Автор Тема: Тайно оръжие под Стара планина  (Прочетена 122770 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gomax

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #75 -: Август 13, 2011, 23:08:55 pm »
И все пак пазят нещо в тайна. Мамицата им. Знам за една базане бих искал да влизам там не знам от къде се влиза не иска и да знам не знам дали ако вляза ще изляза. Само знам че там нещо се крие и че е огромна. Знам баща ми ми е разказвал че когато е бил малък гората е бил изсечена цялата нещо са строяли после е закопано и гората е засята на ново. Имам роднина работел в поделение секретно някъде до Варна секретно нищо не пожела да ми каже. Само знам че са ходили на учение някъде в бившия СССР било е в пустиня и там са стреляли с СС 23. За това знам че нещо става в тези бази а те са много.Знам и че няккъде под Върбишки балкан има цял химически завод. Ако всичко е минало под ножа защо нищо не се знае а какво по дяволите е било предназначението им или какво изобщо е. Не става въпрос за склад с изоставени калашници, каски и манерки. А за комплекси под земята скрити с неизвестно предназначение. И знайте всичко ама всичко е един голя театър.

Неактивен moncho82

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #76 -: Февруари 05, 2012, 22:57:49 pm »
На всички препоръчвам да прочетът книгата Унищожаването на БА , има я в интернет. Написана е от бивш офицер от БА които е останал анонимен. В нея се описва с големи подробности за въъоръжението на армията ни през комунизма и как постепенно нашите скъпи политици водени от нечии чужди интереси буквално заличават нашата армия , като я докарват до сегашното и положение. Ще разберете какво сме имали и какво имаме днес , и как от наистина велика сила в региона сме докарали армията до някакво формирование неспособно да води военни деиствия с кояти и да е държава. В момента положението е наистина трагично от гледна точка на въооръжение , техника и личен състав. И повярваите ми това не е от липса на пари , всичко е поръчано от другаде. Просто целта е една да нямаме армия и да сме безгласна буква.

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #77 -: Февруари 06, 2012, 11:40:49 am »
Само знам че са ходили на учение някъде в бившия СССР било е в пустиня и там са стреляли с СС 23.

това е полигона Капустин Яр. Тъй като тогава е нямало пригоден полигон за стрелба със СС-23 в България ,нашите ракетчици са ги закарали в есесерето на обучение. Относно подземните бази - в интернета има дори и снимки от укритията са ядрени ракети.Едното беше някъде около Самоков.Изоставено е .( все пак в Самоков имаше ракетно поделение някога).Интересно ми е ако някой отиде с гайгер-мюлеров брояч там как ще отчете.

Иначе аз знам за такива подземни поделения с ракети в района на златишкия балкан над село Мирково.Така са ми казвали де. Виждал съм руски ракетни хълмове по разни разсекретени филми,български - не .Но най-вероятно е имало такива. Според мен вече няма.Всичко е унищожено а съоръженията заляти с бетон.А изоставени поделения с калашници - повярвай ми няма - те първи минаха под ножа.
Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен gri6ko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #78 -: Февруари 07, 2012, 22:50:50 pm »
Истина е че има поделение под Стара планина. Всичките ми роднини по бащина линия живеят в град Етрополе. Освен роднините си имам и доста приятели и познати там. Та от всички съм чувал за това поделение, което е секретно. Хората от града го наричат х-а (хикса) както беше писал по горе друг потребител. Имам приятелка на която баща и е военен и работи в поделението. Честно казано човека е доста странен, потаен в семейството им не се споменава въобще за това място. Моят дядо е стар комунист, бивш военен той ми е говорил, че съществува това нещо като ми казва, че е с огромни размери, но не ми казва какво има там. Дори когато си е доста подпийнал стане ли въпрос за това място сменя темата. Друг мой близък е служил там в строителни войски и е извършвал някакви дейности. Та той също не казва какво има там, но казва, че е бил на 10 етажа под земята. Много често през града дори преминават извънгабаритни камиони превозващи доста големи товари охранявани от специализирани коли, но тъй като най-големия открит рудник на балканския полуостров се намира на няколко километра се казва, че това са неща, които се доставят в рудника. Според мен е възможно и да не са за рудника, но.... никой не знае. Аз лично вярвам, че в Стара планина има скрито сериозно бойно снаражение.

Неактивен moncho82

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #79 -: Февруари 09, 2012, 23:05:50 pm »
По времето на комунизма наистина е имало много секретни обекти. Почти всяко военно поделение е имало на разположение някакъв подземен обект, било то команден пункт укритие или склад за специалната техника но в останалите в момента поделения много от тези съоръжения са занемарени поради липса на средства или с аргумента , че вече не ни трябват такива неща. В момента за съжаление единствените най-секретни поделения са свързани с ПВО в които ракетните комплекси са доста старички но все пак се водят с висока секретност, въпреки ,че и не много голям военен експерт само ако погледне антените и разположението на едно такова поделение веднага ще разбере за какво става въпрос. Пък и замислете се какъв е смисълът от такива големи обекти като подземни стационарни бази логиката е, че при война противникът ще удари точно тях първо. Секретното на едно военно поделение не е в това какво притежава или къде се намира, защото това не може да се скрие особено в държава с малка територия като нашата, секретността се заключава в начина на действие и предисоциирането му при война.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 12:24:15 pm от Black Adder »

Неактивен конкорд

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #80 -: Февруари 10, 2012, 18:45:00 pm »
 :writer:Не че искам да засегна някой, но не ставайте глупави....щом за нещо се пише вече в нета значи не е секретно вече и това е предпоставка за другият отговор, че първо е оглозгано от военните и те или го запечатват да не се намери или го опразват от ценности и го оставят на мераклии като нас жадни за загадки и приключения да го намерят.
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 20:31:48 pm от Black Adder »

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2012, 21:39:13 pm »
Много ясно - важното е да си чешеме езиците! Освен ръждясали вентилационни кюнци - друго по тия оглозгани бункери трудно можеш да намериш!
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 07:37:00 am от Mirotvorec »
Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен конкорд

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #82 -: Февруари 11, 2012, 14:16:52 pm »
Да знаеш някъде да има такива инсталации?
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 19:20:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен Materius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #83 -: Февруари 11, 2012, 21:32:15 pm »
Пичове само да кажа, че армията в днешно време въобще не е сила. Кой както иска да го тълкува. Армията, в това число и нашата, се използва само и единствено за бизнес - продажба на оръжие, контрабанда на оръжие и каквото си натовариш по самолети и влакове, и не на последно място, това в  което България винаги е била на високо ниво (според мен дори сме от водещите в бранша понеже сме си долняци от класа  :drinks:) най-ценното - ТЪРГОВИЯ С ИНФОРМАЦИЯ!!!  А ракети всеки има, дори и аз мога да си купя предполагам от Босна или Албания, но този който стреля пръв ГУБИ!!! Няма вече войни като едно време , както се пее в една рап песен Cash. Rules. Everything. Around. Me. CREAM, get the money dolla dolla bills yooooo  :bomb:

Неактивен Христо Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #84 -: Април 02, 2012, 15:38:32 pm »
Има в Етрополе нещо което се пази..1-2 Поделения са само над Етрополе..едно е отстрани до Етрополе което пак е под земята...сас укритията отгоре - кабели с обръчи...от баща ми знам че играе ролята на маскировка заради сателити предполагам всеки от вас ги е виждал...и има едно на Връх Баба ..голяма зграда...предполага се че е локатор някакъв...сигурно от рода на руската станция в Габалин...която е една от най-големите в света...всичко това е вързано...отностно поделението горе над Етрополе в посока село Бойковец...нощно време като отбиете в отбивката за въпросното поделение...има препятствие на земята което лежи първо трудно ще минеш второ минеш ли на него си оставаш като представете си едно плътно желязо и отгоре като зъби наа акула само зъби отгоре все едно лента на банциг ама огромна и плътна и това лежи на асфалта.На самата отбивка има стълб и кабел който минава под земята мине ли нещшо отгоре звъни на портала...и се вижда дори как се заобикаля през тревата и се влиза...явно някои служители... :) рядко някуде се вижда униформен...моя близък също никога не е виждан в униформа...за 20 години работа там.никога не е споделял както има там....но на въпроса ще бъде ли закрито това...той каза никога...! Тва е обект номер 1 на България...а негов приятел ...ще запълнят накрая дупките с бетон и това е...
 

Неактивен Lenks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #85 -: Ноември 19, 2012, 14:56:44 pm »
Хора, а някой знае ли какво има някъде тук?

Ширина:  42°35'35.60"С
Дължина:  23°33'41.58"И

Това се намира на магистралата от София, малко преди Нови Хан. По принцип на изток е склада за Радио Активни Отпадъци. Значи, като малък, баща ми като беше жив, там ходихме на берем гъби. Долу има 1 гьол, имаше хора които ловяха риба там. Като цяло тая местност си беше за гъби, пикник и т.н. Но с времето много почнаха да ограничават достъпа до там, много пъти преправяха мантинелите така, че да трябва да заобикаляш, или изобщо да не може да минеш за натам... Там дето съм маркирал е обградено и съм виждал въоръжена охрана във военни униформи, както и, ако не ме лъже паметта големи радари и други неща (много интересно, че на сателитната снимки има просто 2-3 сгради без нищо там). От това което са ми казвали е, че има военна база там, която действа като противоракетен щит, но не знам до колко е вярно това. Който е ходил там знае, че мястото е осеяно с бункери, окопи и т.н. неща които са все на военна основа.

Също нещо което ми се стори много интересно, ако погледнете леко в изток ще видите 2 много големи успоредно вървящи линии, така като ги премерих бяха над 16км. Направих малко снимки да видите къде се намират...



« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 15:11:20 pm от Lenks »

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #86 -: Ноември 19, 2012, 22:36:47 pm »

Също нещо което ми се стори много интересно, ако погледнете леко в изток ще видите 2 много големи успоредно вървящи линии, така като ги премерих бяха над 16км. Направих малко снимки да видите къде се намират...
 Тези дълги линии като ги гледам следват електрически кабели и са по дълги от 16 км продължават до накакво язовирче по надолу

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #87 -: Март 05, 2013, 23:14:08 pm »
Вижте сега, за местността и евентуална военна база малко преди Нови Хан нищо не мога да кажа.
Но за успоредно вървящите линии (просеки) съм леко разочарован от вас... имате Google и Google Earth, които не ползвате пълноценно май? Ползвайте www.wikimapia.org понякога върши по-добра работа защото има доста обозначени обекти, може да ползвате и www.flashearth.com където понякога има по-актуални и детайлни снимки. По принцип такива просеки може да има само за далекопроводи и въжени линии, ако се вгледате по-внимателно ще видите стълбовете... жиците няма да можете, но стълбовете се виждат съвсем ясно. Направих си труда да загубя към два часа да скачам от стълб на стълб да проследя цялата линия която е към 90-100 километра. Това е двойна 220kV линия от подстанция "Казичене" (42°38'56''N   23°28'1''E) до подстанция предполагам наричана "Алеко" (42°9'4"N   24°19'6"E) на 5 км от центъра на Пазарджик. Трасето е част от националната електропреносна мрежа, която всички са виждали пътувайки по АМ "Тракия".

Може да видите трасето на двете енергийни карти http://www.eso.bg/default.aspx/mrezha-na-ees/bg на ЕСО.

Мисля, че няма нужда от поясняващи снимки.
« Последна редакция: Март 05, 2013, 23:17:54 pm от forcomnet »

Неактивен kir40

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #88 -: Април 26, 2013, 10:19:09 am »
Около Карлово има "погребани" но не за винаги ракети от бившата ракетна бригада,иначе няма друго обяснение с бойни патрони да се охраняват няколко хулма :)

Неактивен moncho82

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #89 -: Април 27, 2013, 22:33:59 pm »
За Карлово ли имаш в предвид или за Марино поле ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27