Автор Тема: Тайно оръжие под Стара планина  (Прочетена 122880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rio

  • Гост
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #60 -: Април 15, 2011, 17:32:41 pm »
Ще си имаме собствена. Турската

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #61 -: Април 15, 2011, 22:30:33 pm »
ей така,седя и си мисля - най-вероятно има нещо там - дали е старо или ново....Няма значение
Абсолютно точно казано, и аз съм на същото мнение, защото все още може би малко неща се знаят за Земята в по голяма дълбочина въпреки проучванията с ултразвук и др. методи.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен gomax

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #62 -: Април 20, 2011, 14:53:27 pm »
Аз само знам, че когато руснаците са били тук са били базирани ракети сс 25 с чдрена глава, а иначе ние сме имали сс23, които също носят ядрени глави, но могат да носят и комулативна.

Знаете ли, забелязал сам, че пари за армията изчезват, тази година ВВС са получили по-малко пари от обявеното, което трябвало да получат. Значи тези пари отиват някъде, а това или е депутатско джобче или поделение в стара планина.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:37:46 pm от Mirotvorec »

Неактивен Dexter

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #63 -: Май 15, 2011, 01:08:25 am »
А някой да има информация за Стара Загора, от поделението на Аязмото до полигона в Змеево да има тунел?

Неактивен X_observer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #64 -: Май 18, 2011, 00:13:48 am »
Не знам за Стара Планина, но има доста бункери, подземия, тайници и други подобни на тях из цяла България. Аз лично се сещам за 2 места едното е край София, а другото се намира в северната ни част, но и двете са запустели и не се поддържат. Та ако има нещо в планината, съм почти убеден, че то е западнало :(

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #65 -: Май 19, 2011, 11:49:31 am »
Почти убеден, не е като убеден съм напълно :D И да ти кажа, че има такива бункери, подземия в България, които се поддържат постоянно, но ние няма как да го знаем, можем само да предполагаме за тези неща. Всичко се прикрива от правителството, да не мислиш, че ще казват наляво и надясно, че има подземни бункери, които се поддържат в случай ако стане нещо. :)
« Последна редакция: Май 19, 2011, 14:57:32 pm от Mirotvorec »

Неактивен X_observer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #66 -: Юни 14, 2011, 01:58:30 am »
Ами дано си прав. Защото лично аз съм скептично настроен. Имам познати военни, с които поговорих.И това, което научих е, че ако е останало някъде нещо, то това са или изоставени бункери и тем подобни в близост до някои поделения, или някакви стари складове с оръжия(които не се поддържат, но се охраняват, все още).
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 09:15:57 am от Mirotvorec »

Неактивен helluser

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #67 -: Юни 14, 2011, 14:44:47 pm »
Според мен нищо не е такова което изглежда, не вярвам толкова да са изоставили въоражението на страната, 100% съм сигурен че някъде из БГ се намират няколко високотехнологични военни бази. Но има друг момент с влизането си в НАТО нашите политици може да са си казали за кво да даваме пари за ракети,танкове изтребители и въоражение на войската като НАТО ще ни пази, а като сме влезли в ЕС хептен са се разпуснали.
I'm Not Special, I'm Just Limited Edition

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #68 -: Юни 15, 2011, 13:13:00 pm »
Аз мога да кажа само това, че колкото и да сме се отпуснали, винаги има някой, който да мисли за страната, за войските и оръжията... Нищо не е такова каквото изглежда, особено в България. :)
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 15:36:26 pm от Mirotvorec »

Неактивен dangerboy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #69 -: Юли 10, 2011, 00:50:23 am »
най-добрата стратегия е да заблуждаваш народа, че сме замрели от страна на военно снаряжение и армия :)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #70 -: Юли 10, 2011, 21:10:23 pm »
dangerboyИ каква ще да бъде целта на тази стратегия? Кой и какво печелим от такава"заблуда"? Жестоката истина е, че нямаме авиация, танкови войски, военноморски войски и така нататък.Армията ни се събира на едни селски стадион, ако има с какво да отиде до него.Иначе генерали-бол.Като в бананова република-на 500 щика-генерал.Като чета последните няколко постинга-позицията на щрауса. Позволено е да си крием главата в пясъка.dream, мечтай си- на никой не му дреме за националната сигурност.Ако греша- с удоволствие приемам обоснована критика. :hi:

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #71 -: Юли 11, 2011, 23:50:16 pm »
Ами думите ми не са 100 процента достоверни, но има капка истина в цялата тази история :) То ще се разбере рано или късно :)
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 09:51:09 am от Mirotvorec »

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #72 -: Юли 12, 2011, 15:17:54 pm »
Ами за жалост няма - целия си съзнателен живот (на 28 години съм) съм го прекарал сред военни и мога да ти го кажа със сигурност. И на мен ми се искаше всичко да е заблуда,но за жалост е истина.  :D

Най - добрите ни оръжия бяха унищожени първи!А последните 5-6 години бавно и мъчително се доунищожават и останалите. Същото се отнася и за военните поделения - секретни и публични.Разбира се всичко се направи с цел -

най - голямата от които беше военните да бъдат смазани ,за да не могат да направят хунта срещу бездарните управляващи( а мога да ти кажа че последните 20 години на 2 пъти е щяло да стане това,но всичко се е разминавало в последния момент).

Друга цел е изкарване на боеннопрмишления комплекс от търговията с оръжие ,за да се освободи място за външни производители.Според международните договори,държава с армия под 20 000 души няма право на ВПК.

Трета цел пък е абсолютното оголване на народа при една евентуална заплаха - представи си че недай си боже,стане и тук като в Косово - в момента БА няма с какво да се отбранява,а за народа да не говорим - преди месец само Аню каза че и последните леки автоматични оръжия ще бъдат нарязани,тъй като са ни ненужни - тогава забрави въобще за запасняци или резерв.

Мога да продължавам още ако ти е интересно....но е тъжно!
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 21:43:02 pm от Mirotvorec »
Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #73 -: Юли 12, 2011, 19:16:36 pm »
Ами думите ми не са 100 процента достоверни, но има капка истина в цялата тази история :) То ще се разбере рано или късно :)
dream,не дай си боже да се наложи да се разбира дали е истина или не.Girionявно има добър поглед върху нещата. За нарязването на автоматичното оръжие не бях го чувал, но вече нищо не може да ме учуди. :hi:

Неактивен moncho82

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #74 -: Юли 13, 2011, 13:50:15 pm »
Няма никакви таини оръжия, най-силното оръжие на България в момента са единствено ракетните комплекси "Точка" но и те са с много малак обсег малко над 60 км. Останалите "секретни" ако въообще в България тази дума означава нещо поделения или бази са някои постове на пооредялото ни ПВО до които достапът е малко по ограничен. Единствените ракети от които наистина трепереха нашите съседи ги нарязаха преди около 8-9 години можеби под нечий натиск и зашитаваики интересите на други държави , но не и на България. В момента армията ни е околпо 26000 човека като усилено се говори да стане 16000. Нови оръжия не са копувани от над 20 години, а напротив дори и това което имаме гледаме да нарежем. За да имаш някакво по мощно оръжие както сс23 например трябва да имаш разознавателни поделения които да дадът кординати , каде да се изтрелят ракетите с цел максимален ефект. А ние вече нямаме , трябва да имаш обучени хора които да могат да работят на тези комплекси, за целта те трябва да ходят на практически учения. За съжаление през последните години политиците ни поставиха армията ни на колене като можеби единственото оръжие което и остана е боиният дух.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27