък какво остава за нещо което е общо. Истъкани сме от егоизъм и др. низши действия, желания и чувства, че не виждам как ще отлепим поглед от себе си и ще обърнем внимание на Земята. Това с опазването не би трябвало даже и да го коментираме. Като се замисля, даже ме е срам, че все още сме на ниво коментиране, почистване на общите жилищни площи зад и пред кооперацията в която живеем, ходене на релакс на Витоша и! с гордост да си съберем буклуците, които сме направили. Кога хората, най-сетне ще порастнем? Koга най-сетне ще надскочим мисловния си таван, който се свежда до собственото ни самосъхранение? Не визирам конкретни личности тук и никой не искам да обидя, а говоря като цяло за нас човеците, ако изобщо можем да се наречем такива.

Арри хубави пожелания.Е, за порастването на ръст, сме пораснали, въпроса е, че трябва да Израснем духовно.Да се опитоми егото, и да се уважава екологията.
Не може обаче без популизъм, ми и твойте пожелания са си вид популизъм-което не е лошо, щото популизъм означава да споделяш нещо с много хора.И аз съм за изкореняване на низши действия, желания и чувства,но това не може да стане при всички хора, едновременно, щото има социални, семейни т.н. различия. Отправянето на добри пожелания е един вид себеуспокояване, но не дава практически изход за оправянето на нещата тук и за много хора. Защо на запад има чистота, и екология-защото там законите в тези направления са "драконовски", безкомпромисни към нарушителите,и това е било от векове.Както стана за коланите, застраховките, винетките и т.н. за МПС в БГ. Като тръгнаха глобите, нещата се оправиха.Вече не виждам някой да кара без колан и т.н.Това ще доведе до подобрения тук, а не добрите пожелания.Те ще подействат на съзнателните хора, които ще чистят един два дни, докато отмине кампанията. После, всичко ще тръгне по-старому, както си е на практика.
Не казвам, че не трябва да се променя съзнанието, с призиви, но тук това нещо много не действа, поне засега.Да гледаме реално. :drinks:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #22 -: Април 23, 2011, 17:55:56 pm »
marhs , при нас всичко е въпрос на манталитет. Каквито и драконовски закони да се гласуват, ние веднага ще търсим вратичка за да го заобиколим. На принципа, ''има ли закон, има и измама'' сме. Ганю си е Ганю. Честно да ти кажа, иска ми се, Светът да се раздели на две части. В едната част да живеят хора, които обичат войните, парите, власта, славата, мръсотията и пр. А в другата да отида да живея АЗ и тези, които мразят и не са съгласни с ''ценностите'' на другия свят. Разбираш ли ме? Не искам да живея в пещера, но искам да живея някак си по-различен от сегашния ми живот. Знам, че ще ти се стори инфантилно и тъпо, но за това си мечтая. Писнала ми е тази вечна борба за оцеляване, искам спокойствие, за да събера парчетата които са останали от мен.   
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #23 -: Април 23, 2011, 20:24:49 pm »
Едно интересно и поучително клипче по темата:

musica universalis

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Земята е Живо Същество
« Отговор #24 -: Април 23, 2011, 23:51:52 pm »
Честно да ти кажа, иска ми се, Светът да се раздели на две части. В едната част да живеят хора, които обичат войните, парите, власта, славата, мръсотията и пр. А в другата да отида да живея АЗ и тези, които мразят и не са съгласни с ''ценностите'' на другия свят. Разбираш ли ме? Не искам да живея в пещера, но искам да живея някак си по-различен от сегашния ми живот. Знам, че ще ти се стори инфантилно и тъпо, но за това си мечтая. Писнала ми е тази вечна борба за оцеляване, искам спокойствие, за да събера парчетата които са останали от мен.   

Никак не е инфантилно, за това съм съгласен съм с тебе, за тези два свята. И аз искам спокойствие, и то за да работя и живея по-добре.Сигурно такава е била и идеята на соца в началото-работа за всички и спокоен живот.Но и това се изроди.Нали преди години бяха два свята, а сега е един и той отива все по-на зле, за жалост. :)
Сигурно при липса на част от опорите, ни се искат по-здрави закони, за всички, обаче.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27