Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1051671 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
А конкретно за идеята на Кантона - ако маса хора си изтеглят парите, банковата система рухва, банки и предприятия фалират, държавните бюджети се дебалансират, цели правителства падат, световната икономика спира да функционира, пълна анархия и мракобесие, обществото се връща много десетилетия назад. Всичко това според мен е за предпочитане пред този "ред", който има в момента, и от който имат полза няколко десетки милиона човека? по света, за сметка на нас, останалите. Ти искаш ли да те доят?

Няма как да го позволят това да стане.


Защо? Може и да са решили сами да унищожат уродът/сегашните пари/ за контрол създаден от тях и да го заменят с друг.


И да рухнат банките, все някой ще си запази правото след като се възстанови да мародерства над другите.


Е хайде сега, "някой"! Като наблюдавам действията на месестите "пипери", мародерството ще продължи с "доброто старо" злато/GOLD/! Както знаем, сегашната тоалетна хартия наречена пари, няма златно покритие.

Ето ги тези "някои" и техните последни действия!
 
        "Милиардери купуват златото с тонове!"
01.12.2010

"Въпреки че от началото на годината златото поскъпна с 24%, високите му цени не отказват милиардери инвеститори като Джордж Сорос, Джон Полсън и Пол Тураджи да залагат на благородния метал, съобщи Блумбърг вчера. Според данните на Комисията по ценните книжа, фондове “Сорос фънд мениджмънт”, “Полсън енд Ко” и “Тураджи кепитъл мениджмънт” са декларирали, че златото представлява най-голям дял в инвестициите им за последния месец. Трите институции са натрупали 2088 тона злато - колкото е 9-годишната доставка на американските златни мини. Наскоро банката “Голдман Сакс” публикува доклад, според който и следващата година златото ще е най-доходоносният суровинен актив.

Покупките на големите фондове показват, че инвеститорите се насочват към традиционните активи в очакване на висока инфлация, след като Управлението на Федералния резерв на САЩ (Фед) и други централни банки наливат над $ 2 трилиона в световната финансова система. Според анализ на компанията “Блек рок” чрез акции на фондове, които инвестират в злато, частните инвеститори вече държат по-голямо количество от благородния метал, отколкото държавните резерви на всяка държава, с изключение на САЩ, Германия, Италия и Франция.

“Хората, които продават злато сега, правят голяма грешка”, казва Майкъл Пенто, старши икономист в компанията “Юро Пасифик кепитъл”. Той стана известен с това, че много точно прогнозира движението на златото през последните две години. “Трябва да минат години, за да спре възходът на златото”, коментира Пенто.

Златото поскъпна с 87% от септември 2007 г., когато Фед започна да понижава основната лихва, която в момента е 0,1%. Оттогава широкият индекс на Нюйоркската борса Standard & Poor’s 500 e понижил стойността си с 21%. Доларовият индекс - показател, който показва стойността на зелените пари спрямо кошница от основните валути, е паднал с 8,5% за последното тримесечие."
http://www.tavex.bg/index.php?main=11&newsID=327
---------
Преди няколко месеца, "новина" ни съобщи, че международният финансов измамник-унгарското чеврейче Шорош, спечелило от фонансовата криза милиони. Горната "новина" ни показва, къде влага "честно спечелените" си кървави парици.

Усещам, че наближава момента, когато кукловодите банкери ще кажа, че сегашните банк-ноти/долари, евро и т.н./ нямат стойност, и някаква нова измислена от тях валута, е новото стойностно разплащателно средство с реално златно покритие. Новото разплащателно средство в Новият Световен Ред.

"Добро Утро Щастие" ;D

Който има повечко парици и няма желание да ги влага в недвижимости, да следва действията на "техни величества". Няма нужда да ги тегли, просто да ги обърне в злато и да измисли сигурен начин за съхранение. Получава се с един удар два заека. Хем удряш банкстерите, хем се застраховаш от обезценка на спестяванията си.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Ако вземем предвид начина по който работят банките за налични и измислени пари което е било в съотношение 1:9 а сега е едно към гьотере, идеята на Кантона не е лишена от логика. Трябва само малките вложители(много по-малко от 10%) да изтеглят вложенията си и банката се поставя на колене.

Съвсем друг е въпроса кой и защо иска да срива банковата система, която се е изродила много. Преди 5 века или незнам точно колко като се е създавала Британската Банка, тя е инвестирала във флот, което е направило Британия империя. Сега целта на банките е деиствително да ни доят и заробват.
Сегашния ни министър председател няма да е героя който ще прекрои системата, защото е банкстер. (между другото в България да е добре никога не е поставяно на дневен ред последните 21 години, сами си направете сметката)
Sangre, точно така мисля и аз. А хората, които могат да срутят системата на практика сме аз, ти и всеки един тук.

Гален, ще обясниш ли по-подробно как си представяш обръщането на съвременните пари в такива със златно покритие, чисто технически? Това ми се струва на практика невъзможно, или трябва да се случва постепенно в рамките на десетки години. Как изведнъж трилиони долари или други валути ще се окажат без стойност? От това би загубил само елитът, защото това са техни пари. А това със златото е просто спекула с цел печалби, все пак богатите отнякъде черпят богатството си. Ако Сорос и Бъфет започнат да инвестират в шведски крони, надали това ще е сигнал всички да се изнасяме към Швеция.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294

Може да се направи както пише Гален, точно както въведаха еврото преди десетина години с почти минимални сътресения. Потърпевшите обаче няма да са те а ние.
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 19:22:57 pm от Mirotvorec »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814

Гален, ще обясниш ли по-подробно ......


 ;D
Никола, не мога. Не съм толкова навътре в МОШЕнгиите им, но не са решили, не са го направили. Ще намерят начин. ;)

Аз така я виждам картинката...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814

Гален ето някои от опасенията за "капан" при групова медитация -

Като видимо доказателство за съществуването на Воладорес наследниците на дон Хуан показват нееднократно снимката на този воладор.




Еленко, с този пример ти доказваш и моите съмнения, че "така психичната енергия се разсейва като мъгла и не е фокусирана в конкретна цел и точка" и е по-вероятно да я изцокат паразитите. :)

Ти си "скритият агент" на Володеросите, с насърчаването хората да медитират колективно. ;D Главен готвач и сервитьор-две в едно... :mad:

 :)
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 14:44:46 pm от Гален »

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Цитат
Може да се направи както пише Гален, точно както въведаха еврото преди десетина години с почти минимални сътресения. Потърпевшите обаче няма да са те а ние.

Sangre, разликата е, че еврото замени други валути, но цялата валутна система си остана същата, просто едни банкноти заеха мястото на други. Това, което предполага Гален, е смяна на цялата парична концепция, обвързването на банкнотите с реална стойност, което може би е постижимо, но аз не си представям как би станало без огромни сътресения и невиждана криза, от която най-потърпевши биха били най-богатите. Но може би греша, все пак не съм толкова навътре в нещата.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Галене,

По повод твоят коментар за "Милиардери купуват златото с тонове!" бих те допълнил и за страната на нещата, за която сигурно не си помислял. И дано да си чел материала, защото нещата освен, че не са от вчера, но са и много сериозни.

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,16727.0.html

Описаните материали са си стратегическа суровина от времето на Аннунаките. И в началото на материала много ясно е казано, за какво е използвано моноатомното злато в дълбоката древност. Все пак то е най-добрия ненаркотичен материал за изменено състояние на съзнанието и конкретно за събуждането от дълбокия сън.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Горната статия за Златото ми напоми една новина от скоро:


Китай жадно поглъща злато


Вносът в страната се е увеличил петкратно тази година, което превръща Китай в основен купувач на пазара на метала

Вносът на злато в Китай е нараснал силно през настоящата година, което превръща страната в основен купувач на международния пазар за пръв път от години, съобщава Financial Times. Към момента Китай е една от страните с най-голям добив на злато в света.

Увеличаването на вноса, което се дължи на опитите на инвеститорите да се застраховат срещу висока инфлация, доближава Китай съвсем близо до изместване на Индия от първото й място като потребител на злато в света.

През първите десет месеца на 2010 г. в Китай са внесени над 209 тона злато, което е петкратен ръст спрямо същия период на миналата година, показват официални данни. Такива се предоставят сравнително от скоро, тъй като в миналото Китай пазеше информацията като тайна.

„Инвестициите са това, което движи търсенето на злато. Хората нямат никакви по-добри опции. Погледнете фондовите борси и пазара на имоти – там може да се претърпят огромни загуби“, коментира Цай Минган от борсата за ценни метали в Пекин.

На държавно ниво потреблението на злато в Китай се стимулира, като през август бяха въведени мерки за създаване и регулация на местния пазар на злато. Сред тях бе и даването на разрешение на по-голям брой банки да внасят злато.

Данните за силно търсене на злато в Китай мже да предизвикат нова вълна на поскъпване на метала, коментират анализатори. Преди около месец благородният метал достигна исторически рекорд от 1424,10 долара за тройунция.

Коригирани с инфлацията обаче, цените в момента остават далеч от върха от 1980 долара за тройунция, отчетен през 80-те години.

http://www.investor.bg/news/article/109230/365.html
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Да си зададем 4 въпроса:

1. Защо самите правителства избират да вземат пари назаем от частни банки, след като те самите може да създадат нужните им пари, като при това няма да плащат лихва?


[/img]

2. Защо изобщо парите трябва да се създават като дълг? Защо да не циркулират постоянно, с което ще се избегне нуждата от постоянно взимане на заем/дълг, за да съществуват?

3. Как може система, зависеща изцяло от такова вечно нарастване да се използва за създаването на стабилна икономика? Не е ли логично, че тези две страни на равенството са противоположни?
4. Какво има нужда да се промени за създаването на стабилна икономика?

Преди много много време слагането на такса(лихва) се е считало за измама и алчните хора(използвачи) са били наказвани дори със смърт. Тогава нуждата на „парите” е била, само и единствено като необходимост от разменна единица. Всяка форма на правене на пари от нищото(без труд) е била заклеймявана, а хората използващи тези хитрини се считали за паразити. Но с времето въпросът, че даването на пари назаем крие своите рискове от загуба е взел превес и така се е създало лихварството. Само дето днес това е излязло извън всякакви норми, логика и морал.

Посетете сайтът www.moneyasdebt.net  , там е документалния филм, под формата на анимация „Мoney as Debt” за паразитната парична система! Ето и линк към You Tube -

Ariot позволявал съм си тук в тази тема и в медиите свободно да говоря за религиите... Все пак съм МЕТРОрелигиозен  :lol:

откъс от предстоящата "Добър Ден Всичко" II. До месец "Лека Нощ Нещастие" III електронната книга DVD флашанимация излиза на хартия...



...и както казва Дейвид Айк - "Боже спаси ни от РЕЛИГИЯТА"...

Гален то дисекция ще ми правиш (ако си забравил прави се само на труп  :lol: а ми се живее още  :drinks: ) сега обер келнер на Воладорес ме изкара след като ти отговорих - Да, когато са събрани (или пък не на едно място) хора, които медитират/визуализират СВЕТОВЕН МИР в този случай будисти, християни... всеки се моли и отдава енергия на егрегорните си "божества" - един се моли на Исус, друг на Дева Мария, трети на Йехова... Други в стил на будистките си догми и вярвания... Ето така психичната енергия се разсейва като мъгла и не е фокусирана в конкретна цел и точка... И тук Н.(нека повече не го намесваме, защото той пише само в темата за "Звездният старейшина") има право да се опасява. Аз претендирам, че на всеки кръгъл час и особено в периода около 17:45 с обща Медитация/Визуализация с общи визии как това вече се случва (казват го във водещи новини, вестници...) визуализираме КРАЯ НА "ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА" и "Чисто небе - без химически пръскания и климатични оръжия", ЕНЕРГИЯТА Е МОЩЕН ВЕКТОР/КОНЦЕНТРИРАН ЛЪЧ, КОЙТО Е МОЩНО НАМЕРЕНИЕ ЗА ЖЕЛАНА РЕАЛНОСТ... "ЗАКОНЪТ ЗА ТРИТЕ П" - ПОДОБНОТО ПРИВЛИЧА ПОДОБНО, ОБЩИТЕ ПОДОБНИ ВИЗИИ ЗА ГОРЕИЗБРОЕНИТЕ ПРИВЛИЧАТ ПОДОБНА РЕАЛНОСТ.


« Последна редакция: Декември 07, 2010, 18:30:11 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 555
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Галене,

По повод твоят коментар за "Милиардери купуват златото с тонове!" бих те допълнил и за страната на нещата, за която сигурно не си помислял.


SMSI-H
, започнах да чета материала и съм до средата някъде. От това, което прочетох не вдянах за връзката.

Благодаря. След като го прочета, може да ми се избистри картинката...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814


Гален то дисекция ще ми правиш (ако си забравил прави се само на труп  :lol: а ми се живее още  :drinks: ) сега обер келнер на Воладорес ме изкара след като ти отговорих - Да, ......



Еленко, едва ли не си забелязал, че думичката бе в кавички. За да съм по-ясен, исках да кажа да си направиш сам психоанализ на ЕГОповедението ти в ефир. Мислех аз да ти правя психо""дисекция"", но.... А бе ще вземеш да ми поискаш тапия. ;D

За общата медитация явно няма да стигнем до единна позиция.
В отговор №2248 на 150 стр. съм си казал мнението, какви реални мерки за видим ефект трябва да вземат парла-мента-рните Тиквеници, за да се понамалят жертвите по пътя.

Наивно е някой да си мисли, че ще чуе един ден Ники Дойнов по новите да казва: "Войната по пътищата спря! Вече година няма жертви благодарение на Еленко, който ни предложи "Изхода"!" ;D
----------
Еленко:"Видимият управител на тази империя е папата."
А кой е "невидимият"/скрит/ за "завесата" дърпащ конците на "татко"/папа/тата?
Само не почвай с влечугите. ;)
« Последна редакция: Декември 08, 2010, 10:46:38 am от Гален »

Неактивен SundayCall

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
lokmar НЕКА Е ЗДРАВЕ И СИЛА  :drinks: VANESA_ И ОТ МЕН  :-*

Вместо палка или бухалка, получих целувка...без ценоразпис,
но с (г)алено ухание на Нарцис.
Никак не е зле, така получи се добре.
Аз  Органична*, а ти Иде(я)Ален.**
Нали съм си такова едно-сладко, сладко същество! (Да,ти! Не смей се от страни!)
И за да е картината по-пъстра, по-ясна,
нека  продължа с равенствата в дясно...или...малко замижи:
Vanesa_  равна е на Fiery,  добре запомни.

Но по повод тази моя мнима анонимност...
трябва да призная,
че за толкова  години, не бе се случвало НИКОГА преди
моя стар  Познай – Ник(а)(Му) и твой приятел - омайник,
с когото в Личен разговор часовете си споделяш ти,
стилът ми да не (от)Раз – Познае!
НАИСТИНА!

Инак  несъмнено радостта със всички вас  би споделил,
и в стремежа тайничко да ме дари
с една  единствена усмивка  дори,
Водопади Мили би изписал (с присъщият му патос)
с разяснения, на любимата му тема: „Какво Ви трябва и какво ли не”. 

Повтарям!!! Само Едната Усмивка, де...
Че не e здравословно да имате ВСИЧКО. Даже било Отровно....

Моля, останалите колеги от ДАНС, поканете Ангел Еленко  на Танц!

 
* Има се предвид Органични  Портали  и  ** обединени от Висша Идея Командоси, все по тревата дето ходели  Боси (ВИК)

PS Извинявам се пред цялата аудитория, че по-горното няма общо с конспи-теория. Трябваше да е обяснение. Не знам как се получи смешно стихотворение.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 555
 @--- за феята  :-*
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369

Sangre, точно така мисля и аз. А хората, които могат да срутят системата на практика сме аз, ти и всеки един тук.


Добре, ами ако няма какво да теглим?
Да искаме нови заеми ли тогава?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27