Автор Тема: Революция в книгоиздаването  (Прочетена 3726 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Революция в книгоиздаването
« -: Юли 29, 2008, 19:41:18 pm »
Революция в книгоиздаването - книга за 7 минути

Британската верига за книжарници "Блеквел" направи истинска революция в книгоиздаването. Компанията създаде машина, която може да напечати книга с отлично качество, за не повече от седем минути.

От октомври месец в Лондон продавачите във веригата "Блеквел" при запитване от страна на читателите дали имат определено заглавие ще може да казват: "В момента нямаме това заглавие, но за седем минути може да го получите напечатано от нас."

Веригата, която има над 60 книжарници във Великобритания, смята, че с тази машина се прави истинска революция в книгоиздаването и ще промени напълно книжния пазар.

Машината се казва "Еспресо бук мешин" и се произвежда от американската компания "On demand books". В началото услугата ще се предлага само на определени места, за да се разбере точният интерес на потребителите.

"Книгите са много ценни и благодарение на това изобретение читателите ще имат по-голям и по-богат избор", каза официален представител на "Блеквел".

Той обещава във всеки един момент читателите да имат достъп до един милион заглавия, без това да се отразява на цената.


http://curious.actualno.com/new_173430.html

Това докато се въведе и в България ще мине доста време сигурно но пък би било прекрасно да знаеш че всяка книга която търсиш - ще ти бъде направена веднага на място.
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 19:43:55 pm от Alien »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Революция в книгоиздаването
« Отговор #1 -: Юли 29, 2008, 21:45:04 pm »
Абе готино е,ама си мисля че интернет и един принтер ще вършат същата работа...или дори един прост дисплей. А откакто се оказа,че на новия ми телефон мога да отварям текстови файлове чета повече от всякога и не се налага да мъкна обевмистата книга с мен. Вярно е малко малък дисплея ама се свиква,а и е по-удобно за упражненията за скоростно четене,които правя :)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Революция в книгоиздаването
« Отговор #2 -: Юли 29, 2008, 22:24:57 pm »
Е то вече продават книго-дисплеи ама все пак първо хартиената книга е едно и голяма част от книгите ги няма онлайн (още повече на български) в нета за да можеш да си ги принтнеш а тука  доколкото разбирам ти я правят същата като оригинала. Аз лично а и много други предполагам често сме търсили книга която уж трябва да я има в книжарницата но се оказва че  или е с изчерпан тираж или просто я няма така че тази екстра ще дойде добре, но пак казвам за България ме съмнява да се приложи скоро още повече в сегмента който ме интересува  :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Революция в книгоиздаването
« Отговор #3 -: Август 11, 2008, 00:59:42 am »
Зависи, просто трябва подходящия бизнесмен да забележи нововъведението. Примерно шефа на Силикона научава за това и експериментално пуска услугата в София. Ако има успех се разгръща и из останалите му книжни центрове в страната.

Сега остава някой от форума да се свърже или да подхвърли предложението на шефовете. Доброволци?  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Революция в книгоиздаването
« Отговор #4 -: Август 19, 2008, 12:53:47 pm »
Абе готино е,ама си мисля че интернет и един принтер ще вършат същата работа...или дори един прост дисплей. А откакто се оказа,че на новия ми телефон мога да отварям текстови файлове чета повече от всякога и не се налага да мъкна обевмистата книга с мен. Вярно е малко малък дисплея ама се свиква,а и е по-удобно за упражненията за скоростно четене,които правя :)

При всички положения ще ти излезе по-скъпо! Консумативи, хартия, време; подвързване и т.н. И качеството едва ли ще е същото.
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Революция в книгоиздаването
« Отговор #5 -: Август 19, 2008, 16:17:24 pm »
Така или иначе едва ли ще стигне до България в близките 10 години :P

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Революция в книгоиздаването
« Отговор #6 -: Август 21, 2008, 23:29:43 pm »
Има измислена книга-шпионин, с монтирана камера в нея и да следи подчинените в офиса, даже и през нощта. Само че е без звук, само образ.

http://news.ibox.bg/news/id_328948333

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27