Автор Тема: Хапчета за бодърстване  (Прочетена 16318 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Хапчета за бодърстване
« Отговор #15 -: Декември 30, 2009, 13:14:35 pm »
Ако си направиш труда малко по- задълбочено да прочетеш последните няколко поста, може би ще разбереш, че не говорим точно за това.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Отг: Хапчета за бодърстване
« Отговор #16 -: Декември 30, 2009, 15:02:29 pm »
Сънят трябва да се премахне съзнателно постепенно :)
Това ще стане с времето.
Не съм много сигурен какво точно означава това, но моите лични наблюдения ми казват друго.
Несънуващите хора спред теб по напреднали ли са? Животните (те също сънуват) изостанали ли са? А Земята дали не сънува? А Бог?

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Хапчета за бодърстване
« Отговор #17 -: Декември 30, 2009, 16:34:16 pm »
Понякога като се случи да имаш някой пророчески сън, можеш да го кажеш, подсъзнанието също рядко дава сигнали, ама повечето не можем да разкодираме, освен ако сериозно не се заемеш със сънищата си. За съжаление по- голяма част от сънищата ни са само боклук, продължение на будните ни сънища. Мозъкът не спира да обработва информацията от деня само защото си заспал...
Не съм съгласна,че голяма част от сънищата ни са боклук,защото дори да са такива-все пак е хубаво,че вечер се "изхвърля" по някакъв начин.Колкото до не-спането-аз си мисля,че може и да е възможно,но за повечето хора е нещо недостижимо(да не кажа за всички хора:)).
Научно е доказано,че,ако човек по време на сън се буди по няколко пъти,но при по-дълбоката фаза на съня(има три фази)-човек става нервозен.А ако една седмица един човек се държи без абсолютно никакъв сън-отключват се някои психични заболявания и човек наистина бръмва.Един приятел е пробвал до 4-ри дни без сън и почнали да му се привиждат разни неща,тоест халюцинации.Очевидно от съня има някакъв смисъл,пък било то и "ненужният боклук" от през деня,който сме натрупали да се изхвърли.Иначе темата за съня ми е доста интересна,но за съжаление е необятна.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Хапчета за бодърстване
« Отговор #18 -: Декември 30, 2009, 16:34:37 pm »
Ако си направиш труда малко по- задълбочено да прочетеш последните няколко поста, може би ще разбереш, че не говорим точно за това.

Е да де, не съм споменал думата "хапчета", но промяната, която не одобрявам си е свързана с тях.А темата е хапчета за бодърстване-което изключва съня, за някакъв период от време.
Просто последните постове поизместиха посоката към сънищата, което не е точно по темата, мисля аз. ;)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Хапчета за бодърстване
« Отговор #19 -: Януари 06, 2010, 13:10:50 pm »
 ;D Та да си дойдем на думата, за хапченцата и бодърстването,което ще ни "ОСИГУРЯТ". КАКВО ЛИ ДРУГО НИ ОСИГУРЯВАТ И ПРИЧИНЯВАТ ТЕЗИ ХАПЧЕНЦА"?
Колко ли лесно свикваме с тях и ставаме зависими?
Такива мисли ме споходиха в началото на годината, а вас? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Хапчета за бодърстване
« Отговор #20 -: Януари 08, 2010, 14:58:44 pm »
Да Алди свикването е лесно-това е лошото.
Но далеч не е здравословно.С годините организмът ще се товари все повече и повече и човек по-бързо ще остарява физически и ще се уморява прихически.С честите безсъния по-често хората ще преличат на призраци, с виолетови торбички под очите.Ще нарастне и агресивността и т.н.

Ами да кажа само за високоенергийните напитки (Ред Бул,Пит бул) и т.н.Те са добри, повишават тонуса, изчезва умората, усещаш прилив на енергия, но ако пиеш 2-3 за цял ден.Чувал съм за случай, когато хора на работна възраст са изпивали по 5-6 наведнъж и са получавали страшно сърцебиене, а някои и припадък.А един е получил и лек инсулт.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Хапчета за бодърстване
« Отговор #21 -: Януари 08, 2010, 19:59:56 pm »
 :) Всеки неестствен стимулант смятам, че натоварва организма и води до фиически изменения на редица органи(лошо функционираща кръвоносна с-ма,проблеми на стомашночревният тракт, черен дроб и пр.) Но и в следствие на безсъние от стимуланти може да се стигне и до психически отклонения.Свободата да избираме може да ни отведе в много посоки. Но всеки решава за себе си! :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27