Автор Тема: Военен тунел в Рила?  (Прочетена 10129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ka64abezgue

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Военен тунел в Рила?
« -: Септември 01, 2010, 12:46:04 pm »
Искам да ви попитам дали сте чували и дали знаете повече подробности за секретния военен тунел под седловината ,на която е разположена хижа Македония в Рила? В неделя бях там и ми казаха за този тунел. Бил е строен през социализма и е свързвал пътя идващ от Благоевград с пътя за Семково и Белица от другата страна на седловината. Бил е предназначен за тайно прехвърляне на танкове и военна техника от долината на Струма към долината на Места и обратно в случай че Гърция ни нападне и превземе другите проходи. Така тя ще бъде изненадана. За да остане таен тунела бил зазидан. Струва ли ви се реалистично това?

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #1 -: Септември 01, 2010, 23:20:21 pm »
Аз съм слушал че се наблюдават НЛО някаде в РИЛА.Но дали е НЛО или някаква програма на военните или на друга организация малко хора знаят. ??? ;D  А може и нищо да няма :drinks:

( В РУСИЯ СЪМ,В РУСИЯ СЪМ,В РУСИЯ СЪМ )

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #2 -: Септември 01, 2010, 23:34:32 pm »
Повечето тонели се ползват за складове!

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #3 -: Септември 01, 2010, 23:36:46 pm »
 ;D Значи не са толкова секретни щом се ползват за склад ;D

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #4 -: Септември 01, 2010, 23:40:10 pm »
;D Значи не са толкова секретни щом се ползват за склад ;D
Военни складове са,а не складове за захар и брашно!

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #5 -: Септември 01, 2010, 23:50:23 pm »
Така става  :flag_of_truce:
 

Неактивен ka64abezgue

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #6 -: Септември 02, 2010, 14:36:05 pm »
Вие се отклонихте много от темата! На никой не му трябва да складира там нещо. Ако има такъв тунел той ще е малко българско чудо защото ще трябва да е дълъг поне километър (втория тунел на Е 79 до Дупница е много по къс а се строи от 30 години ;D) и е изкопан на много недостъпно място в планински гранит и е запечатан добре и месното население не знае за него. Само че това е малко вероятно.
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 20:59:23 pm от Black Adder »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #7 -: Септември 02, 2010, 14:40:33 pm »
Вие се отклонихте много от темата! На никой не му трябва да складира там нещо. Ако има такъв тунел той ще е малко българско чудо защото ще трябва да е дълак поне километър (втория тунел на Е 79 до Дупница е много по къс а се строи от 30 години ;D) и е изкопан на много недостъпно място в планински гранит и е запечатан добре и месното население не знае за него. Само че това е малко вероятно.
Ти ,изобщо имаш ли на представа за какво се ползват тунелите и подземията в България?

Неактивен ka64abezgue

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #8 -: Септември 02, 2010, 15:09:21 pm »
Намерих информация в един друг форум. Тунелите се използват за води! ;D Построен е
1977г тогава големи подразделения на трудови войски строят пътя и това дълги години подхранва версия за някакъв секретен обект.Иначе тунела е висок около 2-2.20метра и по него текат преливни води към яз.Белмекен

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #9 -: Септември 02, 2010, 17:22:37 pm »
Бях на Белмекен две седмици и на язовира ходих и там имаше този тунел ама само, че той беше към подножието.
Цитат
и по него текат преливни води към яз.Белмекен
Не знам как водата преодолява гравитацията. Искал си да кажеш от него, а не към него.
Ето и две снимки от едната страна и от другата има. Само от едната съм го снимал и то не цялостно, защото не представляваше интерес за мене.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен ka64abezgue

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #10 -: Септември 03, 2010, 10:42:22 am »
Не знам как водата преодолява гравитацията. Искал си да кажеш от него, а не към него.
Не.
Цяла Рила е опасана във водни съоръжения които отнасят водите от по - високите от Белмекен места в самия Белмекен. Тунела ,за който говорех е с 200 метра по високо от язовира и е на повече от 15 км от него ,но водата се пренася с водни каскади с много малък наклон.
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 11:00:24 am от Black Adder »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Военен тунел в Рила?
« Отговор #11 -: Септември 03, 2010, 12:52:43 pm »
Е то има тунели и от самият язовир само, че те отиват надолу към подножието. Странно обаче е, че по тях не тече вода.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27