Специални категории > Съобщения до потребителите

За правописа и чистотата на българския език

(1/10) > >>

Eon:
Искам да отправя призив към хората, които пишат в този форум.

Колеги, много ви моля, като пускате мнения във форума, да го правите поне без правописни грешки. Голяма част от хората тук се гордеят колко големи българи са, а същевременно докато пишат това го правят с 4-5 правописни грешки. Предполагам часовете по български, когато се е изучавал правописа не са ви били интересни, но изглеждате смешни пред останалите, когато твърдите едно, а най-елементарното - правописа ви показва точно обратното. Ако не сте сигурен в дадена дума, има интернет, има речници, има и проверка на правописа в абв. Не става дума за технически грешки, когато сте натиснали един клавиш вместо друг, а за стилистични. Ето някои примери:

1. Не се пише:промоций, акций, лекций, идей, децки и т.н. Напоследък всеки втори в интернет пише така, откъде изникна тази простотия и аз не знам... И куцо и сакато видяло някъде, че думата се пише така, копира и той продължава по същия начин.

2. Вярно, всеки използва чуждици в езика си, но не прекалявайте с тях. Говоря за постовете.

3. Доколкото ми е известно в българския език няма букви като: 4, 6 и т.н.

Не говоря за запетайки и т.н., защото смятам, че това няма как да се оправи. А и аз като бързам понякога ги пропускам.

Благодаря.

cdms:
Има програми за правопис. Няма да е лошо да има и една и към допълнителните опции.

H.:
Еон подкрепям те напълно брато, но нещата в случая вървят правопропорционално надолу... Все по-зле става и ще става. В началото редактирах, но после разбрах че няма смисъл.

Предлагам да трием цели мнения ако има по-фрапиращи постове ;D

Trandev:
Доста грамотни хора си хванаха шапката от този форум.

cdms:
Сложете програма за правопис към приложенията, както е в АБВ. Колкото и грешки да има ще се оправят. Може и приложение Българска Граматика.  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия