Автор Тема: Тайно оръжие под Стара планина  (Прочетена 122459 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2010, 23:23:39 pm »
Може, dangerboy, може...
А турбините случайно да са две? Поляните да са много, когато се огледаш?
Пътя Шипково-Рибарица съм го минавал поне 3 пъти в двете посоки за последните две години, като последното беше месец август 2009.
Твърде много фантазии вкарвате. Замислете се с какво се поддържат тези бази и с какво се купува тази техника.
Ако действително искате България да има такава армия и да бъде сила в региона, тогава ще са нужни много милиарди долари(нали се сещате, че едно бомбардироваче стелтче Б-2 струва милиардче, само едничко) за поддръжка и закупуване(съответно поддържане) на техника.

Ето бюджета на МО за 2009 - http://www.md.government.bg/bg/documents/programi/20090227_Budget_MO.pdf

По-малко от 1 200 000 000 лв. !!! Ако обърнем в USD излиза, че на година харчим по-малко от едно стелтче.

Фантазьори сте господа, фантазьори...

Извадете някакво доказателство, било то и снимка и ми го зашлевете в лицето, иначе замълчете!


Едит: За 2010 е малко над 890 милиона лева!!! Имате ли представа какви глупости пишете?! Линк към бюджета за 2010 --> http://www.md.government.bg/bg/documents/programi/20100122_Programme_Budget_2010.pdf


Едит2: Турция дава над 30 пъти повече пари за отбрана от нас! Правете си сметката, кой има армия и кой няма.
« Последна редакция: Февруари 07, 2010, 23:50:48 pm от momo »

Неактивен dangerboy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2010, 00:19:06 am »
турбините може наистина да са две не помня вече
а колкото дали всичко това което казва е истина или е истина с много окрашения това немога да ви кажа казвам нещата от първо лице както ми ги каза човека дали ще вярвате или не това е лична преценка

Неактивен HauBeH

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2010, 12:43:29 pm »
Да кажа и аз за язовирите :) Говорил съм с хора, които са работили по строежите на стените.От тях знам, че в стените на язовирите Кърджали, Студен Кладенец и Ивайловград има заложени експлозиви.Ако ги взривят, Гърция и Турция много ще страдат ;)

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2010, 23:36:55 pm »
Наивен, това ми се вижда интересно  - имаш ли повече информация по темата?
Всички лъжат.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #34 -: Февруари 12, 2010, 04:04:50 am »
Дам и аз го знам това негласно но ясно, в смисал ,че тези язовири за това са създадени и всеки военен го знае,друг е въпросът ,че ако отиват пари за поддръжка на такова оръжие никога няма да бъде оповестено за това а камоли да пише че въобще се ползват пари,нали знаете ,че народът ще протестира. :hi:
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Agressor

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #35 -: Февруари 12, 2010, 20:50:00 pm »
А знаете ли защо са сложили експлозивите?Да не са имали нещо в предвид Турция и Гърция?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2010, 08:37:09 am »
Да кажа и аз за язовирите :) Говорил съм с хора, които са работили по строежите на стените.От тях знам, че в стените на язовирите Кърджали, Студен Кладенец и Ивайловград има заложени експлозиви.Ако ги взривят, Гърция и Турция много ще страдат ;)
Заложени експлозиви няма, обратното би било пълна лудост! Има ниши, специално изградени за залагане в тях на експлозиви при нужда. А нуждата е ясна - разрушаване на язовирната стена. Същите тези ниши са разположени на две нива/ако правилно си спомням/ - единият ред ниши е близко до горния край на язовирната стена, другият ред е близко до основата. По разчет две сапьорни отделения са в състояние да заредят нишите с експлозив, да ги свържат с детониращ шнур по съответния начин така, че да се взриви най-напред горния ред, след 1-2 сек. и долния, за около 40 мин.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен vasetokb

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #37 -: Март 13, 2010, 23:18:19 pm »
Аз наистина съм чувал за такива твърдения.Баща ми е Военен и когато му задам някакъв въпрос на тази тема все се нервира и обръща темата.Аз вчервам ,че в Стара Планина може да има база и не само там.Все пак как ще се защитаваме от евентуално нападение ?

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #38 -: Май 26, 2010, 12:25:42 pm »
Някой знае ли за секретно оръжие в Стара планина? Случайно се срещнах с един мой приятел, който работи в ВВС на България и си говорихме за войната между Русия и Грузия, за конфликти и т.н...
Стана въпрос ако евентуално България е под военна заплаха от Гърция или Турция, как ще реагираме, при наличието, че нямаме армия, а той ми отговори - те знаят какво се крие под Стара планина и не смеят да ни нападнат. (???)
Но повече подробности така и не ми каза. И от седмица се питам и се чудя какво се крие под Стара планина.
За това, ако някой знае - нека пише!!!
Ванга беше спменала за злато под Стара планина, което ако се намери ще стане страшно.
Дали това злато не е оръжието?
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен Митко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #39 -: Май 31, 2010, 21:23:28 pm »
Много е вероятно да стане доста опасно на Балканите,ако се намери това "злато".

Неактивен Bird

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #40 -: Юни 11, 2010, 23:34:26 pm »
"Заложени експлозиви няма, обратното би било пълна лудост! Има ниши, специално изградени за залагане в тях на експлозиви при нужда. А нуждата е ясна - разрушаване на язовирната стена."



Е то е ясно, че са за взривяване на язовирните стени  :) Но замислял ли си се след едно такова евентуално взривяване къде би отишло такова оргомно количество вода и какви щети може да причини?

Още когато бях ученичка и учехме географията на България, учителката ни разказа за тези 3 язовира. Общо взето идеята е била следната - строени са по социализма, когато се е очаквало гадите капиталисти да се опитат по всякакъв начин да влязат в Социалистическия блок и да го разрушат, включително и военен. Ситуацията в България - на северната ни граница Румъния, на западната СР Югославия - всичко червено. Обаче на южната - Гърция и Турция, капиталистически държави под влиянието на доста по-силни западни сили. И ние като крайна граница на Блока сме длъжни да я защитаваме с всички средства, включително и такива.
Обяснението беше, че ако се взривят язовирните стени, поради особеностите на релефа всичката вода ще се изсипе именно към Гърция и Турция и ще причини огромни щети на редица селища, да не говорим пък какво ще стане, ако струпат войски по границата  ;)
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 23:35:50 pm от Bird »

Неактивен CeHkaTa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #41 -: Юни 18, 2010, 11:52:13 am »
Искам и аз да кажа нещо! В Провадия на 50 км от Варна е имали или още има нз секретна военна база в,която са се складирали бомби нз какви точно и колко но е на такова място дето едва ли някой би се сетил за такова нещо ! Другото което е в Провадия има 1 ТЕРЕМ от цели 4 в цяла България ! По принцип този ТЕРЕМ вече уж не работи но наскоро видях как мина един товарен влак с поне 50 вагона и на всичките бяха натоварени военни техники ! ТЕРЕМА се намира да градския стадион и наскоро като ходих да гледам мач какво да видя ТЕРЕМА е пълен с танкове и сякакви военни техники и бяха в перфектно състояние !  А УЖ НЕ РАБОТИ ТЕРЕМА ! Другото което искам да кажа за Автомагистралата Варна-Шумен точно на разклона за Провадия има аварийно летище на самата магистрала ! Даже наското някъв самолет кацна там нз за какво :) И така за да преключа ще ви кажа само 1 ! БЪЛГАРИЯ ИМА АРМИЯ НЕ СИ МИСЛЕТЕ,ЧЕ ВЕЧЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА НИ ПРЕВЗЕМЕ ТОВА Е ТЪПО ДА ГО МИСЛИТЕ НИКОЯ ДЪРЖАВА НЕ СИ ЗАЕБАВА АРМИЯТА И БЪЛГАРИЯ НЕ Я Е ЗАЕБАЛА !Просто вече не бройката на армията е важна а технологиите с,които разполага !

Неактивен stoyanov9404

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #42 -: Юни 18, 2010, 14:15:10 pm »
И аз да допълня че в гр. Омуртаг от където съм родом, но вече не живея там също има секретна база за производство на бомби и въобще всякакви взривни в-ва. Мой роднина е работил там като началник на поделението. За жалост базата от почти 10-15 години е затворена и не работи

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #43 -: Юни 18, 2010, 15:15:16 pm »
Ти както и другите си мислите, че не работи. Сигурно са си направили база под старата, за да няма лябопитни хора. А да знаеш дали се навъртат военни сега?
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен stoyanov9404

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Тайно оръжие под Стара планина
« Отговор #44 -: Юни 18, 2010, 18:10:03 pm »
Не уверявам те че не работи. Всичко е разтурено. Останали са само големи кранове които са използвали. Няма военни,нито пък някакви цивилни

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27