Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1040420 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Sorry за английския, в бързината съм допуснала доста грешки!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Цитат
Земята е планета на страданието.Това няма значение дали ти харесва.Целта на земния живот не е щастието. То ще дойде неизбежно в надземните светове.

 ;D ;D ;D
Eй на това му казвам 100% програмиран и кондициониран от рептилите хуманоид!

...
Мисля, че вече обясних това в достатъчна степен в предходното си мнение.

Страданието е илюзия, но колко от нас могат да се абстрахират от него? Щастието, което преследват хората в повечето случаи също е илюзорно. Има и истинско щастие, но хората го заменят с фалшиво и нетрайно. Това е програмиране. Страданията са просто начина по който човек оценява трудните условия в които е поставен. Човек може да оцени тези условия не като страдание, а като изпитание необходимо за неговото развитие и въпреки трудностите да бъде щастлив. Мисля, че разбирам позицията на  тези които възнегодуваха срещу думите ми, но пак повтарям, че страдание може да носи и болката, която изпитват другите. В този случай, това че си преодолял собствените си илюзии, това че знаеш със сигурност, че рано или късно те също ще ги преодолеят не те прави по-щастлив. Пак си щастлив, но щастието ти не е пълно и няма да бъде пълно докато цялото човечество не премине на следващото стъпало от еволюцията си.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 18:45:35 pm от Iris »

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цитат
Оле Нидал казва че матрицата е най-будисткият филм правен някога

Има и друго мнение, подкрепено с факти от филма, че това е един от най-масонски филми.
http://www.youtube.com/watch?v=Nz6lTVUg_2w


Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Дъждът е символ. В случая той пречи на Буда да осъществява практиката си. ... В случая мисля, че може да се направи паралел и с чадъра, като една от осемте скъпоценности в Будизма („символ на царското достойнство, което отблъсква злощастието“).

Извини ме за любопитството, но на какво е символ дъждът? И кое е това "злощастие"?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Дъждът е символ. В случая той пречи на Буда да осъществява практиката си. ... В случая мисля, че може да се направи паралел и с чадъра, като една от осемте скъпоценности в Будизма („символ на царското достойнство, което отблъсква злощастието“).

Извини ме за любопитството, но на какво е символ дъждът? И кое е това "злощастие"?

Бих искал сам/а да си отговориш на въпросите, пък дори и отговорите ти да са различни от това, което аз бих отговорил. Подчертаното изречение мисля, че дава достатъчно насоки за отговор на въпросите ти.

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65

Iris, моля те за отговор, защото "Будизмът" ми е непознат и далечен.

Неактивен vikeca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
http://www.wylfing.net/essays/matrix_reloaded.html#disobey
http://www.wylfing.net/essays/matrix_revolutions.html
http://matrix.wikia.com/wiki/Main_Page

В допълнение на горния линк за филма. Темата с Матрицата не е от вчера. Много е дъвкана, много е спекулирана, а някои направо търсят под вола теле.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922

Iris, моля те за отговор, защото "Будизмът" ми е непознат и далечен.
Оспамихме темата  ;D
Ами вече казах, че не съм будист и много будисти може и да не са съгласни с написаното от мен, защото не е „чист Будизъм“.

Злощастието разбирам като нещо нежелано от нас. Всичко, което отклонява човека (символизирано от дъжда) от духовното му развитие (в рисунката символизирано от акта на медитация) е нежелано за неговата душа и духовната йерархия от която тя е част (символизирано от змията). Конкретно какво може да отклони човека? Например знаем че хората постоянно са бомбандирани от мисъл-форми свързани с низши желания и стремежи, като така постоянно биват провокирани да им се поддадат. На по-късен етап могат да последват и директни атаки от черната йерархия. При това, ако човек не поддържа постоянно връзка със собствената си духовна същност, а чрез нея и с духовната йерархия, той е обречен. При обикновените хора, тази връзка се осъществява епизодично. В повечето случаи хората приемат егоистичните мисли и желания, които преминават през съзнанието им за свои, докато всъщност те идват отвън, а не от тяхната духовна същност. Когато човек успее да осъществи въпросната връзка със своята душа (висш аз) и духовната йерархия, той веднага се сдобива със щит срещу нежеланите за него влияния. Той вече не се отъждествява с тях, а със собствената си духовна същност.

Не знам дали се получи достатъчно ясно обяснение, но възможностите ми да изразя представата, която имам за нещата са такива.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
Всичко е съставено само от атоми, всеки атом е ядро с обикалящи около него електрони. Числото и видът на тези електрони и техните орбити дават на всяко вещество специфичен комплект на вибрационна честота. Каквато и да е материята, нищо не е твърдо. Вместо това има само ядро, заобиколено от безспирно редуващи се вълни.

Всичко е вечно движещо се и вибриращо - насам и натам с невероятна скорост.

Вибрацията на добрите думи оказва позитивно въздействие върху нашия свят, докато вибрацията на негативните думи притежава силата да руши.

Човек, преживяващ дълбока скръб, ще излъчва тъжна честота, а някой, който е винаги весел и радващ се на живота, ще ни облъчва с ведрост. Човек, който обича другите, ще изпраща честота на любов, но от друг, който върши зло, ще идва мрачина и злост.

Фактът, че всичко е в състояние на вибрация, означава също, че всичко произвежда звук

Хората са единствените същества, които притежават способността да резонират с всички други същества и обекти, намиращи се в природата. Можем да отдаваме и в замяна да получаваме енергия. Но тази способност е нож с две остриета. Когато хората действат, ръководени единствено от алчността си, те излъчват енергия, която руши хармонията в природата.

Замърсяването на земята е в резултат от неутолимия ни глад за удобство и задоволяване на алчността ни, процес започнал от индустриалната революция.

Прекрачихме в новия век, исторически момент, време е да осъществим сериозни промени в мисленето си, така че да сме в състояние да живеем в хармония с природата и да престанем да унищожаваме земята си.Каква вибрация даваме на земята и каква планета ще сътворим, зависи от всеки от нас.

Ако изпълните сърцето си с любов и благодарност, ще се радвате па здрав и щастлив живот. Но какво ще стане, ако изпращате сигнали на омраза, недоволство и мъка? Вероятно ще се озовете в ситуация, която ви прави ненавистни, недоволни и тъжни.

Животът, който живеете, и светът, в който живеете, зависят от вас.

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Темата тук и сега в Хnet е Еленко Ангелов - Лека Нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1

Бих се радвал на похвали, критики и препоръки за:

- Oфициалният ми сайт, който презентира 1/3 от книгите - www.thespiritofoknele.org

- Дизайнът на кориците и анимацията с падащите обелиски...

- Видеата към всеки бутон.
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 11:53:18 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
- Песента ми http://www.vbox7.com/play:266a2a19 - "Вели'колепна" е включена във втория тираж на книгата-диск "Лека Нощ Нещастие" част 3 от трилогията на Еленко Ангелов "Най-голямата Истина". Tекст и музика Еленко Ангелов, изпълнява Благовест Зерлиев, аранжимент Емил Бояджиев.

http://www.vbox7.com/play:ac5f3ed2 -Великолепна(демо)
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Еленко, предлагам на вниманието ти 2-3 стоп кадъра за снимка... от един филм. Трябва обаче сам да си ги направиш ако прецениш, че могат да ти влязат в работа, защото аз нещо не се справям... :)
Филма се казва "Революция"(1985г.) и в главната роля е Ал Пачино. Има го в Замунда.

На стоп кадър- 01:25:03ч.- Знамето на Европейският съюз, е вложено... в американското. Знам, че си го посочвал и в други ситуации, но в твоя случай-"от много глава не боли".

На стоп кадър- 01:37:19ч. - Знамето на САЩ е с "давидови"... звездички.

На стоп кадър- 01:40:37ч. - Американската армия се бие под знамето на "Змията"!
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 15:31:30 pm от Гален »

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Гален интересни кадри... Писах за това в "Добро Утро Щастие" I. Благодаря ти за инфото! Да рептилите се бият главно за територия...

Знамената доказват до днес скритата "велика" рептилска Ционистко-Англо-Американска заробила ни империя.

Истината е знание, факти и осъзнаване. Те ни правят свободни. Залагам на това, че с Форуми като тези тук в любимия X net ше разбием долната(буквално) максима -

„Само малка част от тайните е нужна да се пазят, по-голямата част са си така или иначе недостъпни и неразбираеми за ингнориращото оглупено общество”
                                            
                                Маршал Маклюам(медиен „гуру”)
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 23:45:47 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Днес участвах в запис на предаванете "Сблъсък" по "Станция Нова" по НОВА. Ще се излъчи сутринта в празничния им брой на 2 януари 2010 г. Темата е 2012 г. - Край на Света?

Аз основно говорих за календара, йероглифите и храмовете на Маите и че само кренвирша има два края...

Вместих в темата и призовах хората да осъзнаят, че едни от най-големите престъпници днес са така наречените "Международен валутен Фонд" и "Световна банка"... Ще видите реакцията,"обещаха" да не ме цензурират.
« Последна редакция: Декември 20, 2009, 13:02:43 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Не успях да кажа на записа в "Сблъсък" нещо много важно за Маите, което сега включих в "Добър Ден Всичко" II -

За Маите едно от най-важните неща в живота било поддържането и повдигането нивото на жизнена енергия, защото нейното намаляване води до загуба на вътрешния мир и страдание.

Еквивалента на нашето "Здравей" при Маите, когато се срещнат звучи така:
 
- Здравей, Аз съм другото ти Ти.
- Здравей, Ти си другото ми Аз.


Маите ни оставиха едно учение, наречено "Огледалото от обсидиан". Разказва се, че с цел да еволюираме ще видим в другите серия от положения, които всъщност трябва да излекуваме в себе си. Всеки човек се намира пред множество огледални отражения на себе си, представени от останалите хора, с които съжителства всекидневно. Те са там, за да ни покажат аспектите, които вярваме, че съществуват само извън нас. В ниските нива на съзнанието може да не разпознаем, да не приемем съществуването на другите като огледала, но ако всеки от нас притежава мъдростта да разбере това, ще се ускори еволюциятана съзнанието и разбирателството.

Обсидиановото огледало на Маите има две страни. Едната отразява кои сме в това си прераждане и какво научаваме. Ако виждаме само непочтеността на хората край нас, те ни показват нашата собствена непочтеност. Ако видим качествата на другите и го признаем, то е защото ги имаме в себе си, без да си даваме сметка за това. От другата страна обсидиановото огледало ни показва това, което осъждаме в живота в този момент, което ни създава негативни емоции като омраза, егоизъм, завист.

Това огледало е в основата на човешката еволюция, защото чувствата и емоциите на човека увеличават или намаляват неговата енергия, позволяват или забраняват достъпа му до други сетива и възможности.

« Последна редакция: Декември 21, 2009, 12:13:33 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27